Skocz do zawartości
kuba7395

[4000] Laptop/ultrabook na studia, do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak jak w tytule szukam mobilnego laptopa na uczelnie. Zależy mi na płynności oraz chciałbym, aby posiadał kartę graficzną pokroju mx150, mx230, mx250. Wszystkie wymagania spełnia laptop della https://www.x-kom.pl/p/513066-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5490-i7-10510u-8gb-512-win10-fhd-mx230.html. Pytanie czy jestem w stanie znaleźć coś lepszego w tej cenie?

Również zastanawiałem sie nad MSI PS42(https://www.x-kom.pl/p/498747-notebook-laptop-141-msi-ps42-i7-8565u-8gb-256-mx250.html), ale jest droższy od della oraz ma procesor starszej generacji.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 150 = MX 250, to dokładnie to samo. Ale już MX230 to totalny kastrat - jego wydajność jest bliższa integrze w Ryzenie ( Vega 8) niż MX250...

Pytanie do czego Ci potrzebna karta graficzna w laptopie bo nie piszesz nic o grach ?

 

Są dużo lepsze oferty niż proponowany przez Ciebie Dell tylko wszystko zależy od odpowiedzi na powyższe pytanie:

 

Jeśli nie grasz - nie potrzebna ci dodatkowa karta a wtedy możesz mieć o wiele lepiej wykonany, tak samo wydajny Asus ZenBook o wadze 1,14 kg!

ASUS ZenBook UX433FA i5-8265U/8GB/512/Win10 - 3 999 zł

 

 

Jeśli grasz - to o wiele lepsza wydajność będziesz miał w MX150 niż MX230 (to co pisałem na początku), dodatkowo będziesz miał 16 GB RAM, świetne wykonanie z aluminium, podświetlaną klawiaturę, ekran matowy IPS 14 cali i to wszystko w jeszcze niższej cenie niż Dell:

HP Pavilion 14 i5-8265U/16GB/480/Win10 MX150 - 3799 zł

 

Co do MSI - fajna opcja ale jak widać taniej można mieć lepiej. Dodatkowo - brak systemu który kosztuje ok 450 zł jeśli nie posiadasz swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UX433FA ma wlutowaną pamięć ram więc nawet gdybyś chciał to jej nie rozbudujesz.

HP Pavilion 14" z MX150 w grach będzie głośny: https://forum.pclab....ra-podczas-gry/

MX230, to słaba karta więc jak już to lepiej pozostać przy integrze.

Różnica pomiędzy MSI, a w/w laptopami w cenie to i7 w PS42, wystarczy to wziąć pod uwagę i nagle PS42 jest opłacalny bigsmile.gif .

Pamiętaj pomiędzy i5, a i7 w wydajności różnica jest pomijalna i o ile to możliwe warto wybierać i5 82xxU-są jednak pewne wyjątki (np. laptopy z wlutowaną pamięcią, gdzie często 16GB ramu i i7 występują razem).

 

MSI akurat łączy HP i Asus'a, bo też jest świetnie wykonany, a przy tym waży tylko 1,22kg (znacznie mniej od HP, nieznacznie więcej od Asus'a), obsługuje do 16GB pamięci (wymiana nie jest łatwa, ale jest możliwa), ma świetny układ chłodzenia (nawet pod obciążeniem głośność jest akceptowalna), a do tego posiada zdecydowanie lepszą matrycę od tej z Paviliona. W PS42 jest aluminiowa obudowa i cienkie ramki matrycy. Wersja z i5 jest też zdecydowanie tańsza (bez systemu):

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256 MX250 za 3499zł

W b.dobrej ofercie jest obecnie wersja z Windowsem, która kosztuje tyle samo co wersja bez: MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX250 za 3499zł thumbup.gif

I tą ostatnią wersję bym Ci polecił.

Dodatkowo względem HP czasy działania są zdecydowanie lepsze (według testów na 2x-realnie może to być ok 1,5x na korzyść PS).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System posiadam, nie gram w gry, ale potrzebuje chociaż mocno przeciętnej karty do jednego programu. Porównałem procesory oraz karty graficzne na tej stronie - https://www.passmark.com.

 

 

y0SEJeG.png

I8Z9Gqu.png

 

Nie ukrywam, że MSI PS42 najbardziej mi się podoba, ale pytanie czy w przypadku zakupu warto dopłacić 500 zł do wersji z i7? No i czy dell z i7 10 generacji nie będzie o wiele szybszy? Najważniejszy jest dla mnie procesor, szybkie pamięci i dysk.

 

Zamieszczam linka do porównania wszystkich 5 laptopów - https://www.x-kom.pl/comparison/499911,498747,513066,501397,498674

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego programu potrzebujesz karty graficznej?

 

Do sony vegasa, ale to bardzo hobistyczne zajęcie i filmiki max full hd.

Edytowane przez kuba7395

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego programu potrzebujesz karty graficznej?

 

Moim zdaniem nie warto dopłacać, testy CPU passmark są jakieś dziwne, bo według nich i5-6600K jest na tym samym poziomie co i5-8265U scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto dopłacać, testy CPU passmark są jakieś dziwne, bo według nich i5-6600K jest na tym samym poziomie co i5-8265U scratchhead.gif

 

Orientujesz się może czy w MSI RAM jest single channel czy dual channel? Oraz czy dołożenie pamięci wiąże się z utratą gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może czy w MSI RAM jest single channel czy dual channel? Oraz czy dołożenie pamięci wiąże się z utratą gwarancji?

 

Ram jest w single channel- jest tylko jeden slot. Z tego co wiem MSI pozwala na dołożenie pamięci bez utraty gwarancji (oczywiście o ile niczego nie uszkodzisz). W tym modelu (PS42) nie jest to łatwa sprawa, ale przynajmniej jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ogromny dylemat, bo bardzo fajny jest ten MSI, ale np. dell ma:

 

  • Większy dysk o 256 GB
  • Szybszą pamięć RAM w dual channel
  • Słabsza kartę graficzną
  • Trochę szybszy procesor
  • Kosztuje tylko o 350 zł więcej od MSI z i5
  • Waży o około 200 gram więcej
  • Chyba gorsza matryca?

 

Z tego co się zorientowałem jest to nowy model della, dopiero pierwsze zamówienia docierają do klientów. Na pewno jest to wielka niewiadoma, bo nie ma żadnych recenzji, opinii klientów, ale może warto zaryzykować? Oczywiście mógłbym poczekać, ale potrzebuje laptopa na teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że w tym Inspironie jest matryca WVA, czyli niby taka lepsza TN'ka.

W codziennych zastosowaniach korzyści z dual channel aż tak mocno nie odczujesz, a w grach i tak MX250 nadrobi względem MX230 i nawet jeżeli pamięć będzie działała w dualu, to PS42 będzie wydajniejszy. Z tych zalet co podałeś, to bym pozostawił tylko większy dysk (choć Dell jest droższy, a za 350zł to też możesz kupić 512GB SSD) i dual channel.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem dostępu do komputera. Nie wiem jakim cudem wcześniej tego nie zauważyłem, ale MSI wypuściło nowy model MSI Modern 14, który posiada już nowe procesory intela. Niestety nie są jeszcze dostępne w Polsce, ale chyba poczekam, bo wszystko wskazuje na to, że będą kosztowały tyle samo co aktualnie Msi PS42. Również napisałem do MSI z prośbą o podanie daty wprowadzenia laptopów na nasz rynek. Jak coś będę wiedział to dam znać w tym temacie.

 

Link do specyfikacji laptopa https://pl.msi.com/Laptop/Modern-14-A10X/Overview.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, więc bezsensu teraz kupować ten model, jeśli za chwilę będzie w takiej samej cenie odnowiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, więc bezsensu teraz kupować ten model, jeśli za chwilę będzie w takiej samej cenie odnowiony.

 

Żebyś się nie zdziwił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...