Forum PCLab.pl: [Acer Aspire VN7 792G] D德i瘯 bzyczenia/skwierczenia przy pracy procesora (plik audio) (ch這dzenie wyczyszczone i sprawne) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawarto軼i

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie mo瞠sz rozpocz望 nowego tematu
  • Nie mo瞠sz odpowiada w tym temacie

[Acer Aspire VN7 792G] D德i瘯 bzyczenia/skwierczenia przy pracy procesora (plik audio) (ch這dzenie wyczyszczone i sprawne)

#1 U篡tkownik jest niedost瘼ny   StarshipJake 

• Ma這m闚ny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze
  • Post闚: 2
  • Do陰czy: Nd, 07 Sie 16

Napisany 22 Pa寮ziernik 2019 - 13:21

Witam!

Od przesz這 dw鏂h lat jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 792g. Pierwszy i dot康 jedyny problem pojawi si ko這 dw鏂h miesi璚y temu, kiedy us造sza貫m d德i瘯 bzyczenia czy skwierczenia dochodz帷y z laptopa. D篤i瘯 nie jest ci庵造, na pocz徠ku pojawia si nie wcze郾iej ni p馧 godziny pracy laptopa i tylko w momentach, kiedy zu篡cie procesora utrzyma si przez kilka minut powy瞠j 10-15%, a gdy pozamykam programy i zu篡cie procesora spada, d德i瘯 po chwili znika. Nie zauwa篡貫m 瘸dnych innych zale積o軼i je郵i chodzi o pojawianie si d德i瘯u. Czasami, tj. raz na miesi帷, pojawia si r闚nie zdecydowanie g這郾iejszy, nieregularny odg這s pojedynczych "strza堯w", por闚na豚ym go do odg這s闚 p瘯ania folii b帳elkowej z braku lepszego okre郵enia. Jednak i ten d德i瘯 znika po obni瞠niu zu篡cia procesora.
Moja pierwsza my郵 - uk豉d cho這dzenia. Odda貫m laptopa w r璚e specjalisty, kt鏎y wyczy軼i mocno zabrudzone wentylatory i wymieni past termiczn na procesorze. Temperatura procesora jest faktycznie wyra幡ie ni窺za. Teraz d德i瘯 pojawia si rzadziej, tj. czasami po wielu godzinach pracy na laptopie, czasami wcale przez dwa dni, ale jednak wci捫 si w ko鎍u pojawia.

Jedna rzecz: ten d德i瘯 jest raczej cichy i nie przeszkadza w pracy. Je郵i jest nieszkodliwy, tj. jego zignorowanie nie stanowi zagro瞠nia, to nie b璠zie mi przeszkadza, je郵i zostanie jak jest. Natomiast je郵i pojawienie si tego d德i瘯u zwiastuje nadej軼ie jakiej powa積iejszej awarii, to inna para kaloszy, ja po prostu nie umiem oceni.

Pod poni窺zym linkiem nagranie d德i瘯u wykonane telefonem (w rzeczywisto軼i jest cichszy ni na nagraniu):
https://vocaroo.com/i/s1GbCQkaMT8l

By豚ym bardzo wdzi璚zny za wskazanie przyczyny wyst瘼owania d德i瘯u oraz wskaz闚ek co nale篡 z tym zrobi, ewentualnie czy mo積a ten d德i瘯 zignorowa.

Dzi瘯i!

Ten post by edytowany przez StarshipJake dnia: 22 Pa寮ziernik 2019 - 13:49

Strona 1 z 1
  • Nie mo瞠sz rozpocz望 nowego tematu
  • Nie mo瞠sz odpowiada w tym temacie

1 U篡tkownik闚 czyta ten temat
0 u篡tkownik闚, 1 go軼i, 0 anonimowych