Skocz do zawartości
BRB Nexus

Czy ktoś z użytkowników forum używa konfiguracji i5 8400 z GTX 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No nie działa płynnie, ale jak mówię, powodów jest masa. Próbowałem przekonać, że MOŻE to optymalizacja bo więcej naocznych objawów tego było, niż uszkodzenia sprzętu. No serio, jak ktoś po tym widzi uszkodzenie to jest magikiem. Ja chylę czoła.

 

Na razie nie ma co myśleć o wymianie na inną kartę, bo nie wiadomo co zdecydują. No i jak będzie lepsza typu rx czy rtx to 8400 ewidentnie będzie je blokował, jak nawet dusi się przy 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie działa płynnie, ale jak mówię, powodów jest masa. Próbowałem przekonać, że MOŻE to optymalizacja bo więcej naocznych objawów tego było, niż uszkodzenia sprzętu. No serio, jak ktoś po tym widzi uszkodzenie to jest magikiem. Ja chylę czoła.

 

Na razie nie ma co myśleć o wymianie na inną kartę, bo nie wiadomo co zdecydują. No i jak będzie lepsza typu rx czy rtx to 8400 ewidentnie będzie je blokował, jak nawet dusi się przy 1080

Tak, ale jeśli mowa tu o wymianie na sprzęt o tej samej wartości to chyba nie zaszkodzi wziąć lepszego GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak będzie taka możliwość to wiadomo. Ale jeśli oni będą decydować to raczej NV na NV wymienią, choć lepszy cena/wydajność jest RX5700(XT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie taka możliwość to wiadomo. Ale jeśli oni będą decydować to raczej NV na NV wymienią, choć lepszy cena/wydajność jest RX5700(XT).

Chyba jeśli zwrot kasy to na moje konto a potem ja z tego mogę x-kom zapłacić by mi wsadzili nową. Raczej producent o tym nie decyduje, przynajmniej tak mi się wydaje.

Ale w tym przypadku stosunek cena/wydajność nie robi dla mnie różnicy. Ważne by była wydajniejsza. Więc lepsza będzie RTX czy RX? Bo na yt w testach w niektórych grach rtx bije rx, ale nie raz jest na odwrót

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na Twoim miejscu to lepiej to bym procka zmienił i zostawił kartę o podobnej do 1080 wydajności, zamiast celować w góre i być blokowanym przez procka.

 

Wiem na pewno, że rękojmia pozwala na to, by ustalić sobie by sklep oddał pieniądze, ale to trzeba zaznaczyć. Jeśli tego nie zrobiłeś pewnie pójdzie jak gwarancja i to oni zdecydują.

 

A co do karty ja bym brał RX. Widać, że AMD wraz z optymalizacją sterowników bije lepsze NV wraz z postępem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu to lepiej to bym procka zmienił i zostawił kartę o podobnej do 1080 wydajności, zamiast celować w góre i być blokowanym przez procka.

 

Wiem na pewno, że rękojmia pozwala na to, by ustalić sobie by sklep oddał pieniądze, ale to trzeba zaznaczyć. Jeśli tego nie zrobiłeś pewnie pójdzie jak gwarancja i to oni zdecydują.

 

A co do karty ja bym brał RX. Widać, że AMD wraz z optymalizacją sterowników bije lepsze NV wraz z postępem czasu.

Tak napisałem w zgłoszeniu, że chcę by była naprawa lub wymiana. Potem napisałem do serwisu i oni powiedzieli, że decyduje producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo to trzeba podstawą prawną im pojechać. Użytkownik sam wybiera czy rękojmia czy gwarancja, jeszcze przed wysłaniem do producenta (czyli stricte do sklepu roszczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziś darmowa gra Hunt Showdown, więc ściągnąłem.

 

I co?

 

I JEST STUTTERING.

 

Czasem jak się ładuje nowa lokacja, czasem jak się strzela (przy wystrzeleniu z broni), czasem jak szybko obróci.

 

Ogólnie gra jest płynna, ponad 100 fps na Full hd + max, ale czasem stutter jest, gra na HDD.

 

A gram na 2700X, 40% użycia CPU.

 

Wiem, wiem, na pewno ja mam źle skonfigurowany PC, a nie że tona ludzi narzeka na stutter w tej grze.

 

Także mnie nie dziwi że na i5tce 8400 może być gorzej, ani trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi procka z i5 8400 na i5 9600kf, ponieważ był on uszkodzony, to powodowało te ściny. Teraz odpaliłem sobie hunta z vsync, zero stutterow, ścin itp, jak ręką odjął. Niestety wrócił z serwisem z uszkodzonym dyskiem hdd więc muszę go odesłać :P Ale cieszę się że ta wymiana proca pomogła, i znalazł się winowajca

 

 

Na filmie bez vsync, podczas grania miałem straszy tearing bo mam 60 hz monitor, a fpsy były znacznie wyższe. Jednak podczas rozgrywki nie zauważyłem ścin.

Porównajcie sobie z tym, nakręconym na uszkodzonej i5 8400

 

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś darmowa gra Hunt Showdown, więc ściągnąłem.

 

I co?

 

I JEST STUTTERING.

 

Czasem jak się ładuje nowa lokacja, czasem jak się strzela (przy wystrzeleniu z broni), czasem jak szybko obróci.

 

Ogólnie gra jest płynna, ponad 100 fps na Full hd + max, ale czasem stutter jest, gra na HDD.

 

A gram na 2700X, 40% użycia CPU.

 

Wiem, wiem, na pewno ja mam źle skonfigurowany PC, a nie że tona ludzi narzeka na stutter w tej grze.

 

Także mnie nie dziwi że na i5tce 8400 może być gorzej, ani trochę.

no ja nie wiem co ty masz z tym swoim sprzętem. Możliwe, ze Hunta teraz juz lepiej zoptymalizowali, bo jak pisałem teraz nie mam juz żadnych problemów. Potem sprawdzę na batmanie, gdzie miałem największe ściny, tylko najpiew muszę go zainstalować na innym dysku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...