Skocz do zawartości
BRB Nexus

Czy ktoś z użytkowników forum używa konfiguracji i5 8400 z GTX 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w pytaniu. Czy ktoś z was używa procka i5 8400 z kartą GTX 1080? Jak wrażenia, nie ma problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałyby być?

Posiadam tę konfigurację. Jednak niektórzy wmawiają mi że na niej będą problemy z grami, że cpu będzie ograniczał gtx 1080. Ja jednak myślę że to nie wina konfiguracji ale uszkodzenia mojego PC. Dlatego pytam się o zdanie innych użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tę konfigurację. Jednak niektórzy wmawiają mi że na niej będą problemy z grami, że cpu będzie ograniczał gtx 1080. Ja jednak myślę że to nie wina konfiguracji ale uszkodzenia mojego PC. Dlatego pytam się o zdanie innych użytkowników :)

Bez obrazy, ale chłopie Ty masz cały czas jakieś problemy, lub dziwne pytania. Wystarczy poczytać twoje tematy i spojrzeć na częstotliwość ich pojawiania się. :E

 

GTX1080 sprawuje się świetnie z Ryzenem 2600 procek o podobnej wydajności tyle ze ma więcej wątków. i5-8400 tez będzie się świetnie sprawował a spadek o dwie klatki to nic dziwnego i się zdarza.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale chłopie Ty masz cały czas jakieś problemy, lub dziwne pytania. Wystarczy poczytać twoje tematy i spojrzeć na częstotliwość ich pojawiania się. :E

 

GTX1080 sprawuje się świetnie z Ryzenem 2600 procek o podobnej wydajności tyle ze ma więcej wątków. i5-8400 tez będzie się świetnie sprawował a spadek o dwie klatki to nic dziwnego i się zdarza.

Haha wiem :D Wiesz, przez rok żyłem w przekonaniu, że to dobra konfiguracja ale teraz mam problemy. Nie znam się tak mocno by nie zadawać pytań. No cóż wolę się upewnić 10 razy zanim oddam PC do serwisu, bo wiadomo, że to krótki proces nie będzie a kompa nie będę miał przez jakiś miesiąc.

A tak btw to masz chyba tą samą kartę co ja, gigabyte gtx 1080 windforce III :P

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zainstaluj sobie MSI Afterburner i patrz czy GPU chodzi Ci na 99%. Jak tak, no to nie ma co tutaj szukać. Oczywiście więcej fps, by było na lepszym procesorze, no ale pytanie czy do czegoś Ci to potrzebne jak i tak zawsze masz 60 fps+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie MSI Afterburner i patrz czy GPU chodzi Ci na 99%. Jak tak, no to nie ma co tutaj szukać. Oczywiście więcej fps, by było na lepszym procesorze, no ale pytanie czy do czegoś Ci to potrzebne jak i tak zawsze masz 60 fps+

Tak wiem. Tylko prawdopodobnie i tak mam uszkodzone GPU lub CPU albo RAM, bo gry nawet na low z minimalnymi wymaganiami mają ściny na ponad 60 klatkach. Z resztą już nie chce mi się kolejny raz opisywać tego problemu, bo wszystkie próby doprowadzenia tego do porządku kończą się niepowodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie nagrać te twoje ściny i udostępnić na YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie nagrać te twoje ściny i udostępnić na YT?

tu akurat z wł. gsync

ale jak pewnie wiesz próbowałem na każdej konfiguracji gsync/vsync a także off, ściny zawsze takie same, niezależnie też od ustawień graficznych

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już coś jest nie tak, to bardziej mi to wygląda na niewyrabiający monitor za obrazem, niż ściny samej gry. Możesz nagrać jeszcze jakiś film z afteburnerem i frametimem na OSD.

 

Tak żeby pod FPSami szedł pasek jak na tym filmie

(swoją droga tutaj masz przykład jak słabszy odrobinę 1070ti radzi sobie w Rage 2 z takim samym procesorem) Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o wydajność samego procesora patrzyłbym na Full HD

 

Użycie GPU jest 96-97%, także ciut więcej da się wycisnąć z lepszym procesorem, ale nic wielkiego.

 

Na filmiku od BRB Nexus praktycznie nic nie widzę, nie jest to stuttering, nie widać by był to spadek fps, ale oczywiście brakuje monitoringu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już coś jest nie tak, to bardziej mi to wygląda na niewyrabiający monitor za obrazem, niż ściny samej gry. Możesz nagrać jeszcze jakiś film z afteburnerem i frametimem na OSD.

 

Tak żeby pod FPSami szedł pasek jak na tym filmie

(swoją droga tutaj masz przykład jak słabszy odrobinę 1070ti radzi sobie w Rage 2 z takim samym procesorem)

Niewyrabiający monitor za obrazem ale jak to możliwe skoro mam monitor 144hz gsync compatible, poza tym bez gsync gra działa identycznie. Poza tym jeśli rzeczywiście by tak było to jakim cudem uchwyciłem to na filmiku skoro to jest obraz z gpu a nie z monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już coś jest nie tak, to bardziej mi to wygląda na niewyrabiający monitor za obrazem, niż ściny samej gry. Możesz nagrać jeszcze jakiś film z afteburnerem i frametimem na OSD.

 

Tak żeby pod FPSami szedł pasek jak na tym filmie

(swoją droga tutaj masz przykład jak słabszy odrobinę 1070ti radzi sobie w Rage 2 z takim samym procesorem)

Ok, zaraz wstawię film z Batman Arkham Knight, bo coś w RAGE 2 nie chce mi wyświetlać tych statystyk

Tylko nie wiem jak ustawić ten "pasek", włączyłem chyba wszystko w msi afterburner żeby wyświetlało ale tego paska nadal nie ma :P

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyrabiający monitor za obrazem ale jak to możliwe skoro mam monitor 144hz gsync compatible, poza tym bez gsync gra działa identycznie. Poza tym jeśli rzeczywiście by tak było to jakim cudem uchwyciłem to na filmiku skoro to jest obraz z gpu a nie z monitora?

 

Po prostu nie widzę tam za bardzo żadnych ścin, trochę nie równy obraz jak się uprzeć, może przez samego youtuba.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie widzę tam za bardzo żadnych ścin, trochę nie równy obraz jak się uprzeć, może przez samego youtuba.

To teraz zobaczysz

zrobiłem bez tego wykresu bo już mi się przesyłało. Cięzko nowe filmy robić bo minutowy wysyła się 20 min :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Arkham to ma spaczoną optymalizację i takie zacinki to miałem na każdym procku. Nie wiem jak na 2700X, bo on ma jednak 8 rdzeni i 16 wątków, w sumie ściągnę go dzisiaj. Twój ma jednak tylko 6 rdzeni bez HT jak dobrze pamiętam więc widać, że procek prawie się dusi, po 85% użycia. Tak czy siak stawiam na optymalizację tutaj. Napiszę jak będę już miał grę na dysku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkham to ma spaczoną optymalizację i takie zacinki to miałem na każdym procku. Nie wiem jak na 2700X, bo on ma jednak 8 rdzeni i 16 wątków, w sumie ściągnę go dzisiaj. Twój ma jednak tylko 6 rdzeni bez HT jak dobrze pamiętam więc widać, że procek prawie się dusi, po 85% użycia. Tak czy siak stawiam na optymalizację tutaj. Napiszę jak będę już miał grę na dysku.

Batman tak, ale to niemożliwe żeby w KAŻDEJ grze tak to wyglądało. Testowany gry na tym 144hz monitorze:

-Batman Arkham Knight

-CS:GO

-Dying Light

-Hunt:Showdown

-RAGE 2

-World of Tanks

-Noita

-Mount & Blade Warband

-Heroes & Generals

 

Wszystkie wyglądają tak samo czy to na ustawieniach low czy ultra.

Uprzedzam pytanie, sterowniki są na najnowszej wersji, zarówno te od NVIDIA jak i monitora (tak, próbowałem bez sterowników monitora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tamtych gier, bo nie gram po necie.

 

Znam za to Dying Light i ma słabą optymalizację także

https://steamcommunity.com/app/766370/discussions/0/1737715419902043919/

Dying lighta przeszedłem na Phenomie x2@x4 i r7 260X :E

 

@BRB Nexus

 

Faktycznie cos w tym batmanie czasem szarpnie, ale najgorzej nie jest, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak już wspomniano jego optymalizację (któraś z części wręcz została na maksa zjechana, która nie pamiętam. W necie aż roi się od poradników jak "ustawić" batmana po tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatni Batman ma takie wymagania, nie ma nic dziwnego na tym filmie, a że proc leci na 90%... obawiałbym się już o nowe gry przy 6 gołych rdzeniach :) Zobaczę jak na 8 rdzeniach u mnie jak tylko na Epic uda mi się zalogować, bo coś nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Batman ma takie wymagania, nie ma nic dziwnego na tym filmie, a że proc leci na 90%... obawiałbym się już o nowe gry przy 6 gołych rdzeniach :)

Wiedziałam ze Rysiek jest lepszym wyborem niż wciskanie i5-8400 :E A mocno się właśnie zastanawiałem jak składałem sprzęt czy nie wziąć właśnie i5, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby w batmanie to była wina procka, przecież ta gra wyszła jeszcze w czasach rządów 4 rdzeniwoców.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry są niegrywalne. Nie ma tu opcji żeby w każdej grze były takie spadki wydajności.

 

To wygląda na doczytywanie coś jakby ram szedł w single lub 2133MHz

Chodzi w 2666mhz. A jeśli chodzi ci o single slot? Mam 4 kości ram po 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam nie widzę wcale niegrywalności na tych filmach :E normalne objawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę wcale niegrywalności na tych filmach :E normalne objawy...

Zapraszam, sam przetestujesz. Gwarantuję że nie wytrzymasz więcej niż godzinę w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...