Skocz do zawartości
BRB Nexus

Czy ktoś z użytkowników forum używa konfiguracji i5 8400 z GTX 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tu np widać stutter, a u Ciebie to tak 3x słabszy

 

Z drugiej strony na filmach rzeczywiście mniej to "czuć" niż jak się mychą lata.

 

Same exact issue my friend. 1080ti 8700k at 4.9ghz.

 

:E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem jak definiujesz słowo "ścięcie"

To ze Ci szarpło raz czy nawet dwa zaraz po zaczęciu gry i nagrywania, nie znaczy ze rozgrywka ogólnie będzie niegrywalna i ze Ci coś tnie.

 

 

Z drugiej strony na filmach rzeczywiście mniej to "czuć" niż jak się mychą lata.

:E

 

 

Dla tego cały czas chce zobaczyć afterburner i wykres frametime, przed którego pokazaniem autor się zaciekle broni ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Ci szarpło raz czy nawet dwa zaraz po zaczęciu gry i nagrywania, nie znaczy ze rozgrywka ogólnie będzie niegrywalna i ze Ci coś tnie.

 

 

 

 

Dla tego cały czas chce zobaczyć afterburner i wykres frametime, przed którego pokazaniem autor się zaciekle broni ;)

taki o jaki prosiłeś :)

 

Tu np widać stutter, a u Ciebie to tak 3x słabszy

 

Z drugiej strony na filmach rzeczywiście mniej to "czuć" niż jak się mychą lata.

 

 

 

:E

O właśnie. Coś takiego mam w każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale zrób w jakiejś dobrze zoptymalizowanej grze, bo taki raz na jakiś czas ścięcie w Batmanie to każdy może mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza jednym-dwoma widocznymi micro szarpnięciami, które równie dobrze mogą być spowodowane jakimś błędem gry, optymalizacją, lub nawet tym ze Ci się coś w tle włączyło, to problemu w zasadzie nie widzę. Jak wyżej, takie coś się może zdarzyć każdemu, jak by to występowało co kilka sekund, to może i byłby to problem. Batmana masz na SSD? Swoja drogą chyba masz trochę niskie użycie tej karty, mam co prawda batmana, ale za cholerę nie chce mi się ściągać tej gry, tylko po to by sprawdzić ja to chodzi u mnie.

 

Komentarz odnośnie platformówki pominę.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nawet w takiej grze są stuttery

 

W tej grze to przede wszystkim chyba vsync włączony, bo nie przekracza 60 fps. Da się wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze to przede wszystkim chyba vsync włączony, bo nie przekracza 60 fps. Da się wyłączyć?

to nie jest vsync. gra ma capa na 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Specjalnie ściągnąłem tą Noitę i u mnie też jest stutter. Taka optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie gadajcie że to jest normalne, widać na 30 sekund rozrywki co najmniej 3 przycięcia. Mi też się zdarza coś takiego w bf5 ale raz na godzine, a nie co chwila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, to jest normalne w tej grze, bo jest badziewnie zoptymalizowana. Porównujmy te same gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo panie, tu faktycznie widać ze kolorowo nie jest :E Pytałem wcześniej czy te gry masz na SSD? Nic Ci nie rzeźbi po dysku w tle? Swapa masz na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo panie, tu faktycznie widać ze kolorowo nie jest :E Pytałem wcześniej czy te gry masz na SSD? Nic Ci nie rzeźbi po dysku w tle? Swapa masz na stałe?

Na hdd. Wiedzmina 3 miałem na ssd i zbyt wiele to nie pomogło. Odinstalowałem avg który sporo ramu z zjadał. Poza tym to nie. Chrome mam zawsze wyłączone i w ustawieniach wyłącz działanie chrome w tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zauważ, że procesor na ponad 90% chodzi w Huncie...

 

No i dropy utylizacji GPU. Chyba kolejna padaka optymalizacyjna :)

 

Można obejrzeć, ten gość też ma stutter

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hdd. Wiedzmina 3 miałem na ssd i zbyt wiele to nie pomogło. Odinstalowałem avg który sporo ramu z zjadał. Poza tym to nie. Chrome mam zawsze wyłączone i w ustawieniach wyłącz działanie chrome w tle

Jak masz ustawiony plik stronicowania? Może to głupie, ale spróbować nie zaszkodzi. Ja mimo 16GB Ram mam plik stronicowania ustawiony obecnie na stały rozmiar 8GB dla dysku C. Nie przeszkadza mi to w niczym wiec...

 

Zauważ, że procesor na ponad 90% chodzi w Huncie...

 

No ale dalej niby nie 100%

 

No i dropy utylizacji GPU. Chyba kolejna padaka optymalizacyjna

 

Faktycznie, w momencie szarpnięcia w huncie zużycie karty spada do 30 procent z 80-90 :hmm:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony plik stronicowania? Może to głupie, ale spróbować nie zaszkodzi. Ja mimo 16GB Ram mam plik stronicowania ustawiony obecnie na stały rozmiar 8GB dla dysku C. Nie przeszkadza mi to w niczym wiec...

Próbowałem ustawiać ten plik stronicowania na 8 i 16gb,nic to nie dało. Obecnie mam chyba auto.

 

Zauważ, że procesor na ponad 90% chodzi w Huncie...

 

No i dropy utylizacji GPU. Chyba kolejna padaka optymalizacyjna :)

Mam dość. Wygląda na to że nie ma sensu kupować pc za parę tysięcy skoro każda gra to padaka.... Obejdzie się bez pomocy. Oddaję do serwisu. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja Ci coś powiem. Najlepszą grą pod kątem optymalizacji jest Doom. Jeśli tam będziesz miał stutter możesz się martwić. Reszta tych gier, to albo pseudobety, albo niedorobione, albo co chwila aktualizowane, albo takie gdzie użycie procesora jest naprawdę wysokie.

 

Jak miałem i5 z 4 rdzeniami i też gry latały na 80-95% to też chodziły badziewnie. A nie wspomnę że ramy wolne do tego tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci coś powiem. Najlepszą grą pod kątem optymalizacji jest Doom. Jeśli tam będziesz miał stutter możesz się martwić. Reszta tych gier, to albo pseudobety, albo niedorobione, albo co chwila aktualizowane, albo takie gdzie użycie procesora jest naprawdę wysokie.

 

Aha, jedyną dobrze zoptymalizowaną grą jest wedle Twojej opinii Doom, a cała reszta to problemowe gnioty? :lol2:

Może czas zacząć szukać problemu we własnym sprzęcie, a nie komuś przedstawiać czarno biały obraz sytuacji?

 

@BRB Nexus

Zaraz Ci na PW odpiszę, bo mam pewne pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci coś powiem. Najlepszą grą pod kątem optymalizacji jest Doom. Jeśli tam będziesz miał stutter możesz się martwić. Reszta tych gier, to albo pseudobety, albo niedorobione, albo co chwila aktualizowane, albo takie gdzie użycie procesora jest naprawdę wysokie.

 

Jak miałem i5 z 4 rdzeniami i też gry latały na 80-95% to też chodziły badziewnie. A nie wspomnę że ramy wolne do tego tutaj...

Wlasnie się mialem pytać czy jest jakaś gra w której nie będę mial stutterów xD tylko że nie mam dooma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha, jedyną dobrze zoptymalizowaną grą jest wedle Twojej opinii Doom, a cała reszta to problemowe gnioty? :lol2:

Może czas zacząć szukać problemu we własnym sprzęcie, a nie komuś przedstawiać czarno biały obraz sytuacji?

 

@BRB Nexus

Zaraz Ci na PW odpiszę, bo mam pewne pomysły.

 

A gdzie napisałem JEDYNĄ? Uspokój się i czytaj ze zrozumieniem. Te co podał to gnioty optymalizacyjne, taka jest niemiła prawda.

 

Podałem Dooma bo to chyba najlepiej zoptymalizowana gra ostatnich lat i jeśli tam byłby problem no to można się bardzo martwić.

 

A, że komuś sutteruje w badziewnie zoptymalizowanej grze w sumie z nienajlepszym prockiem i ramem to nie ma zdziwienia.

 

Jeszcze dopytam, te 16GB to 2x8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem JEDYNĄ? Uspokój się i czytaj ze zrozumieniem. Te co podał to gnioty optymalizacyjne, taka jest niemiła prawda.

 

Podałem Dooma bo to chyba najlepiej zoptymalizowana gra ostatnich lat i jeśli tam byłby problem no to można się bardzo martwić.

 

A, że komuś sutteruje w badziewnie zoptymalizowanej grze w sumie z nienajlepszym prockiem i ramem to nie ma zdziwienia.

 

Jeszcze dopytam, te 16GB to 2x8?

 

Ja Ci coś powiem. Najlepszą grą pod kątem optymalizacji jest Doom. Jeśli tam będziesz miał stutter możesz się martwić. Reszta tych gier, to albo pseudobety, albo niedorobione, albo co chwila aktualizowane, albo takie gdzie użycie procesora jest naprawdę wysokie.

 

Jak miałem i5 z 4 rdzeniami i też gry latały na 80-95% to też chodziły badziewnie. A nie wspomnę że ramy wolne do tego tutaj...

 

Masz problem ze zrozumieniem treści które sam wyprodukowałeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem JEDYNĄ? Uspokój się i czytaj ze zrozumieniem. Te co podał to gnioty optymalizacyjne, taka jest niemiła prawda.

 

Podałem Dooma bo to chyba najlepiej zoptymalizowana gra ostatnich lat i jeśli tam byłby problem no to można się bardzo martwić.

 

A, że komuś sutteruje w badziewnie zoptymalizowanej grze w sumie z nienajlepszym prockiem i ramem to nie ma zdziwienia.

 

Jeszcze dopytam, te 16GB to 2x8?

4x4. A ten gościu ma stuttery, fps mu spadają do 40. Materiał z 2018 r. gdzie Hunt był jeszcze we wczesnym dostępie i miał dużo większe problemy z optymalizacją. Koleś z którym gram w Hunta właśnie ma gorszy sprzęt od mojego i jemu jakoś gra nie stutteruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz problem ze zrozumieniem treści które sam wyprodukowałeś? ;)

 

Jak nie ogarniasz logiki to chociaż podaj jakieś gry z dobrą optymalizacją, by mógł sprawdzić. Ja sobie nie przypominam wielu, bo to co nałogowo ogrywałem np Vampyr też miewa spadki fps i przycięcia. AC Origins to już kompletnie dyszy na ultra i HDD. Mafia 3? Bez dobrego procka nie podchodź, u mnie już jest ok, ale na poprzednich prockach bywało słabo. O, SOMA nie miewa czkawek. Może Metal Gear Phantom Pain, choć za wiele na otwartych przestrzeniach nie pograłem. W zamknięciu chodzi lekko. Shadow Warrior 2? Watch Dogs odpada, też kiepska optymalizacja. Gothica 3 mam jeszcze na dysku, ale to nawet nie wspominam jak źle to chodzi :lol2:

 

O, jeszcze The Surge 1 chyba chodziło ok. Dwójkę mam na Steam, może przez noc się ściągnie i zobaczę :)

 

I Prey jest na silniku Dooma, więc też powinien być ok do testów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ogarniasz logiki to chociaż podaj jakieś gry z dobrą optymalizacją, by mógł sprawdzić. Ja sobie nie przypominam wielu, bo to co nałogowo ogrywałem np Vampyr też miewa spadki fps i przycięcia. AC Origins to już kompletnie dyszy na ultra i HDD. Mafia 3? Bez dobrego procka nie podchodź, u mnie już jest ok, ale na poprzednich prockach bywało słabo. O, SOMA nie miewa czkawek. Może Metal Gear Phantom Pain, choć za wiele na otwartych przestrzeniach nie pograłem. W zamknięciu chodzi lekko. Shadow Warrior 2? Watch Dogs odpada, też kiepska optymalizacja. Gothica 3 mam jeszcze na dysku, ale to nawet nie wspominam jak źle to chodzi :lol2:

 

O, jeszcze The Surge 1 chyba chodziło ok. Dwójkę mam na Steam, może przez noc się ściągnie i zobaczę :)

 

Żeby zrozumieć jakąś logikę, to najpierw musi takowa istnieć, w Twoim wypadku wyszedł bełkot którego sam nie rozumiesz mimo bycia jego autorem i jeszcze oczekujesz że ktoś inny to będzie rozumiał.

 

AC Origins? Chodzi u mnie na HDD bez najmniejszych problemów, Odyssey także.

 

Shadow Warrior 2 i kiepska optymalizacja, dobre sobie, gra wymaksowana na ultra w 2560x1440 @ 155Hz i klatki dość często stoją w miejscu, nawet u kumpla na laptopie z 1050Ti chodzi bez zgrzytów, także jak mówiłem zacznij szukać problemów, bo miałeś Phenoma, i7-4790, aktualnie masz Ryzena 2700X i nadal miewasz magiczne spadki których nikt inny nie posiada, na dodatek bierzesz się za doradzanie komuś i wciskasz kity o złych grach które tylko czekają aby doprowadzić swojego przyszłego nabywcę do furii. :E;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...