Skocz do zawartości
BRB Nexus

Czy ktoś z użytkowników forum używa konfiguracji i5 8400 z GTX 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Shadow Warrior dobra optymalizacja akurat. Nie napisałem przy tej grze nic oprócz znaku zapytania, a nie że dobre, czy złe. Raczej bardzo dobre jak pamiętam.

 

Nie ciśnij się tyle, tylko napisz te dobrze zoptymalizowane gry.

 

"nadal miewasz magiczne spadki których nikt inny nie posiada. "

 

Kolejna super logiczna teza, jak z tym, że niby napisałem "tylko Doom jest dobrze zoptymalizowany" :lol2: czytasz co chcesz czytać.

 

Nikt, żodyn! A dowodów na to pełna biblioteczka. Czasem wystarczy wpisać w google nazwę gry + stuttering albo optimisation i już.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ogarniasz logiki to chociaż podaj jakieś gry z dobrą optymalizacją, by mógł sprawdzić. Ja sobie nie przypominam wielu, bo to co nałogowo ogrywałem np Vampyr też miewa spadki fps i przycięcia. AC Origins to już kompletnie dyszy na ultra i HDD. Mafia 3? Bez dobrego procka nie podchodź, u mnie już jest ok, ale na poprzednich prockach bywało słabo. O, SOMA nie miewa czkawek. Może Metal Gear Phantom Pain, choć za wiele na otwartych przestrzeniach nie pograłem. W zamknięciu chodzi lekko. Shadow Warrior 2? Watch Dogs odpada, też kiepska optymalizacja. Gothica 3 mam jeszcze na dysku, ale to nawet nie wspominam jak źle to chodzi :lol2:

 

O, jeszcze The Surge 1 chyba chodziło ok. Dwójkę mam na Steam, może przez noc się ściągnie i zobaczę :)

 

I Prey jest na silniku Dooma, więc też powinien być ok do testów.

Mafia 3 przepraszam bardzo xD Tak z 2 miesiące po kupnie tego PC (październik - listopad 2018) ograłem całą na vsync. Działała praktycznie idealnie. Stutter nie występował. Prawie to samo z ac origins i odyssey. W Origins miałem stuttering ale tak znikomy że dało się grac spokojnie. Odyssey przechodziłem we wrześniu na konfiguracji vsync off w grze, w panelu nvidia ogólne wł., dla konkretnej gry ac odyssey w panelu adaptive. Działało super. Jedynie przy przeludnionych lokacjach pojawiał się stuttering :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No więc widzisz, Ty masz gry które u Ciebie tną, a masz co nie tną, a u kogoś tną. Mafia 3 to od początku ludzie narzekali i nawet wyszedł CPU patch. Może później zostało to już ogarnięte, nie wiem. Grałem na Phenomie, a potem i5tce.

 

Użycie GPU GTX 1060 6GB z włączoną synchronizacją - 60-80. Z wyłączoną 70-90. Procesor i5-4460 3,2 uzycie 99-100%. Poważnie moje CPU tak ogranicza kartę nawet w Mafii 3 czy coś jest walnięte?

Do tego wkurzające spadki fps gdy prowadzę samochód, z 50 do 30.

 

 

O Origins nawet nie ma co pisać bo ludzie płakali że Denuvo bierze zasoby procesora i stąd przycinki. Zresztą warto zajrzeć do wątku tu na forum gdzie ludzie pokazują swoje benchmarki i frametime, który jest zrypany, a co dopiero w większym mieście jak Aleksandria.

 

Odyssey nie wiem, nie miałem.

 

Ogólnie gry UBI mają złą renomę jeśli chodzi o optymalizację, no ale niektórzy chcieliby wykrzyzwiać rzeczywistość :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow Warrior dobra optymalizacja akurat. Nie napisałem przy tej grze nic oprócz znaku zapytania, a nie że dobre, czy złe. Raczej bardzo dobre jak pamiętam.

Ty wymieniasz przykłady, czy się pytasz? Rozdwojenie jaźni coraz głębsze co potwierdzasz z każdym następnym przykładem.

 

 

"nadal miewasz magiczne spadki których nikt inny nie posiada. "

Kolejna super logiczna teza, jak z tym, że niby napisałem "tylko Doom jest dobrze zoptymalizowany" :lol2: czytasz co chcesz czytać.

Teza wyciągięta na podstawie Twoich własnych postów, zresztą chłopie nie ujadaj, zostałeś na tym forum wielokrotnie wyśmiany za wyimaginowane problemy, a Twoje boje z Phenomem i 4790 są znane sporej części bywalców z działu procesorów. ;)

 

Nikt, żodyn! A dowodów na to pełna biblioteczka. Czasem wystarczy wpisać w google nazwę gry + stuttering albo optimisation i już.

Szkoda bardzo aby u każdego działało jak masełko, kiedy pojmiesz że urządzenia modularne ze sporą rozbieżnością konfiguracji sprzętowych zawsze będą problematyczne? Przykłady z YT to śmietanka w czystej postaci, gotowe komputery z jedną kostką ramu odpaloną na 2133, zasyfione systemy malware, zawalone nie zdefragmentowane dyski - właśnie tak wygląda przeciętny sprzęt kowalskiego, jeden wielki syf, dziwnym trafem moja maszyna i wszystkie inne które składam i konfiguruje chodzą jak żyleta, a ich użytkownicy są zadowoleni, dziwne, po raz kolejny stwierdzam że złe gry próbują wkurzyć swoich nabywców. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty wymieniasz przykłady, czy się pytasz? Rozdwojenie jaźni coraz głębsze co potwierdzasz z każdym następnym przykładem.

 

Wymieniam to co pamiętam i jednocześnie pytam w niektórych przypadkach, bo nie jestem pewny. Rozumiesz coś takiego, to w ogóle możliwe dla jaśnie pana, czy za trudne dla kogoś kto ma elementarne problemy z logicznym myśleniem?

 

Wymień więcej to się przynajmniej przyłożysz do tematu, zamiast toczyć pyskówki o byle co.

 

Teza wyciągięta na podstawie Twoich własnych postów, zresztą chłopie nie ujadaj, zostałeś na tym forum wielokrotnie wyśmiany za wyimaginowane problemy, a Twoje boje z Phenomem i 4790 są znane sporej części bywalców z działu procesorów. ;)

 

Czyli wracamy do przeszłości, jak nie masz argumentów? Poza tym ta "część" co zna "przeboje" nie jest żadnym autorytetem, a często nie potrafi niczego oprócz właśnie - ujadania i też ma swoje historie problemów. Do dziś nie wiem jakie to były wyimaginowane problemy. Zostalem oszukany na 4790, zwróciłem na końcu (wcześniej testowałem, zmieniałem mobo, ramy po kolei, biosy itd.), dostałem zwrot pieniędzy, ale jak ktoś nie doczytał wątku to nie wie i powiela bzdurki :lol2:

 

Na Phenomie miałem z kolei uszkodzone po części mobo, taki urok kupowania starych rzeczy od januszo-handlarzy. Jak ręką odjął wszystko po zmianie platformy.

 

Szkoda bardzo aby u każdego działało jak masełko, kiedy pojmiesz że urządzenia modularne ze sporą rozbieżnością konfiguracji sprzętowych zawsze będą problematyczne? P

 

No hola, hola, dopiero napisałeś że NIKT nie ma problemów z takimi grami jak ja, a teraz sam sobie przeczysz, że dziwne by u każdego działało dobrze :lol2: Potem się dziwić, że kompletnie brak logiki w tym co piszesz i wyczytujesz, jak ty w 5 sekund umiesz sobie sam zaprzeczyć.

 

Zajmij się merytorycznym odpisywaniem, bo może to ci lepiej wyjdzie. Podaj te gry dobrze zoptymalizowane, albo pokaż jak pomagasz w problemie stutteringu bo póki co tylko się miotasz panie idealny, który wszystkim składa idealne komputery, gdzie wszyscy są tak zadowoleni że jeszcze klękają...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam to co pamiętam i jednocześnie pytam w niektórych przypadkach, bo nie jestem pewny. Rozumiesz coś takiego, to w ogóle możliwe dla jaśnie pana, czy za trudne dla kogoś kto ma elementarne problemy z logicznym myśleniem?

 

Wymień więcej to się przynajmniej przyłożysz do tematu, zamiast toczyć pyskówki o byle co.

Skoro nie jesteś pewny, to w takim celu wymieniasz produkcję, chcesz wzmacniać siłę argumentów, ale nie jesteś w żaden sposób się z tego wytłumaczyć, daj spokój, bo zaczynasz odlatywać. :balon:

Nie mawiaj komuś problemów z logicznym myśleniem, bo jak na razie sam bełkoczesz i akcie desperacji szukasz ratunku, pogrążając się jeszcze bardziej.

Nie będę Ci wymieniał żadnych gier, bo i tak nie ma to żadnego sensu, wystarczy że przeczytałem Twój bełkot który wskazuje na to iż wszystkie gry są złe po za jednym Doomem, po czym zaraz wymieniasz jakąś listę miotając się w konwulsjach i widzę Ghotica 3 który odpali dzisiaj każdy kalkulator.

 

 

Czyli wracamy do przeszłości, jak nie masz argumentów? Poza tym ta "część" co zna "przeboje" nie jest żadnym autorytetem, a często nie potrafi niczego oprócz właśnie - ujadania i też ma swoje historie problemów. Do dziś nie wiem jakie to były wyimaginowane problemy. Zostalem oszukany na 4790, zwróciłem na końcu (wcześniej testowałem, zmieniałem mobo, ramy po kolei, biosy itd.), dostałem zwrot pieniędzy, ale jak ktoś nie doczytał wątku to nie wie i powiela bzdurki :lol2:

 

Na Phenomie miałem z kolei uszkodzone po części mobo, taki urok kupowania starych rzeczy od januszo-handlarzy. Jak ręką odjął wszystko po zmianie platformy.

Argumentów to ja mam jeszcze na najbliższy tydzień orania Twojego bełkotu, ale zwyczajnie nie widzę w tym sensu, dobrze jednak uczulić autora na to aby sprawdził sobie kim jest osoba która stara się mu doradzać, przychodząc na to forum byłeś zielony jak trawka na wiosnę i właściwie nadal jesteś, bo zamiast zauważyć na wykresie problemy z frametime i gubieniem klatek przez kartę graficzną z uporem maniaka uparłeś się na ujadanie w kwestii niezoptymalizowanych gier. Robisz też wodę z mózgu wrzucając cytaty odnośnie Origins z dni premiery, nie mając najwyraźniej zielonego pojęcia iż gry w dzisiejszych czasach dostają łatki i na dzień dzisiejszy omawiana gra działa bez większych problemów.

 

Na Phenomie Cię oszukali, na 4790 również, wszyscy oszukują, dokładnie tak samo jak wszystkie gry są źle zoptymalizowane, bingo mamy w końcu jakąś spójną logikę w Twoim przypadku, gratulacje.

Pamiętam doskonale Twój przypadek z i7, taki był z Ciebie specjalista że bałeś się odpalić update biosu spod Windowsa bo kilka osób Cię nastraszyło, finalnie sprzęt jednak odpaliłeś i całkiem niezły okres czasu go używałeś ciągle tworząc nowe tematy, włącznie z tym o benchmarku Far Cry Primal w którym stara i7-3770k przeorała Twój wynik ;)

 

 

No hola, hola, dopiero napisałeś że NIKT nie ma problemów z takimi grami jak ja, a teraz sam sobie przeczysz, że dziwne by u każdego działało dobrze :lol2: Potem się dziwić, że kompletnie brak logiki w tym co piszesz i wyczytujesz, jak ty w 5 sekund umiesz sobie sam zaprzeczyć.

 

Zajmij się merytorycznym odpisywaniem, bo może to ci lepiej wyjdzie. Podaj te gry dobrze zoptymalizowane, albo pokaż jak pomagasz w problemie stutteringu bo póki co tylko się miotasz panie idealny, który wszystkim składa idealne komputery, gdzie wszyscy są tak zadowoleni że jeszcze klękają...

Problemy wynikające z zaniedbań, własnej głupoty i nieumiejętności korzystania ze sprzętu nie są żadnym argumentem aby wierzgać i ujadać na gry które nie są tutaj niczemu winne. Problemy wynikające z rozbieżności w konfiguracji sprzętowej? Norma trzeba wykazać własną inicjatywę i znaleźć rozwiązanie, jeżeli Ty sobie z tym nie radzisz to zakup konsolę, Twoje problemy magicznie znikną i będziesz miał porównywalne doświadczenie ze wszystkimi innymi użytkownikami platformy.

 

Temat shutteringu prowadzę z autorem na PW, bo w tym temacie, musiał bym ryć 2 dni łopatą w szlamie, żeby przekopać się do wartościowych informacji pośród bełkotu takich specjalistów jak Ty.

Ból dupy i emanowanie nienawiścią zamiast podjęcia rękawicy to dzisiaj znana przypadłość, tym sposobem nadal będziesz się miotać z problemami gier które działają normalnie i będziesz na nie ujadał, zamiast znaleźć przyczynę. ;)

 

Uważaj z tym klękaniem, bo Ci kręgosłup trzaśnie :lol2:

Na tym zakończę tą patologiczną dyskusję, bo i tak zbyt mocno Cię dokarmiłem.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:lol2: tylu "merytorycznych" argumentów to w życiu nie widziałem. Ale ciesze się, że już kończymy, bo tutaj nawet nie ma na co odpisywać, same urojenia :) następnym razem przyłóż się do czytania ze zrozumieniem, nie wciskaj komuś słów, których nie napisał i będzie ok :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: tylu "merytorycznych" argumentów to w życiu nie widziałem. Ale ciesze się, że już kończymy, bo tutaj nawet nie ma na co odpisywać, same urojenia :) następnym razem przyłóż się do czytania ze zrozumieniem, nie wciskaj komuś słów, których nie napisał i będzie ok :)

 

Jak Ty się rozwinąłeś chłopie, jeszcze rok temu waliłeś takie tematy, że widać było żeś zielony jak szczypiorek na wiosnę :E

 

Korespondencyjna nauka szczekania na forum widać cię wyrobiła :D

 

Jeżeli dla kogoś przyczyna takich spadków FPS jak na filmikach autora jest zła optymalizacja gry to powinien oszczędzić wszystkim klawiatury i sam się zbanować na tym forum.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego tematu, bo jest tu niezła gównoburza, a ten bełkot o optymalizacji i 8-miu wątkach jest nie do czytania.

Krótko. Miałem i5 4690K@4,5GHz, 2x4GB DDR3 2133MHz CL10, GTX980Ti, 120GB SSD i 1TB HDD. Przeszedłem Wieśka 3, Batmana również, ale jak już został spatchowany i nie było problemów, full hd, 60fps i gitara. Batman pewnie był wrzucony na HDD, bo na SSD miałem miejsce na jedną grę :E i śmigał bez problemu, bez ścin. Panu Wpotrzebie 2017 radzę usunąć konto w celu niewypisywania bzdur. Autorowi tematu radzę nie czytać tego bełkotu, bo te gry powinny śmigać nawet z HDD, na wolnym ramie, a taka noita to i na 750Ti.

Co ja bym zrobił?

Jeśli by to trwało tak długo jak u autora, to format, bo ile można się z tym użerać. Płytka z Windowsem do napędu, całą partycję systemową wywalić w kosmos, potem zainstalować wszystkie dedykowane sterowniki, steam i zagrać. Jak nie pomoże, to może to być coś znacznie poważniejszego. Kiedyś miałem podobny problem, bodajże na wtedy X800XT albo 7900GTO, w każdym razie dawno. Gry mi szarpały co jakiś czas, jednak dużo mocniej, wyglądało jakby chwilowo fps spadał do ~10fps. Zmniejszyłem taktowanie pamięci i było git, karta poszła do serwisu i została wymieniona, miałem uwalone pamięci na karcie.

Zamiast prowadzić jałową dyskusję z Wpotrzebie lepiej byście dodali go do ignorowanych i dali jakieś sensowne rady autorowi tematu. Sam złapałem się za głowę, jak zobaczyłem ile postów Pan Wpotrzebie nasmażył w tym jednym temacie, a przecież kilka miesięcy temu sam zadawał idiotyczne pytania, bo nic nie ogarniał. Teraz gdzieś przeczytał czym jest optymalizacja, dlaczego fajnie mieć 8 wątków i spamuje, a Wy jeszcze daliście się wciągnąć w dyskusję, która co najwyżej prowadzi do odpoczynku od forum.

 

Ciach!

I po co się produkujesz? Przecież i tak efekt będzie jakbyś mówił do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja wam radzę się dokształcić i doczytać, a jak macie klapy na oczach to też usunąć konto i wrócić bez tych klap dopiero. Wiesiek tak samo stutteruje na 4 rdzeniach, ale w Novigradzie. Jest to ogólnie znany problem :) jak robią benchmarki CPU wybierają "miejsce testowe" m.in własnie Novigrad bo rośnie użycie rdzeni i wątków. Z obrońcami 4 rdzeni jeszcze rok temu podobne dyskusje toczyłem, pokazywałem tonę benchmarków gdzie 4 rdzenie to za mało, gdzie ludzie mieli spadki poniżej 60 fps na dobrych kartach właśnie przez CPU (ew. wolny ram/single channel). Dziś już ludzie coraz mniej bronią takie procki i polecają jednak mieć więcej r/w, tym bardziej że te procki w wielu grach zachowywały się jak ta i5 8400 czyli użycie CPU było na poziomie 80-95%. No ale co zrobić, jak ktoś sam posiadał i5 i bronił swojego procka jak niepodległości. Ja tam właśnie jak zmieniłem na 4790 to w Novigradzie zaczęło hulać jak złoto, tylko dzięki 8 wątkom i nic innego się nie zmieniło w PC, no i użycie procka max 60% a nie 95%...

 

Bajeczki można sobie powtarzać, tak jak z dobrze zoptymalizowanymi grami UBI. Może ktoś uwierzy i będzie zwalał winę na wszystko tylko nie na badziewnie zoptymalizowane produkcje.

 

Kiedyś ludzie narzekali na optymalizację GTA IV, bo to port, no ale do dziś są obrońcy że gra chodziła zawsze w porządku :E

 

To samo te brednie o Gothicu 3, że dziś chodzi nawet na kalkulatorze. Serio, to można tylko skwitować że ktoś w d... był, g... widział i testował tę grę właśnie chyba na swoim kalkulatorze ale z zamkniętymi oczami. Gra nawet po community patchach nie jest żyletą, szczególnie przy walkach w tłumie/miasteczkach. Gra siedzi na 1 rdzeniu na 100% użycia, a GPU może 10-25%, a mimo to są spadki, bo gra nie wykorzysta lepszego sprzetu.

 

@Czeryboj na których filmikach nie widać by to był problem z optymalizacją (a czym, nie ma odpowiedzi "nie wiem")? Bo było tych filmików kilka.

 

1. Noita jest słabo zoptymalizowana, nawet nie znasz tej gry, bo jest niszowa i co chwila wychodzą patche.

2. RAGE? Ja i Sary w ogóle nie widzimy tam jakiegoś problemu ścin, naprawdę mikrosekundowe załamania obrazu.

3. Batman? No ja jestem ślepy, przyznaję, takie malutkie ścinki w tej grze to norma, panie henryk nowak, nie zauważyłeś pan ich bo jest ich mało, ale są, taka gra. I możecie się wykłócać, że patche, pistacze, nie, gra została doprowadzona do 95% porządku, co nie znaczy, że chodzi jak Doom, tak gładziudko że gładziej się nie da :lol2:

 

Jedynie gdzie widać tych ścin z filmów to ten Hunt, ale nie miałem do czynienia więc nic nie mówię.

 

Można znaleźć wątki sprzed roku, czy właśnie takie filmy, że jednak mieli wielki problem z optymalizacją

 

Not insane at all. Cryengine is heavily cpu bound. The i5 is a tremendous dragdown. He could have a 1080ti and it would look almost the same.

 

Czy tu

 

How is the optimization of this game ?

 

- Bad

- It’s much better

- But still horrible

 

Może teraz jest lepiej (na szybko wyłapałem te wątki, nie znalazłem z 2019), wy macie na pewno tę grę to wiecie. Bo macie, nie? I na pewno rozmawiacie w społeczności tej gry, prawda? Inaczej bez wiedzy o tym byście się nie wypowiadali?

 

Edit. Ok, jeden wątek na szybko znalazłem sprzed kilkunastu dni o Hunt

 

Hunt is an amazing game with a variety of issues; optimization and server issues at the top, but this post is so incoherent and painful to read.

 

The game has been released for almost 2 months now and we’ve barely gotten any additional performance patches and the servers are still broken.

 

To be fair you are with bugs and performance Crytek has a pretty bad reputation with there enginge witch is a strong engine on paper but was and is not that well optimised, a problem they always had starting with Farcry to Crisis and now Hunt.

 

Można też wejść w opinie na steam, z września jedna z brzegu

 

Przed 1.0 gra była cudowna i dało się w nią zagrywać długo. Teraz jedyne co w tej grze jest to gorsza grafika (z taką samą słabą optymalizacją), jeszcze więcej camperów i shotgun rusherów, a ich słabe serwery, i ciągłe wywalanie z meczu jest tylko wisienką na torcie. Nie polecam.

 

Także ja dyskutuje z faktami, polecam robić to samo innym i doczytać jak konkretnie gry są optymalizowane.

 

I ostatnia sprawa, jeden z użytkowników forum wymienił 8400 na Ryzena. Z jakiego powodu?

 

A miałeś kiedyś Ryzena? :) Dla mnie problematyczny był I5-8400 z jego mikroprzycięciami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zawsze wyzsza wydajnosc, jesli az 2x szybciej wypelnia tekstury itp. w bardziej skomplikowanych grach sie to przydaje i nawet najlepiej wykrecony 128bitowie nie da rady.

 

 

Może ma za mało bit? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego tematu, bo jest tu niezła gównoburza, a ten bełkot o optymalizacji i 8-miu wątkach jest nie do czytania.

Krótko. Miałem i5 4690K@4,5GHz, 2x4GB DDR3 2133MHz CL10, GTX980Ti, 120GB SSD i 1TB HDD. Przeszedłem Wieśka 3, Batmana również, ale jak już został spatchowany i nie było problemów, full hd, 60fps i gitara. Batman pewnie był wrzucony na HDD, bo na SSD miałem miejsce na jedną grę :E i śmigał bez problemu, bez ścin. Panu Wpotrzebie 2017 radzę usunąć konto w celu niewypisywania bzdur. Autorowi tematu radzę nie czytać tego bełkotu, bo te gry powinny śmigać nawet z HDD, na wolnym ramie, a taka noita to i na 750Ti.

Co ja bym zrobił?

Jeśli by to trwało tak długo jak u autora, to format, bo ile można się z tym użerać. Płytka z Windowsem do napędu, całą partycję systemową wywalić w kosmos, potem zainstalować wszystkie dedykowane sterowniki, steam i zagrać. Jak nie pomoże, to może to być coś znacznie poważniejszego. Kiedyś miałem podobny problem, bodajże na wtedy X800XT albo 7900GTO, w każdym razie dawno. Gry mi szarpały co jakiś czas, jednak dużo mocniej, wyglądało jakby chwilowo fps spadał do ~10fps. Zmniejszyłem taktowanie pamięci i było git, karta poszła do serwisu i została wymieniona, miałem uwalone pamięci na karcie.

Zamiast prowadzić jałową dyskusję z Wpotrzebie lepiej byście dodali go do ignorowanych i dali jakieś sensowne rady autorowi tematu. Sam złapałem się za głowę, jak zobaczyłem ile postów Pan Wpotrzebie nasmażył w tym jednym temacie, a przecież kilka miesięcy temu sam zadawał idiotyczne pytania, bo nic nie ogarniał. Teraz gdzieś przeczytał czym jest optymalizacja, dlaczego fajnie mieć 8 wątków i spamuje, a Wy jeszcze daliście się wciągnąć w dyskusję, która co najwyżej prowadzi do odpoczynku od forum.

 

Tą kartę ci wymienili na ten sam model czy ją naprawili? Bo jeśli mojej nie będzie się dało naprawić to pewnie otrzymam zwrot pieniędzy, bo na xkom już nie mają dostępnych GTX 1080 :/ Wtedy trzeba będzie się przerzucić na rtx 2070 / 2070 super albo RX 5700 XT, tylko nie wiem czy to dobre połączenie z i5 8400.

Ale tak naprawdę może być wszystko - cpu, gpu, ram.

 

 

I po co się produkujesz? Przecież i tak efekt będzie jakbyś mówił do ściany.

 

Już robiłem format dysków i ponowną instalację windowsa jakieś 2-3 tygodnie temu, więc chyba nie ma sensu powtarzać tego procesu :(

Napisałem już do serwisu xkom ale niestety jeszcze nic mi nie odpowiedzieli :/

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robiłem format dysków i ponowną instalację windowsa jakieś 2-3 tygodnie temu, więc chyba nie ma sensu powtarzać tego procesu :(

Napisałem już do serwisu xkom ale niestety jeszcze nic mi nie odpowiedzieli :/

Może spróbujesz samodzielnie obniżyć taktowanie pamięci na gpu? Jakby to było to, to byś nie musiał oddawać całego pcta, tylko samą kartę. Musisz dzwonić? Nie możesz zawieźć do najbliższego salonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujesz samodzielnie obniżyć taktowanie pamięci na gpu? Jakby to było to, to byś nie musiał oddawać całego pcta, tylko samą kartę. Musisz dzwonić? Nie możesz zawieźć do najbliższego salonu?

Najbliższy salon x-kom znajduje się nieco ponad 100km ode mnie więc nie ma szans :D Wolę całego PC, bo przy okazji sprawdzą resztę podzespołów i go wyczyszczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, tak, na pewno karta graficzna uszkodzona, co za śmieszne teorie podają... weź chociaż JEDNĄ dobrze zoptymalizowaną grę zainstaluj, która nie będzie Ci procka i ram katować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, na pewno karta graficzna uszkodzona, co za śmieszne teorie podają... weź chociaż JEDNĄ dobrze zoptymalizowaną grę zainstaluj, która nie będzie Ci procka i ram katować.

Jap... to jak to wytłumaczysz że ten Hunt jeszcze w zeszłym miesiącu chodził mi o niebo lepiej i to na VSYNC ON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty sam najlepiej wiesz co robiłeś ze sprzętem przez ten miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jap... to jak to wytłumaczysz że ten Hunt jeszcze w zeszłym miesiącu chodził mi o niebo lepiej i to na VSYNC ON?

 

To akurat jest możliwe, konflikty programowe mogą powstawać z wielu przyczyn, karta graficzna na 99.99% jest sprawna, ale gubi z jakiegoś powodu klatki, co może wskazywać na programowy problem w wyniku którego generowany jest nadmierny narzut na procesor.

Wieczorem podrzucę Ci konkretne informacje co należy sprawdzić i jak ustawić logowanie do pliku z programów diagnostycznych, trzeba będzie prześledzić wszystkie sensory i ustalić gdzie leży problem.

 

To że masz po aktualizowane sterowniki do najnowszych wersji wcale nie oznacza że któryś z nich nie powoduje problemu, sprawdzimy też jak wygląd kwestia DPC Latency, jeżeli pływa to już mamy winowajcę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzimy też jak wygląd kwestia DPC Latency, jeżeli pływa to już mamy winowajcę. ;)

 

Jak to jest z tym Latency? W wielu tematach czytałem ze powinno wynosić około 500, u mnie wynosi koło 1000-1200 (nigdy nie wchodzi w "czerwoną strefę"), ale w zasadzie problemów z grami nie mam, raz na ruski rok coś szarpnie, z reguły zaraz po wczytaniu się gry. Jeśli 1000 to za dużo jak to zmniejszyć?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, na pewno karta graficzna uszkodzona, co za śmieszne teorie podają... weź chociaż JEDNĄ dobrze zoptymalizowaną grę zainstaluj, która nie będzie Ci procka i ram katować.

Teraz nie wiem czy mieć bekę z Twoich wypowiedzi. Dostałem info od serwisu, że mam USZKODZONĄ KARTĘ GRAFICZNĄ, czyli tak jak myślałem. Czyli kompletne przeciwieństwo tego co mówiłeś, że mam dobre GPU a takie ściny to wina optymalizacji gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żadne z objawów zaprezentowanych nie pokazywały uszkodzenia karty graficznej. Ani nie było zwiech, ani artefaktów, ani nie było przegrzewania się. Do tego pokazywałeś taki mikro-stuttering jak w Rage, że prawie nie było go widać. Także gratki dla tych którzy dobrze "strzelili na ślepo". Trzeba być naprawdę mega jasnowidzem, by po takim braku objawów przez internet mówić że uszkodzona karta. Jak lekarz diagnozuje to też po objawach i badaniu, a tutaj absolutnie nic specyficznego, a im lepiej zoptymalizowana gra tym mniej ścin (rage jest ok zoptymalizowany). Do tego niestety stety bardzo duże użycie CPU, które często też powoduje takie stuttery. Jestem ciekaw co serwis powiedział konkretnie uszkodzone, pamięci, rdzeń, może zasilanie... a może nic nie napisał bo taki to serwis, na odczepnego.

 

Jak ktoś po twoim filmiku, ten

 

Określiłby uszkodzenie karty,naprawdę nadal bije brawo.Powinni zatrudnić jako wróżkę :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z objawów zaprezentowanych nie pokazywały uszkodzenia karty graficznej. Ani nie było zwiech, ani artefaktów, ani nie było przegrzewania się. Do tego pokazywałeś taki mikro-stuttering jak w Rage, że prawie nie było go widać. Także gratki dla tych którzy dobrze "strzelili na ślepo". Trzeba być naprawdę mega jasnowidzem, by po takim braku objawów przez internet mówić że uszkodzona karta. Jak lekarz diagnozuje to też po objawach i badaniu, a tutaj absolutnie nic specyficznego, a im lepiej zoptymalizowana gra tym mniej ścin (rage jest ok zoptymalizowany). Do tego niestety stety bardzo duże użycie CPU, które często też powoduje takie stuttery. Jestem ciekaw co serwis powiedział konkretnie uszkodzone, pamięci, rdzeń, może zasilanie... a może nic nie napisał bo taki to serwis, na odczepnego.

 

Jak ktoś po twoim filmiku, ten

 

Określiłby uszkodzenie karty,naprawdę nadal bije brawo.Powinni zatrudnić jako wróżkę :E

 

Nie no oczywiście gra chodzi plynnie, wręcz idealnie. Sam nie wiem jakim cudem wykryli tą usterkę. Chyba im się pomyliło, prawda?

Tak poważnie to serwis x-kom stwierdził, że karta nie działa prawidłowo, więc odesłali ją do producenta. Niestety nie rozwinęli informacji. Napisałem więc do serwisu i podali info, że prawdopodobnie coś z szyną pamięci jest nie tak, ale dokładną diagnozę poda producent. Jestem ciekaw czy taką szynę można naprawić czy cała karta pójdzie do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby uszkodzenie karty diagnozować po tym, że gra nie chodzi płynnie to przejrzyj ile jest tu tematów zakładanych z tego powodu. Nie można od razu tak stanowczo i jednoznacznie wyrokować. Niska wydajność w różnych grach może być spowodowana toną różnych problemów z różnymi podzespołami, czy aplikacjami i systemem. Mówię, wróżki mogą tak wyrokować. Jak mi tam jeden z userów wypomniał, że też gdzieniegdzie mam stuttering np w AC Origins to też bym musiał od razu pomyśleć, że mam coś uszkodzone, a to brednia.

 

Uszkodzenie pamięci zazwyczaj daje też inne objawy jak artefakty, jak obniżone taktowania (skoki), no ale u ciebie nic takiego nie ma.

 

No ale jeśli x-kom się zna to dobrze, albo z niewiedzy wysłali do producenta i dopiero będzie decyzja. Oni dadzą na pewno pełniejszy spis usterki (tym bardziej jak się upomnisz). Dziś raczej się wymienia karty, niż pojedynczo naprawia części, ale kto wie. Dużo pewniejsza jest wymiana przy uszkodzeniu rdzenia, ale z kolei jakby rdzeń padał to zwykle gra się wyłącza, jest freez, lub jest reset.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby uszkodzenie karty diagnozować po tym, że gra nie chodzi płynnie to przejrzyj ile jest tu tematów zakładanych z tego powodu. Nie można od razu tak stanowczo i jednoznacznie wyrokować. Niska wydajność w różnych grach może być spowodowana toną różnych problemów z różnymi podzespołami, czy aplikacjami i systemem. Mówię, wróżki mogą tak wyrokować. Jak mi tam jeden z userów wypomniał, że też gdzieniegdzie mam stuttering np w AC Origins to też bym musiał od razu pomyśleć, że mam coś uszkodzone, a to brednia.

 

Uszkodzenie pamięci zazwyczaj daje też inne objawy jak artefakty, jak obniżone taktowania (skoki), no ale u ciebie nic takiego nie ma.

 

No ale jeśli x-kom się zna to dobrze, albo z niewiedzy wysłali do producenta i dopiero będzie decyzja. Oni dadzą na pewno pełniejszy spis usterki (tym bardziej jak się upomnisz). Dziś raczej się wymienia karty, niż pojedynczo naprawia części, ale kto wie. Dużo pewniejsza jest wymiana przy uszkodzeniu rdzenia, ale z kolei jakby rdzeń padał to zwykle gra się wyłącza, jest freez, lub jest reset.

Niby nie można stwierdzić po filmie że na 100 % to karta, ale na 100 % myślę, że można wywnioskować, że gra NIE działa płynnie. Rozumiem, że problemy mogą być z optymalizacją, ale bez przesady żebym na takim sprzęcie miał takie ściny w KAŻDEJ grze, podczas gdy nawet porównując do jej działania na identycznym sprzęcie u innego użytkownika widać to, że to nie wina gry. Ewidentnie coś ze sprzętem. Ale próbowałeś mnie przekonać, że to tak naprawdę nie jest jego wina, tylko gier.

Znajomy na gorszym sprzęcie potrafi odpalić Hunta w niższych FPS ale nie ma w ogóle stutteringu czy innych ścin.

Dzięki za odp. Całkiem możliwe, że będą jak coś to wymieniać kartę. Ale problem jest mały, bo nie wiem czy taka możliwość będzie. W xkom nie sprowadzają już gtx 1080, chyba że to producent gwarantuje wymianę a nie xkom. Nie wiem.

Ostatecznie będzie zwrot pieniędzy ale już nie byłbym wtedy pewien jakie GPU następne wziąć. Albo rx 5700 xt albo rtx 2070 super (ta sama cena za jaką kupiłem 1080, więc nie muszę dopłacać). No i jednak nie wiem jak to by się przyjęło do FHD z i5 8400

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...