Skocz do zawartości
Chadżi

Odpowiedni zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy zasilacz cooler master B600 600W, będzie odpowiedni do mojego zestawu komputerowego:

Aorus rx580 8G

Ryzen 7 2700x

Aorus x470 ultra gaming

16GB HyperX RGB

Adata su800 1TB

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie masz modularnego SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold z 5 letnią gwarancją.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podbijam propozycję wyżej. Jednostka na solidnych kondach od Teapo, cichym wentylatorze, wysokiej sprawności i regulacji napięć poprzez DC-DC. No i wspomnieć należy o gwarancji realizowanej w systemie door-to-door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie posiadam SPC supremo FM2 750W, jednak strasznie nieregularnie działa moja karta graficzna i chciałem sprawdzić cały komputer właśnie na tym zasilaczu od cooler mastera, żebym mógł wykluczyć zasilacz, bądź też przekonać się, że to jednak wina mojego SPC FM2 i chcę być pewny, że mogę go odpalić na tym zasilaczu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie oznacza, że karta nieregularnie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o to, że często, ale nieregularnie mruga dioda od zasilania na karcie co oznacza złe napięcie, ponadto są ogromne spadki FPS w grach z 60 na 40, bądź też z 60 nagle na 20. Komputer się zwieszał czasami gdy otwierałem aplikację do zarządzania kartą, a w dodatku zauważyłem podczas grania dziwne zużycie karty, raz 100%, a za sekundę 0%. Postawiłem na kartę, wymieniłem ją dzisiaj na miejscu w sklepie, ponieważ niedawno była kupiona. (Decyzja, że to karta, padła ze strony serwisu sklepowego), ja osobiście sprawdziłem opcje ze sterownikami, przeinstalowywałem W10 i za każdym razem wszystko było tak samo.

 

Teraz mam pytanie, ponieważ jestem już całkowicie zdezorientowany przez to wszystko, a mianowicie, gdy zechcę podłączyć kartę do zasilacza, SPC Supremo FM2 750W, w które wejście najlepiej się wpiąć(ponieważ jest tam wiele służących do PCI-E)?

Podsyłam fotkę z wejściami na zasilaczu.

 

Pozdrawiam oraz dziękuję !

post-507291-15717816375431_thumb.png

Edytowane przez Chadżi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli była winna karta, a nie zasilacz.

 

To w które miejsce podepniesz przewody PCI-E nie ma żadnego znaczenia (oczywiście kompatybilne czyli oznaczone jako CPU / PCI-E od strony zasilacza). Sprawdź tylko, żeby kable były wpięte do końca.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj nową kartę, nie wyrzuca już błędów, gra się stabilnie(przybyło nawet FPS), nie zrzuca taktowań, jedyne co pozostało to ciągle ta mrugająca od czasu do czasu dioda od zasilania karty... Mam olać tą diodę, czy jednak nie ? mogę sprawdzić komputer na zasilaczu CoolerMaster B600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaką diodę CI chodzi? Na tym zasilaczu Cooler Mastera możesz sprawdzić kompa.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o diode, która jest przy wejściu zasilania na karcie graficznej, powinna ona nie świecić się wogole, u mnie mruga bardzo randomowo, niezależnie co robię. W instrukcji jest podane, że takie mruganie oznacza "abnormal Power suppling". Z ostatniej chwili - zauważyłem, że grając w GTA v wszystko jest stabilnie, jednak gdy przełączam się z gry do menu to gra łapie bardzo dużego laga, a wydajność spada do 12FPS. Karta wymieniona na nową, w tej chwili wątpię już że to może być dalej karta...

 

Przetestowalem też kartę w OCCT, na starej karcie Max FPS wynosił ok 28, na nowej karcie sięga to nawet 90FPS, jedyne co zauważyłem, że OCCT zrzuca napięcia i taktowania karty podczas testu, może on odczuwa jakiś brak napięcia i dostosowuje kartę do tego. Sam już nie wiem, skoro to nie karta, to dlaczego na starej w OCCT było znacznie mniej FPS w grach i podczas testów

Edytowane przez Chadżi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie wpływa na wydajność. Jeśli coś byłoby z nim nie tak, to łapałbyś po prostu resety, a nie spadki FPS. Zasilacz możesz sprawdzić ściągając OCCT i wrzucając sobie PSU test - obciąża on jednocześnie CPU i GPU, więc jeśli coś jest nie tak z zasilaczem, to pewnie złapiesz reset (o ile wszystko z CPU i GPU oczywiście jest ok).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas robienia testu zasilania w OCCT nie miałem żadnego resetu, jedyne co to ten spadek napięcia i taktowania karty. Zauważyłem jeszcze, że i na starej i na nowej karcie podczas obciążenia w grach, karta brzeczy, w OCCT tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc w OCCT memtest, aplikacja strasznie się scina graficznie. Rozumiem, że ten memtest testuje pamięć karty graficznej? Ponieważ to ona jest obciążona w tym momencie na 100% ?

 

Czy takie zachowania może powodować sam RAM, bądź płyta główna... Ramy powinny być kompatybilne ze wszystkim, HyperX predator 3200 na XMP. W sklepie powiedzieli, że mam możliwość zwrotu wszystkich części I na jutro będą nowe, jednak głupio mi iść ze wszystkimi częściami i zwracać xD skoro może być to jedna pierdoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...