Skocz do zawartości
Vanquer

GTX 1070 - Do jakiej kwoty warto kupić używkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Składam sobie powoli PC i chciałbym się zapytać do jakiej kwoty warto szukać GTX 1070, żeby nie był z koparki. Widziałem dosyć dużą rozbieżność cenową i nie wiem do jakiego budżetu mam obrać swoje wyszukiwanie.

Stąd też pytanie do Was forumowicze, jak uważacie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy jakie chłodzenie i ile gwarancji, czy ma pudełko, czy faktura na 1 kartę - wtedy masz większą pewność, że nie z koparki.

 

Jak takie np mini itx bez gwary to z 800zł jest standardową ceną.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie chłodzenie i ile gwarancji, czy ma pudełko, czy faktura na 1 kartę - wtedy masz większą pewność, że nie z koparki.

 

Jak takie np mini itx bez gwary to z 800zł jest standardową ceną.

 

Najlepiej niereferent, z rok gwarancji z pudełkiem i właśnie ta faktura na 1 karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niereferent, z rok gwarancji z pudełkiem i właśnie ta faktura na 1 karte

Ile jest takich ofert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jest takich ofert?

 

Szczerze nie liczyłem, ale też nie mówie ze np. ten rok gwarancji to warunek konieczny. Najwazniejsze zeby nie kopala w przeszlosci i byla niereferentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800-900 zł,tylko problem będzie taki,że większość kart z tej ceny będzie z koparek

Bezpieczniej szukać 1070 w ok.1k zł bądź kupić nowego GTX 1660/1660 Super(za niedługo wyjdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800-900 zł,tylko problem będzie taki,że większość kart z tej ceny będzie z koparek

Bezpieczniej szukać 1070 w ok.1k zł bądź kupić nowego GTX 1660/1660 Super(za niedługo wyjdzie)

 

okej, dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 1100zł sprzedałem parę dni temu 1070 ti gigabyte oc (3 wentyle) gwara na 2 lata, faktura na jedną kartę.

Wystawiłem pierw za 1200zł ale nie było chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedawał 3 wentylatorowe GTX 1070TI za 900zł z koparki + gwara 1 miesiąc wg FV więc takiego GTX 1070 za 700zł można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ludzie maja w glowach, ze tak sie boja kart, ktore kopaly. Czesto wlasnie te pokoparkowe sa w duzo lepszym stanie niz gamingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedawał 3 wentylatorowe GTX 1070TI za 900zł z koparki

Najtańszą obecnie 1070 Ti jest za 920 zł - jedna z gorszych wersji(Palit Dual)

Za ok.900-1100 zł niestety,to są egzemplarze z gorszym chłodzeniem(np.Zotac Mini czy Inno3D X2 V2) lub egzemplarze z koparek.

Za przyzwoitą GTX 1070 Ti pokroju MSI Gaming X trzeba dać przynajmniej 1100-1200 zł

 

Czesto wlasnie te pokoparkowe sa w duzo lepszym stanie niz gamingowe.

Obejrzyj może filmy Foresta,gościu akurat naprawia sporo tego syfu pokoparkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ludzie maja w glowach, ze tak sie boja kart, ktore kopaly.

 

Rozum? Wiedzę? Wspomnienia tych "mega zadbanych" kopalni?

 

Czesto wlasnie te pokoparkowe sa w duzo lepszym stanie niz gamingowe.

 

Tak tak, ooooczywiście. Tylko pod warunkiem, że zamiast "często" wstawisz "czasem".

Jak ktoś myśli życzeniowo to sobie wmówi co zechce.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za GTXa 1070 można dać maksymalnie 850,

więcej to przesada. Za 950 można dostać gtx 1660 po OC będzie bardzo blisko

GTXa 1070 i jeszcze jest to nowa karta.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki ten GTX 1660? Jakieś badziewne chłodzenie? A blisko nie będzie po o/c bo 1070 GTX też można podkręcić i ten się zbliży do 1080 GTX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za GTX 1070 z minimum roczną gwarancją warto dać max 900zł. Do tego masz 8b ram:D

1660 będzie nowsza, ale po OC nadal nieco mniej wydajna, o jakieś 5-10%.

1070 po oc będzie gdzieś pomiędzy 1660ti a 2060 (bliżej tego pierwszego?). No i można przebierać w cichych chłodzeniach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozum? Wiedzę? Wspomnienia tych "mega zadbanych" kopalni?

 

 

 

Tak tak, ooooczywiście. Tylko pod warunkiem, że zamiast "często" wstawisz "czasem".

Jak ktoś myśli życzeniowo to sobie wmówi co zechce.

 

To zalezy tylko i wylacznie od uzytkownika danego gpu. Nie od tego czy karta pochodzi z koparki czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy tylko i wylacznie od uzytkownika danego gpu. Nie od tego czy karta pochodzi z koparki czy nie.

 

 

Pewnie dlatego taką popularnością cieszą się pojazdy po taksówce, albo ciągacze lawet od właściciela komisu. Nie kumasz podstawowej różnicy między narzędziem, a sprzętem do zabawy.

O ile są wyjątki potwierdzające regułę to jednak rozsądny człowiek kalkulując na zimno zrozumie, że w pewnych zastosowaniach sentymentów nie ma i weźmie to pod uwagę.

Takie gadanie "zależy od sztuki" wnosi tyle co nic. Bo stosując podobną wykładnię może się okazać, że z koparki lepsze niż nowe. No bo przecież nowe czasem padają od kopa, a z koparki Józio kupił 21 lat temu i ma do dzisiaj i jeszcze mu fraktale liczy, że ho ho.

Komuś się udaje -brawo. Podobnie są tacy co mają żonę eks prostytutkę i jest, wbrew przysłowiom i tradycji, wierną żoną. Inni jeżdżą po pijaku szybko i nic, a ktoś na trzeźwo się zagapi i zabija na pasach.

Dorabianie reguł do wyjątków to myślenie życzeniowe, oparte wyłącznie na marzeniach i "jakoś to będzie", albo "mnie to nie dotyczy".

Sam fakt, że karty w koparce przerabiają takie ilości godzin i z tak dużym obciążeniem, że często są sprzedawane z "jeden wentyl nie działa/terkocze/trzeszczy/czasem rusza, czasem nie/hałasuje" już coś mówi. Tyle pracy, że się wentyl zatarł... Zanim na LC przeszedłem miałem wiele kart, robiłem im Vmody(np. grafitem czy lutem), wiele wentyli mam od wielu lat i zmieniają tylko obudowy i ŻADEN mi nie padł, ŻADEN.

Dodatkowo pojęcie starzenia się(utleniania) cyny bezołowiowej. Przyśpieszone poprzez jej wygrzewanie. Utrata parametrów kondensatorów(mają określone limity w odniesieniu do...np. temperatur). A te parametry to jawny kit i wymysł. Napisane setki tysięcy godzin, a często po pół roku pstryk i po nim. Bo napisać to sobie i ja mogę co chcę. Więc piszą i wymyślają. Padają pamięci.

 

 

Zastanawiasz się co trzeba mieć w głowie, żeby bać się karty po koparce więc wyjaśniam.

Jeżeli chcesz kupować karty po kopaniu -ja tylko przyklasnę. Kupuj jak najwięcej, zejdą z rynku i mniejsza szansa, że ja na nie trafię :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karty pracujące w koparkach przy mocnym UV ograniczającym pobór prądu do 50 - 60%, stałej temperaturze, wentylatorach pracujących na niższych obrotach miałyby się szybciej zużywać niż podczas grania? A co z nawet skrajnie podkręconymi kartami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karty pracujące w koparkach przy mocnym UV ograniczającym pobór prądu do 50 - 60%, stałej temperaturze, wentylatorach pracujących na niższych obrotach miałyby się szybciej zużywać niż podczas grania? A co z nawet skrajnie podkręconymi kartami?

Hmm...degradacja pamięci :Up_to_s:

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...degradacja pamięci :Up_to_s:

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi

Nie tylko

Również kulki BGA mają niebagatelny wpływ na żywotność kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karty pracujące w koparkach przy mocnym UV ograniczającym pobór prądu do 50 - 60%, stałej temperaturze, wentylatorach pracujących na niższych obrotach miałyby się szybciej zużywać niż podczas grania? A co z nawet skrajnie podkręconymi kartami?

 

Taksówki też jeżdżą wolniej niż wiele innych samochodów...

Patrz -wolno kręcące się wentyle na undervoltowanych kartach jakoś szybko padają w stosunku do tych z kart skrajnie kręconych(powtórzę -kręcę od wielu lat) :hmm:

Dziwne nie? :lol2:

Tyle kart po koparkach ma uwalone lub szwankujące wentyle mimo, że te karty są niemal śpiące. Bo prund tak drogi i spowalniane są celowo, a wentyle ledwo się na nich kręcą :lol2: Czyli im wolniej się kręcą tym szybciej zużywają? :hmm:

Szkoda czasu, jak pisałem kupujcie karty po koparkach, auta po taxi, busy po przewozach regionalnych, buty po maratończykach. Teraz wszystko w ofertach jest mało używane, doinwestowane, zadbane i na bieżąco serwisowane. Karty z koparek, które "miałem złożyć ale plany się zmieniły :) :) :)".

Ludzie sprzedają 3 letnie grafiki kupione jako nowe za 4k jako "mało używane, bo nie gram w gry" :lol2:

Tylko łykać ten kit sieciowy i cieszyć się "twardymi dowodami" jak szczęście dopisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700 zł gtx 1070 to tylko koparkowy szajs. Myślę że 1000 zł za gtx 1070 z długą gwarancją od znanego sklepu. Za 650 zł można było kupić normalnego gtx 1060 6gb z dobrą gwarancją i na allegro schodziły jak bułeczki. Natomiast koparkowy bez gwarancji gtx 1060 6gb można kupić już od 500 zł. Ale zaraz ktoś pewnie wyjedzie że za 1000 zł można kupić gtx 1070 ti... Miałem takiego doradcę w własnym temacie, co kazał mi kupić gtx 1060 3gb za maksymalnie 400 zł, gdzie z przeciętnym chłodzeniem i dobrą gwarancją karta kosztowała 550 zł. Rozrzut cenowy niestety jest dość duży i łatwo się naciąć na pokoparkowy szrot. Jak musi być taniej i Ciebie nie swędzi poczekać na czarny piątek może uda Ci się kupić nowe w lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700 zł gtx 1070 to tylko koparkowy szajs. Myślę że 1000 zł za gtx 1070 z długą gwarancją od znanego sklepu. Za 650 zł można było kupić normalnego gtx 1060 6gb z dobrą gwarancją i na allegro schodziły jak bułeczki. Natomiast koparkowy bez gwarancji gtx 1060 6gb można kupić już od 500 zł. Ale zaraz ktoś pewnie wyjedzie że za 1000 zł można kupić gtx 1070 ti... Miałem takiego doradcę w własnym temacie, co kazał mi kupić gtx 1060 3gb za maksymalnie 400 zł, gdzie z przeciętnym chłodzeniem i dobrą gwarancją karta kosztowała 550 zł. Rozrzut cenowy niestety jest dość duży i łatwo się naciąć na pokoparkowy szrot. Jak musi być taniej i Ciebie nie swędzi poczekać na czarny piątek może uda Ci się kupić nowe w lepszej cenie.

 

Tylko jak rozpoznasz "koparkowy szajs" :lol2::Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest ciężko i to bardzo. Myślę że karta kupiona rok temu to duża szansa na nie "koparkowy szajs". Ryzyko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...