Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze zastanowiłbym się nad ekranem. Dla mnie 24 cale i 1440p raczej nie do przejścia. Minimum 27 cali i 1440p. Dwa. Degradację wydajności podczas streamu można mieć na tak małym poziomie, że nie ma w zasadzie potrzeby pompowania tysięcy w sprzęt. Można streamować po GPU, można kupić osobną kartę pod stream i mieć z tym spokój. Piszesz o obróbce video? Wszystkie zestawy wyglądają średnio pod tym względem patrząc na CPU AMD oraz na dyski. Kwestia ile tej obróbki będzie i jak wielki nacisk na to będzie kładziony. Jeżeli obróbka będzie istotnym zastosowaniem tego zestawu, to mimo wszystko niebieski z iGPU

 

https://proline.pl/koszyk/a8784f24 + karta do streamu ale i też nie ma takiej potrzeby, bo stream pójdzie gładko po GPU

 

- CPU z akceleracją qsv pod obróbkę video

- SSD NVME system i soft

- SSD NVME surowy materiał

- HDD magazyn i zapis rendera

 

Na temat 2080 Ti. Sam zdecyduj czy dopłata 2000 zł jest warta takiego wzrostu wydajności.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zastanowiłbym się nad ekranem. Dla mnie 24 cale i 1440p raczej nie do przejścia. Minimum 27 cali i 1440p. Dwa. Degradację wydajności podczas streamu można mieć na tak małym poziomie, że nie ma w zasadzie potrzeby pompowania tysięcy w sprzęt. Można streamować po GPU, można kupić osobną kartę pod stream i mieć z tym spokój. Piszesz o obróbce video? Wszystkie zestawy wyglądają średnio pod tym względem patrząc na CPU AMD oraz na dyski. Kwestia ile tej obróbki będzie i jak wielki nacisk na to będzie kładziony. Jeżeli obróbka będzie istotnym zastosowaniem tego zestawu, to mimo wszystko niebieski z iGPU

 

https://proline.pl/koszyk/a8784f24 + karta do streamu ale i też nie ma takiej potrzeby, bo stream pójdzie gładko po GPU

 

- CPU z akceleracją qsv pod obróbkę video

- SSD NVME system i soft

- SSD NVME surowy materiał

- HDD magazyn i zapis rendera

 

Na temat 2080 Ti. Sam zdecyduj czy dopłata 2000 zł jest warta takiego wzrostu wydajności.

Dzięki!

 

Obróbki video nie będzie dużo to nie będzie 10 filmów dziennie po ileś minut, raczej bardzo dużo będzie streamowania. Właśnie zastanawiałem się nad tą kartą i przeglądałem testy i kurczę.. ta 2080Ti różni się może 8-10 % maks? Mógłbyś poradzić? I chciałbym jednak lecieć na platformie AMD.

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną to nie bardzo rozumiem. Przykładowo jak kupię 3700x/3950x + 2080 SUPER to do tego jaką kartę drugą musiałbym kupić pod stream 1080p 60fps? Będę potrzebować wtedy zasilacza około 850-1000w, prawda?

 

P.S Jeśli chodzi o dysk to mam dwa w domu nowe leżą 1TB SSD + 2TB HDD więc dyski nie potrzebne.

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wydajności pomiędzy kartami nie jest adekwatna do różnicy w cenie.

Pod 1440p zdecydowanie RTX 2080 Super do 3500 zł

 

Jeżeli zostajesz na AMD, to mimo wszystko nie wychodziłbym dalej niż 3700X na B450.

Zasilacz to i dobre 550-650W będą z zapasem.

 

Streama walić po GPU gdzie 2080 Super znakomicie się będzie do tego nadawać i tyle.

 

 

Zestaw taki wtedy złożysz za połowę kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wydajności pomiędzy kartami nie jest adekwatna do różnicy w cenie.

Pod 1440p zdecydowanie RTX 2080 Super do 3500 zł

 

Jeżeli zostajesz na AMD, to mimo wszystko nie wychodziłbym dalej niż 3700X na B450.

Zasilacz to i dobre 550-650W będą z zapasem.

 

Streama walić po GPU gdzie 2080 Super znakomicie się będzie do tego nadawać i tyle.

 

 

Zestaw taki wtedy złożysz za połowę kwoty.

WIesz co, zastanawia mnie jedna rzecz. Biorąc pod uwagę tego co ludzie piszą pod różnymi postami i tematami związanymi chociażby z ryzen vs intel to każdy chwali tego nadchodzącego 3950x i tego 3900x, a dziwi mnie to, że nigdy nikt nie poleca go do zestawów. Przecież jeśli patrząc na 3700x vs 3950x to chyba jest znacznie słabszy, prawda? Dopytuje tak bo chciałbym coś co naprawdę pozwoli mi długie lata pograć w dobrej jakości. Możesz się

odnieść do tego? Bo jeśli miałbym złożyć zestaw z 3950x + 2080SUPER to chyba była by super opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X to nie jest procesor, który będzie kupowany w zestawach do gier. Oczywiście, ktoś sobie kupi, bo będzie miał swoje widzi mi się i kupę szmalu. Dodatkowo rdzenie i wątki w takiej ilości nie są potrzebne i długo nie będą potrzebne. O ile dożyjemy czasów, w których 16/32 będzie potrzebne do grania, to i ten 3950X będzie już na tyle leciwy, że nikt o tym procesorze nie będzie pamiętać.

 

Na teraz Ryzen 7 3700X jest na wyrost jeżeli chodzi o 8 rdzeni i 16 wątków do gier.

W życiu nie kupowałbym 3950X i nawet jak będą pieniądze na taki zakup, to ja pod takim zakupem mimo wszystko się nie podpiszę.

 

Różnice wydajności tych CPU w grach będą na tyle małe że sam zrozumiesz.

 

Jeszcze raz. Kupować z głową. Zestaw z 3700X, RTX 2080 Super, monitor 27 cali 1440p.

Stream po GPU NVENC a jak nie będzie pasić, to dopiero dedykowana karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X to nie jest procesor, który będzie kupowany w zestawach do gier. Oczywiście, ktoś sobie kupi, bo będzie miał swoje widzi mi się i kupę szmalu. Dodatkowo rdzenie i wątki w takiej ilości nie są potrzebne i długo nie będą potrzebne. O ile dożyjemy czasów, w których 16/32 będzie potrzebne do grania, to i ten 3950X będzie już na tyle leciwy, że nikt o tym procesorze nie będzie pamiętać.

 

Na teraz Ryzen 7 3700X jest na wyrost jeżeli chodzi o 8 rdzeni i 16 wątków do gier.

W życiu nie kupowałbym 3950X i nawet jak będą pieniądze na taki zakup, to ja pod takim zakupem mimo wszystko się nie podpiszę.

 

Różnice wydajności tych CPU w grach będą na tyle małe że sam zrozumiesz.

 

Jeszcze raz. Kupować z głową. Zestaw z 3700X, RTX 2080 Super, monitor 27 cali 1440p.

Stream po GPU NVENC a jak nie będzie pasić, to dopiero dedykowana karta.

Jaka by musiała być karta graficzna? Ta dedykowana pod streama? Zeby bylo na lajcie w 1080p 60 fps?

 

EDIT.

 

Witam!

 

Po analizie uwag, które podesłali forumowicze zestaw wygląda następująco:

 

CPU: AMD Ryzen 3800x ( z rabatem w owocowym sklepie jest w cenie prawie, że identycznej jak 3700x) 1689zł

GPU: 2080 SUPER X TRIO 3659 zł

MOBO: MSI MEG X570 ACE 1634 zł ( płytę biorę nawet za drogą trochę, ale recenzje ma bardzo dobre i decyduję się na przepłacenie)

RAM: Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K16G4D30AESB) 746zł

Dysk SSD: PNY Technologies XLR8 CS3030 1TB M.2 (M280CS3030-1TB-RB) 629zł

ZASILACZ: EVGA SuperNOVA G3 750W (220-G3-0750-X1) 560 zł

CHŁODZENIE: Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X72 (RL-KRX72-01) 799zł

OBUDOWA: Fractal Design Define S2 czarna (FD-CA-DEF-S2-BK-TGL) 606zł

MONITOR 1 POD GRY FPS: AOC 24G2U 799zł

 

DODATKI:

 

2x be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm 2x97zł = 194zł

Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut , 5,55g, 1,5 ml (TG-K-015-R) 66zł

 

całość wysyłam w koszyku z x-kom, ale cena jest z morele i wychodzi 11.380 zł

 

Mam nadzieję, że wszystko ze sobą dobrze współgra, chłodzenie dałem wodne, ponieważ jest najbardziej wydajne po przeglądnięciu testów oraz trzeba odjąć 190zł rabatu, który dostan po użyciu kodów.

 

Wysyłam: https://www.mor ele.net/inventory/info/c49b40a7/ TRZEBA USUNĄĆ SPACJE w linku wychodzi 11.580zł

 

Wszystko gra?

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...