Skocz do zawartości
Ardian

Jak usunąć foldery po aplikacji Microsoft? (widowsapps i programfiles)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Panowie zainstalowałem sobie demo gry Horza 3 z Microsoft Store. Odinstalowałem to dziadostwo i na dysku zostały mi dwa foldery (windowsapps i programfiles), których nie mogę usunąć Unlockerem i próbowałem też nadać jakieś uprawnienia do tych folderów jak podpowiadają w necie, ale nic nie pomaga. Nie mogę sobie z tym poradzić, a strasznie mnie to irytuje. Jest ktoś w stanie powiedzieć jak sobie z tym poradzić albo jakaś pomoc przez TeamViver czy coś?

 

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem po reinstalacji systemu. Zostały pliki z gier MS które i tak nie wykrywał. Jedyna opcja to Unlocker i zostawienie folderów pustych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj cmd w trybie administratora, i polecenie

 

rd /s /q ścieżka

 

ewentualnie w trybie superadmina - superadmina włączysz w 10 w zarządzanie komputerem - grupy i użytkownicy, coś w tym guście, wystarczy zaznaczyć ptaszkiem admin czy administrator

 

ewentualnie w trybie awaryjnym - włączysz w msconfig

 

jaki komunikat się wyświetla - że nie masz uprawnień, czy że folder używany - jeśli ten drugi musisz zdjąć uchwyt z folderu (albo z plików w folderze) - jeśli unlocker zawodzi spróbuj np handle tracer; ewentualnie użyj w unlocker zmień nazwę, i potem usuwanie (unlocker obsługuje tylko uchwyty, nie uprawnienia); ewentualnie wyłącz jakiś svchost, bo prawdopodobnie uchwyt trzyma jakaś usługa od ms store; jeśli uprawnienia trudniejsza sprawa

 

wszystko tylko z lektur, bo nie mam 10; chyba? także w menedżerze zadań możesz zdjąć uchwyt, ewentualnie sprawdź tam otwarte pliki

 

wszystko chyba przez to, że to z ms store instaluje się z podwyższonymi uprawnieniami - chyba z powershell można to usunąć, musiałbyś poszukać polecenia

 

ps - zobacz tutaj - ten znak | to tzw pipe, shift wciśnięty, i ukośnik po shift

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj cmd w trybie administratora, i polecenie

 

rd /s /q ścieżka

 

ewentualnie w trybie superadmina - superadmina włączysz w 10 w zarządzanie komputerem - grupy i użytkownicy, coś w tym guście, wystarczy zaznaczyć ptaszkiem admin czy administrator

 

ewentualnie w trybie awaryjnym - włączysz w msconfig

 

jaki komunikat się wyświetla - że nie masz uprawnień, czy że folder używany - jeśli ten drugi musisz zdjąć uchwyt z folderu (albo z plików w folderze) - jeśli unlocker zawodzi spróbuj np handle tracer; ewentualnie użyj w unlocker zmień nazwę, i potem usuwanie (unlocker obsługuje tylko uchwyty, nie uprawnienia); ewentualnie wyłącz jakiś svchost, bo prawdopodobnie uchwyt trzyma jakaś usługa od ms store; jeśli uprawnienia trudniejsza sprawa

 

wszystko tylko z lektur, bo nie mam 10; chyba? także w menedżerze zadań możesz zdjąć uchwyt, ewentualnie sprawdź tam otwarte pliki

 

wszystko chyba przez to, że to z ms store instaluje się z podwyższonymi uprawnieniami - chyba z powershell można to usunąć, musiałbyś poszukać polecenia

 

ps - zobacz tutaj - ten znak | to tzw pipe, shift wciśnięty, i ukośnik po shift

 

 

Dzięki, ale nie dałem sobie rady i zainstalowałem tam dwie gry zmieniłem nazwy folderów i mam spokój przynajmniej psychiczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...