Skocz do zawartości
kapitag

Zablokowany SSD z systemem po formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu przeprowadzałem się do nowego mieszkania. Postanowiłem wtedy zrobić porządek z komputerem, wyczyściłem jego wnętrzności oraz wykonałem format (lub coś podobnego do formatu)

Dokładnie, Windows 10 > odzyskiwanie > przywróć komputer do ustawień fabrycznych

Tam zaznaczyłem opcję, by wyczyścić oba dyski; C (systemowy) oraz D, do tego również zaznaczyłem kolejną opcję sugerującą usunięcie wszelakich plików, zapisów, sterowników. Dokładna czystka.

Po owym resecie zainstalował się system, a po tym wyłączyłem komputer, spakowałem go i się przeprowadziłem. Wczoraj po podłączeniu sprzętu i odpaleniu go, pobrałem z Edge Google Chrome, a z Chrome steama. Chciałem pobrać grę i zainstalować ją na dysku SSD(systemowym). Wyskoczył mi błąd, że folder nie może być "tylko do odczytu" Moje zdziwienie było mocne, gdy przy próbie ustawienia jakiegokolwiek folderu na dysku C, odznaczenia "tylko do odczytu", po wyłączeniu okna właściwości wszystko wraca spowrotem do wcześniejszych opcji. Próbowałem 4fun usunąć folder program files, to zaczęło mi mówić o niewystarczających uprawnieniach.

Wpisując w cmd diskpart i tak dalej, wszystko wychodzi na to, że dysk nie jest "tylko do odczytu". Przy uprawnieniach we właściwościach mam zaznaczone wszystkie ptaszki razem z pełną kontrolą. Odpalałem komputer w trybie awaryjnym, ale to nic nie daje. Dalej brak uprawnień. Logowalem się przez cmd na administratora, dalej nic. Proszę o pomoc i wybaczcie za chaos w tekście, ale straciłem dużo czasu i totalnie jestem bezradny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla zabawy robisz...

Próbowałem 4fun usunąć folder program files

 

To podejrzewam, że po prostu coś zwaliłeś.

Pobierz aktualne ISO od Microsoft, postaw system "na czysto", i nie rób takich rzeczy dla zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla zabawy robisz...

 

 

To podejrzewam, że po prostu coś zwaliłeś.

Pobierz aktualne ISO od Microsoft, postaw system "na czysto", i nie rób takich rzeczy dla zabawy ;)

Może źle to napisałem, po prostu próbowałem wszystkiego - sprawdzic, czy mam możliwość zrobienia tego i nie mogłem.

ISO musi być koniecznie na pendrivie, mam rozumieć? Bo nie posiadam napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem, po prostu próbowałem wszystkiego - sprawdzic, czy mam możliwość zrobienia tego i nie mogłem.

ISO musi być koniecznie na pendrivie, mam rozumieć? Bo nie posiadam napędu

Może być pendrive. Narzędzie od MS samo pobierze obraz systemu i przygotuje bootowalnego pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...