Skocz do zawartości
xadrian

Explorer nie działa po uruchomieniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem, a mianowicie po włączeniu komputera i uruchomieniu się systemu Windows 7 explorer nie startuje i jest czarny ekran.

W menadżerze zadań jest, ale żeby go uruchomić poprawnie muszę go zamknąć i ponownie uruchomić zadanie.

Jakieś rady w czym może być problem ?

 

Przesyłam Logi z prośbą do sprawdzenia:

FRST - https://pastebin.com/6r5Kcqek

Addition - https://pastebin.com/Pb8CKUVB

Shortcut - https://pastebin.com/c5eXeGx3

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:
FirewallRules: [{36CA524C-B238-4B88-A853-D20EA197A80C}] => (Allow) C:\Users\Zdzisława Dub\AppData\Local\Programs\Opera\47.0.2631.71\opera.exe Brak pliku
HKU\S-1-5-21-4027541293-366142000-4010524238-1000\Sortware\Policies\...\system: [disablecmd] 0
HKU\S-1-5-18\...\RunOnce: [sPReview] => "C:\Windows\System32\SPReview\SPReview.exe" /sp:1 /errorfwlink:"hxxp://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=122915" /build:7601
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [lifbcibllhkdhoafpjfnlhfpfgnpldfl] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
R2 KMService; C:\Windows\system32\srvany.exe [8192 2014-09-04] () [brak podpisu cyfrowego]
2019-10-22 18:29 - 2019-10-22 18:29 - 000000000 ____D C:\Windows\erdnt
2019-10-22 18:29 - 2019-10-22 18:29 - 000000000 ____D C:\Qoobox
2019-10-22 18:28 - 2019-10-22 18:31 - 005659678 ____R (Swearware) C:\Users\Zdzisława Dub\Documents\ComboFix.exe
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A w trybie awaryjnym jak jest?

Według Addition.txt nie ma punktów przywracania systemu, więc zwykłe przywracanie systemu odpada.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może któryś program/usługa w autostarcie powoduje tytułowy problem? Sprawdziłbym czy w trybie czystego rozruchu system startuje normalnie Mój link. Jeśli tak, trzeba by włączać pojedynczo poszczególne programy i usługi i sprawdzać czy system się ładuje poprawnie.

Możesz też przeskanować system pod kątem uszkodzonych plików systemowych (polecenie sfc /scannow w wierszu poleceń cmd uruchomionym jako administrator), jeśli dawno tego nie robiłeś.

System był dosyć dawno instalowany:

 

Microsoft Windows 7 Professional Service Pack 1 (X86) (2014-09-04 15:58:41)

więc na pewno to skanowanie nie zaszkodzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty rozruch również nie działa.

Co do skanowania to nie znalazł naruszeń integralności..

Chyba czeka mnie reinstalka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pobrałem kilkanaście aktualizacji z Windows Update i za którymś restartem explorer sam się w końcu uruchomił :E

toska78 dzięki za pomoc :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...