Skocz do zawartości
Barceloniak11

Xiaomi Mi 9T Pro

Rekomendowane odpowiedzi

1. Przez noc w trybie czuwania bateria spada 5-6% (wszystkie aplikacje w tle wyłączone) czy to aby nie za dużo?

2. Żywotność baterii w opcjach potrafi spaść do 3650 mAh, gdy wyłączę i włączę tele to wzrasta do 3900. Nie powinno być stałe 4000 mAh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko z góry na dół włączone w autostarcie, tak samo dla wszystkich aplikacji co do jednej ustawione brak restrykcji w oszczędzaniu energii tak samo jak pozwól na uruchamianie w tle. Cały czas włączone wszystkie moduły łączności włącznie z nfc i bt. Z długoterminowego monitoringu wynika, że spada 0.8%/h przy wyłączonym ekranie i 7.4%/h przy włączonym. Dla porównania Pixel 2 xl tak samo skonfigurowany i używany; 0.4%/10.4% (android 10, wyłączona adaptacyjna bateria, standardowe doze, wyłączone app standby).

 

Pomiary przy wyłączonym aod. Jak telefon leży w domu zużycie energii jest trochę mniejsze, stosunkowo duży wzrost poboru energii w porównaniu z innymi telefonami generuje przełączanie się pomiędzy nadajnikami szczególnie widać to jak się jedzie samochodem dłuższy czas powyżej 160 km/h. Zwracam na to uwagę, ponieważ soc jest bardzo energooszczędny i realnie dużo większy wpływ na czas działania z wyłączonym ekranem może mieć słaby sygnał 4g lub graniczny sygnał wifi niż oprogramowanie.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki spadek baterii jest w normie, miui kiedys mialo problemy z energooszczednoscia, ale to na poprzednich androidach, teraz sam android tym steruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spada 2%, łączność wyłączona, BT włączone. 5-6% to trochę dużo jednak, tyle mi wsysał Zenfone 5Z i to była lipa bo w ciągu 24h jakieś 15-18% baterii marnował a w ciągu 2 dni to już był dramat bo SoT miałem na poziomie 1.5 - 2h przez drenowanie baterii w idle.

 

Naładuj do 100% i sprawdź rano użycie, co wessało Ci baterię.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyszła aktualizacja, MIUI V10.4.4.0. waga 1.3GB.

Pobierz i sprawdź co się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przez noc w trybie czuwania bateria spada 5-6% (wszystkie aplikacje w tle wyłączone) czy to aby nie za dużo?

2. Żywotność baterii w opcjach potrafi spaść do 3650 mAh, gdy wyłączę i włączę tele to wzrasta do 3900. Nie powinno być stałe 4000 mAh?

 

Jaką masz sieć i jak daleko do nadajnika?

W Playu karta sim non stop sprawdza co jest dostępne w okolicy jeśli nie jest się połączonym z nadajnikiem Playa - to potrafi istotnie zjeść baterię w idle. Sporo MVNO też ma podobnie choć nie aż tak agresywnie.

 

Czym mierzysz żywotność? Accubattery jest całkiem niezłe. Jednostkowe pomiary są bez znaczenia - ważna jest przeciętna z co najmniej kilkunastu cykli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu graniczny zasięg 4g 1800 i 2100 i dość dobry 800 mhz sieci Vodafone. Xiaomi łączy się z trzema nadajnikami używając agregacji pasm 800+1800+2100 co źle wpływa na zużycie energii kiedy każdy inny telefon z kartą Vodafona używa przez co najmniej 95% czasu tylko pasma b20. Telefon dość agresywnie stosuje agregacje pasm nawet kiedy nie ma to sensu.

 

Mam też kartę o2. W domu realnie mam zasięg tylko b20 800 mhz i żaden telefon nie łączy się z innymi nadajnikami. Mi9t pro czasem łapie jakiś nadajnik 1800 i się łączy z dwoma nadajnikami 800+1800 mimo, że zasięg jest tak marny, że po włączeniu speedtestu zrywa połączenie. W tym przypadku agregacja pasm generuje jedynie opóźnienia. Moim zdaniem soft jest zbugowany włącznie ze sterownikami modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu jest dostępne kilka sieci (PLAY) i zawsze łączy się z tą najmocniejszą i się jej trzyma (jak włączam LTE to łapie PLAY, jak wyłączam to przechodzi na inne sieci 2G). No ale u ciebie na xiaomi wiadomo, nic nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie stosowane kombinacje częstotliwości działają lub nie działają w pełnym zakresie, nie wchodząc w szczegóły. Mimo obsługi przez soc jest bug w sterowniku, a konkretnie module radio - połączenie jest nawiązywane ale transmisja danych jest niemożliwa. Sam sterownik jest zwalony, bo zbyt agresywnie agreguje pasma mimo znikomej użyteczności z powodu marnej jakości sygnału. Skoro u Ciebie działa to widocznie rzeczywiście nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 9T przez noc zleci max 1%, powinna już być/będzie lada dzień aktualizacja do Miui 11.

Lista urządzeń i dat aktualizacji może nieznacznie ulec zmianie. Wszystko wskazuje jednak, że jest to informacja wiążąca. Xiaomi planuje wydać aplikację MIUI-11 w 4 turach:

22-31 października:

POCO F1

Redmi K20

Redmi Y3

Redmi 7

Redmi Note 7

Redmi Note 7s

Redmi Note 7 Pro

 

4-12 listopada:

Redmi K20 Pro

Redmi 6

Redmi 6 Pro

Redmi 6A

Redmi Note 5

Redmi Note 5 Pro

Redmi 5

Redmi 5A

Redmi Note 4

Redmi Y1

Redmi Y1 Lite

Redmi Y2

Redmi 4

Mi Mix 2

Mi Max 2

 

13-19 listopada:

Redmi Note 6 Pro

Redmi 7A

Redmi 8

Redmi 8A

Redmi Note 8

 

18-26 grudnia:

Redmi Note 8 Pro

 

Jego nie był jeszcze testowany, za pewne do końca roku się i tak wyrobią.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego nie był jeszcze testowany, za pewne do końca roku się i tak wyrobią.

 

Co Ty dupisz ? A niby K20 Pro to co jest ? :lol2:

 

https://www.tablety.pl/android/2019-10-16/miui-11-global-kiedy-xiaomi-redmi/?fbclid=IwAR2TKDSGnHcUztcR2fxk84KTx-BEOPxAbGnU0JYazWGcbYl5-tcLw7r_rkg

 

 

Lista urządzeń i dat aktualizacji może nieznacznie ulec zmianie. Wszystko wskazuje jednak, że jest to informacja wiążąca. Xiaomi planuje wydać aplikację MIUI-11 w 4 turach:

22-31 października:

POCO F1

Redmi K20

Redmi Y3

Redmi 7

Redmi Note 7

Redmi Note 7s

Redmi Note 7 Pro

 

4-12 listopada:

Redmi K20 Pro

Redmi 6

Redmi 6 Pro

Redmi 6A

Redmi Note 5

Redmi Note 5 Pro

Redmi 5

Redmi 5A

Redmi Note 4

Redmi Y1

Redmi Y1 Lite

Redmi Y2

Redmi 4

Mi Mix 2

Mi Max 2

 

13-19 listopada:

Redmi Note 6 Pro

Redmi 7A

Redmi 8

Redmi 8A

Redmi Note 8

 

18-26 grudnia:

Redmi Note 8 Pro

 

Jego nie był jeszcze testowany, za pewne do końca roku się i tak wyrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny. W takim razie wczorajsza aktualizacja którą zrobiłem na Mi 9T nie miała prawa mieć miejsca bo na liście jest tylko K20 :o ... :lol2:

 

To, że są to inne softowo telefony to wiem, ale w harmonogramie aktualizacji są na jednej pozycji. Na Mi 9T tez jeszcze nie wszyscy mają Miui 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam szczegół, zobaczymy w listopadzie co to będzie. Z uśmiechem przywitam ten interfejs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruje Cię. Minimalne zmiany. Miła być szuflada aplikacji podobno, nikt na Mi 9T jej nie ma, ogólnie jedynie AOD się pojawiło, wcześniej go nie widziałem w ustawieniach, cała reszta taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bez szuflady nie potrafie żyć i np na note 3 pro mam lauchera z poco ;)

 

poco laucher 2.0 czy coś takiego ze sklepu play

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie te aplikacje:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.global.bbs

Tak że będę tam pisał wszelkie moje skargi, prośby, zażalenia oraz obserwował problemy i ich rozwiązania.

 

MUIU-11 wdrażają w 4 turach więc jest nadzieja że nie chcieli od razu wszystkiego dawać żeby się nie zesrało, ale w planach już jest MUIU-12.

Który interfejs będzie miał większy priorytet dla coderów... oby MUIU-11 bo dwunastki zapewne nie dostane :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...