Skocz do zawartości
Adaware3

Wolne ładowanie stron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z internetem, w pewnych momentach mozilla firefox bardzo długo łączy się ze stroną, otwieram wtedy kolejne karty i próbuję nawiązać połączenie z innym serwisami, po około 10-15 sekundach, strony się wczytują. Trudno mi powiedzieć, kiedy ten problem zaczął się pojawiać, chce na razie określić co jest przyczyną tego problemu. Mam internet od UPC i używam Connectboxa, mój internet działa w standardzie ip4. Z tego powodu, że modemorouter mojego dostawcy internetu jest śmieciem, używam Synology RT2600ac. Dziękuję z góry za rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałeś jakiś VPNow, dodatków, blockerów? Jak tak to powyłączaj wszystko i sprawdzaj po kolei.

 

PS Mam net z śmieciowym modemem od UPC wszystko śmiga jak należy (pomijając braki w necie raz na jakiś czas (w miarę rzadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skonfigurowaną sieć? Czy Connect Box chodzi jako ruter czy jako bridge? Jak jest połączany Connect Box z tym Synology RT2600ac? Jak jest skonfigurowany Synology RT2600ac? Z Synology łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo?

 

PS. A tak w ogóle to ten cały Synology RT2600ac jest bez sensu przy takim internecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie dopisałem tych szczegółów, Connectbox jest ustawiony w trybie bridge, Synology RT2600ac jest podłączono przewodowo z Connectboxem i z niego wychodzi sygnał sieciowy na inne urządzenia w domu. Działam na laptopie, który jest podłączony z routerem Synology przewodowo. Synology RT2600ac chodzi na automatycznych ustawieniach, jedynie co zmieniłem to preferowany adres dns z 62.179.1.60 na 62.179.1.61. Zakupiłem ten router, ponieważ chciałem zwiększyć zasięg wifi w domu i dokupiłem do tego jeszcze MR2200ac.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie dopisałem tych szczegółów, Connectbox jest ustawiony w trybie bridge, Synology RT2600ac jest podłączono przewodowo z Connectboxem i z niego wychodzi sygnał sieciowy na inne urządzenia w domu. Działam na laptopie, który jest podłączony z routerem Synology przewodowo. Synology RT2600ac chodzi na automatycznych ustawieniach, jedynie co zmieniłem to preferowany adres dns z 62.179.1.60 na 62.179.1.61.

A jakbyś zmienił adresy na Googlowe (8.8.8.8, 8.8.4.4) albo Cloudflare (1.1.1.1) albo IBM (9.9.9.9) lub OpenDNS (208.67.222.222, 208.67.220.220). Mógłbyś wkleić wynik polecenia ipconfig /all, wystarczy sekcja dla sieci przewodowej.

 

Zakupiłem ten router, ponieważ chciałem zwiększyć zasięg wifi w domu i dokupiłem do tego jeszcze MR2200ac.

Pozdrawiam.

I zwiększyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam wynik komendy ipconfig/all, testuję teraz zaproponowane przez Ciebie adresy DNS, troszkę to potrwa, bo ta wada nie pojawia się na zawołanie. A co do zasięgu, to tak zauważyłem poprawę i nie narzekam. Wyeliminowałem dzięki temu martwe strefy.

 

   Connection-specific DNS Suffix  . :
  Description . . . . . . . . . . . : Killer E2500 Gigabit Ethernet Controller
  Physical Address. . . . . . . . . : D8-C4-97-C8-E5-F7
  DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
  Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
  Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::cde8:5be6:f76b:9f65%10(Preferred)
  IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.90(Preferred)
  Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Lease Obtained. . . . . . . . . . : poniedziałek, 21 października 2019 19:31:40
  Lease Expires . . . . . . . . . . : środa, 23 października 2019 10:21:39
  Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
  DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
  DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 114869399
  DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-24-53-B7-35-D8-C4-97-C8-E5-F7
  DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
  NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do Twoich rad i wklejam jeszcze raz. Na chwilę obecną, strony nie wczytują się tak szybko jak przy domyślnych adresach DNS, ale jeszcze nie przydarzyła mi się, sytuacja opisywana przez mnie w poście pierwszym.

Ethernet adapter Ethernet:

  Connection-specific DNS Suffix  . :
  Description . . . . . . . . . . . : Killer E2500 Gigabit Ethernet Controller
  Physical Address. . . . . . . . . : D8-C4-97-C8-E5-F7
  DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
  Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
  IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.90(Preferred)
  Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Lease Obtained. . . . . . . . . . : poniedziałek, 21 października 2019 19:31:40
  Lease Expires . . . . . . . . . . : środa, 23 października 2019 10:21:39
  Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
  DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
  DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
  NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Edytowane przez Adaware3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te problemy były od dawna, czy zaczęły się w jakimś określonym momencie (np. instalacja Synology)?

 

Sam mam ConnectBoxa, fakt nie gram w gry sieciowe, ale nie mam problemów z otwieraniem stron. A czy w momecie wystąpienia problemów, możesz uruchomić ping w programie WinMTR na problematyczny adres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te problemy były od dawna, czy zaczęły się w jakimś określonym momencie (np. instalacja Synology)?

 

Sam mam ConnectBoxa, fakt nie gram w gry sieciowe, ale nie mam problemów z otwieraniem stron. A czy w momecie wystąpienia problemów, możesz uruchomić ping w programie WinMTR na problematyczny adres?

 

Nie jestem w stanie teraz stwierdzić czy te problemy pojawiły się w momencie kupienia nowego routera, czy laptopa, ponieważ wcześniej przeglądałem internet na Intel Computer Sticku. Connectbox był dla mnie o tyle problematyczny w użytku, że przepuszczał ataki ddos na mój adres IP, co powodowało brak dostępu do internetu. Jest dziurawy jak sito, po zmianie na Synology RT2600ac, pojawiają mi się sporadycznie komunikaty o blokadzie jakiegoś adresu IP i mam spokój. Podejdę do testów jak problem pojawi się ponownie. Dziękuję za rady.

Edytowane przez Adaware3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Connectbox był dla mnie o tyle problematyczny w użytku, że przepuszczał ataki ddos na mój adres IP, co powodowało brak dostępu do internetu.

Akurat jak masz DDoS na swój adres to nawet zmiana routera nie pomoże... Może dalej ktoś Cię ddosuje... Jedynie zmiana zew adresu IP pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak masz DDoS na swój adres to nawet zmiana routera nie pomoże... Może dalej ktoś Cię ddosuje... Jedynie zmiana zew adresu IP pomoże...

 

Wydaję mi się, że już nie mam problemu z atakami na mój adres. Router od dłuższego czasu nic nie sygnalizuje, może to dlatego, że został mi przydzielony adres IP z zupełnie innej puli. Przepraszam, nie mam wiedzy informatycznej, troszkę się zagalopowałem, odnośnie stwierdzenia ataku DDoS. Wyczytałem tylko na forum upc, że Connecboxy oparte na chipsetach Puma6 są podatne na ataki DoS.

Edytowane przez Adaware3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem tylko na forum upc, że Connecboxy oparte na chipsetach Puma6 są podatne na ataki DoS.

Z procesorami Puma6 chodzi zupełnie o co innego. Ale mniejsza o to, bo ConnectBox jest w bridgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jest poprawa, ale nie wyeliminowało to całkowicie problemu. Przetestowałem Googlowe adresy DNS i czasami dochodziło do powolnego wczytywania strony. Otwieram wtedy inne karty w przeglądarce i na szybko próbuję nawiązać połączenie z innymi serwisami internetowymi. Na każdej karcie pojawia się informacja, o łączeniu. Po około 5-6 sekundach strony się wczytują. Zrobiłem test WinMTR, ale raport chyba niczego nie wykaże, ponieważ trudno przewidzieć, kiedy ten problem się pojawia. Wklejam to co mam.

|------------------------------------------------------------------------------------------|

|                                      WinMTR statistics                                   |

|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

|                          SYNOLOGYROUTER -    0 | 3633 | 3633 |    0 |    0 |    2 |    0 |

|                   No response from host -  100 |  728 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|            89-75-24-177.infra.chello.pl -    1 | 3630 | 3629 |    0 |    9 |   24 |    8 |

|       pl-waw04a-rc1-ae-6-2153.aorta.net -    1 | 3630 | 3629 |    0 |   12 |   71 |    8 |

|          pl-waw26b-ri1-ae-3-0.aorta.net -    1 | 3630 | 3629 |    0 |   10 |   57 |    8 |

|                           213.46.178.34 -    0 | 3634 | 3634 |    6 |    9 |   43 |    7 |

|                  hbg-bb4-link.telia.net -    1 | 3630 | 3629 |    0 |   25 |   39 |   25 |

|                   hbg-b1-link.telia.net -    1 | 3630 | 3629 |    0 |   25 |   76 |   26 |

| cloudflare-ic-314537-hbg-b1.c.telia.net -    1 | 3630 | 3629 |    0 |   33 |  120 |   33 |

|                           104.26.10.120 -    1 | 3630 | 3629 |    0 |   31 |   46 |   30 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

  WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi stwierdzić, czy może to mieć jakieś powiązanie z powolnym wczytywaniem się stron, więc załączam zrzut ekranu.

post-606816-15722651880323_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie jest związane z moim problemem, ale nie mam wystarczającej wiedzy informatycznej. Ten warning wyskoczył po zakończonym restarcie routera. Ustawiłem w harmonogramie, aby pod koniec tygodnia restartował się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w harmonogramie, aby pod koniec tygodnia restartował się.

W jakim celu? Ja ConnectBoxa wyłączałem tylko jak porządek z kablami robiłem... A to było dosyć dawno, ponad rok temu.

 

Ciekawe czy na inny routerze byłyby podobne problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w czasie wzmożonego ruchu, kilka razy dzisiaj nie mogłem połączyć się z żadną stroną przez 7-10 sekund. Gdy ten problem się pojawił, uruchomiłem Microsoft Edge i na nim też miałem problem z załadowaniem się strony. Nie wiem już co robić, zresetować do ustawień fabrycznych router, a może przeinstalować Windows10 na laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że coś jest nie tak na linii Synology <-> Connectbox. Dla upewnienia uruchom jakiś system operacyjny typu live, taki bez instalacji (jak to zrobić). Po testowałbyś przez wieczór. Jeśli problem nadal by występował, to wina Synology/ConnectBoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...