Skocz do zawartości
AUTO6

AOC AG273QX

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia czemu nie Vesa 100mm a 75mm :/

Jeżeli będzie w cenie koło 2k oraz będzie miał dobre kolorki to może być dobra opcja.

Gsync Compatible jak dostanie to może być fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za drogi, w tej samej cenie ma się szybszego ips-a LG 27GL850-B, za 1700zł byłby akceptowalnym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za drogi, w tej samej cenie ma się szybszego ips-a LG 27GL850-B, za 1700zł byłby akceptowalnym rozwiązaniem

Te LG ma kontrast na poziomie 700:1 :D Nie zakrzywione VA ma kontrast 3000:1, a realnie często wyżej, około 3500.

Nie każdy chce poświęcać kontrast dla trochę szybszej matrycy.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że ktoś kto kupuje monitor 144hz jednak chce aby ten ekran był szybki, większość klatek na va wyświetla się dłużej niż te 6.9ms wymagane do poprawnej obsługi tej częstotliwości odświeżania, podczas gdy na lg jest to średnio 4ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy chce poświęcać kontrast dla trochę szybszej matrycy.

 

Czyli że kontrast najważniejszy :) a kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wspierać HDR400 (wiem ze to lipny standard HDR) trzeba mieć paletę 95% DCI-P3 więc kolorki ma zbliżone do LG.

Co do prędkości do niektóre serwisy podają 4ms G2G więc może być wolniej ale zobaczymy na ile do jest prawda bo LG ma niby 1ms, rzeczywiste 2,7ms z overshootem strasznym więc rzeczywiście jest kolo 5ms.

 

Wersja zakrzywiona jest w cenie 1750zł więc może być trochę drożej albo tak samo ale to zobaczymy bo na razie brak dostępności.

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo to, że będzie to płaski monitor na matrycy VA jest już fajne. Mam nadzieję, że inni producenci również zaczną wypuszczać w końcu płaskie VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że ktoś kto kupuje monitor 144hz jednak chce aby ten ekran był szybki, większość klatek na va wyświetla się dłużej niż te 6.9ms wymagane do poprawnej obsługi tej częstotliwości odświeżania, podczas gdy na lg jest to średnio 4ms

Ty myślisz tak, ja myślę wprost odwrotnie. Sam mam ips 144hz z kontrastem jak na ips świetnym czyli 1500:1 oraz małym smużeniem i jest fajnie ale jeśli mógłby się zamienić w VA, z tymi samymi kolorami, równomiernością podświetlenia itd. za cenę nawet sporo większego smużenia to poproszę w tej chwili. Infantylne jest to myślenie za kogoś, poprawia Wam to samoocenę kiedy Wam się wydaje, że każdy ma takie zdanie jak Wy? Najwyraźniej wielu tak. Miałem aorusa 144hz na matrycy va i wiesz co? Wali mnie, że według testów ma wolniejszy panel od mojego ips bo ja zwyczajnie niespecjalnie to zauważam. Skąd przekonanie, że 144hz to od razu musi być do cs`a? Mnie 144hz jest potrzebne wyłącznie do tego, żeby freesync działał z lfc.

 

Czyli że kontrast najważniejszy :) a kolory?

 

A co to va nie może mieć szerokiego garmutu? Mam ips z dci p3 91%, miałem va z takim samym i...kolory są identycznie zajefajne.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narzucają marże dużą to proszę się nie dziwić. Produkty na mojej stronie same przerzucają się z hurtownią z ustaloną marżą, która jest dosyć niska. Nie weryfikuje około 10 tysięcy produktów z innymi sklepami. Nie ma czasu :)

Dziwna cena jak w sklepie X jest za 2200zł.

https://www.x-kom.pl/p/524545-monitor-led-27-aoc-agon-ag273qx.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega ciekaw szybkości matrycy. Jeśli ten monitor nie będzie mieć dużego smużenia, to chyba w końcu znalazłem coś dla siebie, bo reszta parametrow wygląda ok. Czekam na jakieś recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakrzywione VA ma kontrast 3000:1, a realnie często wyżej, około 3500.

Zwykle jest w okolicach 3000:1 (czasem poniżej, czasem powyżej)

 

Samo to, że będzie to płaski monitor na matrycy VA jest już fajne. Mam nadzieję, że inni producenci również zaczną wypuszczać w końcu płaskie VA.

Przyznam, że nie siedziałem przed zakrzywionym VA, tylko przed płaskim 31,5". Problem na tak dużych ekranach, jest taki, że będąc na wprost, z odległości tych 60-70cm, patrzymy pod dużym kątem na rogi i właśnie zakrzywienie powinno rozwiązywać ten problem. Ogólnie zrezygnowałem z VA z powodu dużych przekłamań gammy i kolorów z powodu charakterystyki kątowej - może do typowej zabawy nie tak istotne, ale jak komuś zależy na dokładności koloru (coś tam robi w grafice, chce mieć wierny wgląd w obraz), to tak duże płaskie VA może sobie odpuścić. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin dostępności to ostatni tydzień listopada, według sklepu z literą X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to va nie może mieć szerokiego garmutu? Mam ips z dci p3 91%, miałem va z takim samym i...kolory są identycznie zajefajne.

 

Gamutu.

 

Za 2200zł? ;)

 

Ja za 400zł mam IPS 129% srgb.

 

Z mojego doświadczenia, na VA kolory są wyraźnie słabsze.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srajmutu a twoje doświadczenia przeczą pomiarom profesjonalnym sprzętem. Wiem, wiem - twoje oko jest sokole i jedyne w swoim rodzaju a do tego posiadasz monopol na rację. Co ma znaczyć to "za 2200zł" i co ma oznaczać ta emotka bo kompletnie nie czaję tych twoich hieroglifów? Że za tanio? Aaa, widzę ty z tych co to lubią płacić dużo dla samego faktu. Bo wiesz, diody pfs to można w tv za 2,5k dostać a kwantowe kropki za 3,5k także monitorek 27 cali za 2.2k to nie taki tani znowu jest. Poza tym jak masz w taki sposób odpowiadać to zapraszam do najbliższej piaskownicy - tam się na pewno dogadasz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://nl.hardware.info/artikel/9721/aoc-agon-ag273qx-review-plat-va-scherm-blinkt-uit-met-hdr

Chyba test ale jeszcze czytam :)

Tak przejrzałem i jakoś mnie nie urzekła jego jakość :/

Jasność minimalna na poziomie 110 nit to trochę za dużo.

Równomierność czy to podświetlenia czy odbarwień względem góry i dołu panelu jest kiepska.

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strescisz co nieco? Ja już nie wiem co brać, wydawało mi się że w 2k, powyżej 100hz, w 27 calach nie będzie lepszego monitora na VA w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność czy to podświetlenia czy odbarwień względem góry i dołu panelu jest kiepska.

Przede wszystkim dokładność pomiaru równomierności też dosyć kiepska jak na 27" monitor (plansza 5x3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...