Skocz do zawartości
Mendoza436

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB problem z wentylatorami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem ostatnio komputer i wszystko działa pięknie oprócz wentylatorów obudowy. Wentylatory karty graficznej i CPU działają bez problemu, diody obudowy również. Nie mam pojęcia czy to złe podłączenie czy wada produktu. Instrukcja mówi, że wentylatory powinny być podłączone do któregoś pinu FAN_SYS1~4, próbowałem podłączać do wszystkich, nawet FAN_PUMP ale nie dało to żadnego efektu. Próbowałem także konfigurować w BIOSie ale tam wygląda to tak jakby wogole nic nie było podłączone. Dodaje zdjęcia które pokazują podłączenie wentylatorów obudowy. Z góry dziękuje za pomoc.

 

https://ibb.co/G9JcXns

https://ibb.co/r3CRjnd

 

Zestaw:

MSI B450-A PRO MAX

AMD Ryzen 5 3600

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

MSI GeForce RTX 2060 VENTUS OC 6GB GDDR6

ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB)

SilentiumPC Fera 3 120mm

Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy możesz sprawdzić wentylatory podłączając je bezpośrednio do płyty? Najbardziej prawdopodobnym zdarzeniem byłby tutaj wadliwy hub dla wentylatorów ale trzeba to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jakość SPC.. :E odkręć HUBa od obudowy (2 śrubki) i 99,9% wentyle ruszą. Daj jakieś podkładki (byle nie metalowe) między huba a dystanse i powinno rozwiązać sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jakość SPC.. :E odkręć HUBa od obudowy (2 śrubki) i 99,9% wentyle ruszą. Daj jakieś podkładki (byle nie metalowe) między huba a dystanse i powinno rozwiązać sprawę ;)

U mnie podziałało, miałem ten sam problem :) Dzięki wielkie :thumbup:

R5 2600 + GB B450M DS3H + SG1X TG RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa wam podświetlenie wentylatorów ? Bo u mnie od zakupu działa tylko jeden kolor, biały i za cholerę nie da się zmienić kolorów :E nawet jak podłączę ten kontroler co jest w zestawie to jest to samo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało. Wentylatory działają prawidłowo, tylko to podświetlenie :D nie przeszkadza mi to bo i tak zmieniam na dniach obudowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic to nie dało. Wentylatory działają prawidłowo, tylko to podświetlenie :D nie przeszkadza mi to bo i tak zmieniam na dniach obudowę ;)

 

Powiedz mi. Podłączałeś to pod płytę? Może to kwestia ustawień na płycie iż działa tylko na jeden kolor (częsta przypadłość na płytach MSI). Przy okazji możesz sprawdzić jak podświetlenie zachowa się jeśli podłączysz wentylatory bezpośrednio do płyty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało. Wentylatory działają prawidłowo, tylko to podświetlenie :D nie przeszkadza mi to bo i tak zmieniam na dniach obudowę ;)

Nie jest możliwe by wszystkie wentylatory były uszkodzone. Więc albo coś źle podłączyłeś albo kontroler dołączony do zestawu nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa wam podświetlenie wentylatorów ? Bo u mnie od zakupu działa tylko jeden kolor, biały i za cholerę nie da się zmienić kolorów :E nawet jak podłączę ten kontroler co jest w zestawie to jest to samo :E

 

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO

 

Zakładka "Narzędzia">>Mystic Light 3

 

Za pomocą tego programu zmieniam kolory i sposoby migania diód w obudowie. Nie wiem jaką masz płyte, ale może rozwiązanie jest analogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jakość SPC.. :E odkręć HUBa od obudowy (2 śrubki) i 99,9% wentyle ruszą. Daj jakieś podkładki (byle nie metalowe) między huba a dystanse i powinno rozwiązać sprawę ;)

U mnie też zadziałał ten sposób:) ciekawi mnie tylko dlaczego autor napisał że w instrukcji jest napisane żeby podłączyć pod fansys. Chyba powinno być podłączone pod jakieś z PWM żeby wiatraki regulowaly swoją pracę A pod innymi wejściami chyba będą pracować cały czas tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...