Skocz do zawartości
mazi88

BlackBerry Key 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z Was BB Key2?? Możecie polecić? Jak długo wytrzymuje bateria??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w firmie mamy kilka blackberry, mi się go przyjemnie używa, często wysyłam maile z niego i idzie to migiem, a co do baterii to ładuję co 2-3 dni, zdecydowanie dlużej trzyma niż moj prywatny smartfon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten telefon od 2 miesięcy i jestem z niego zadowolona. Dla mnie na plus jest właśnie bardzo wytrzymała bateria, a do tego dual sim. Bardzo brakowało mi tego w poprzednim telefonie bo musiałam mieć dwa, służbowy i prywatny. Do tego jest dobry jeśli masz jakieś prywatne dane bo ma także funkcję przyciemniania ekranu więc nikt niepowołany nie zobaczy co robisz jeśli np. podróżujesz pociągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta funkcja z przyciemnianym ekranie. Pierwszy raz to widzę. Tak wytrzymała bateria to w dzisiejszych telefonach ewenement. A jak zabezpieczone są te dane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta funkcja z przyciemnianym ekranie. Pierwszy raz to widzę. Tak wytrzymała bateria to w dzisiejszych telefonach ewenement. A jak zabezpieczone są te dane??

Ogólnie zabezpieczenia smartfona wyglądają tak:

 

Cytat;

"Co takiego zrobiło w tym kierunku BlackBerry?

#1: Testowania integralności architektury urządzenie przy każdym uruchomieniu

Podczas rozruchu każdego telefonu BlackBerry system przechodzi przez długi i skomplikowany proces sprawdzania wszelkich fragmentów telefonu:

• Zaczyna się to od sprawdzenia cyfrowego podpisu Boot ROMa

• Weryfikacja klucza systemu operacyjnego kryptograficznego bazowego systemu plików

• Sprawdzaniu integralności jądra podczas rozruchu

• Sprawdzaniu nieuprawnionych zmian polityki SELinux

• Monitorowaniu uprawnień montażu systemu plików

• Zapewnieniu, że nieautoryzowane aplikacje nie nabywają nowych przywilejów

• Wyłączeniu aplikacji wrażliwych pod względem bezpieczeństwa, takich jak pathtrust.

 

#2: Architektura urządzenia

Nowy smartfon wpisuje się w filozofię firmy: „Hardware Root of Trust”, czyli formę

współpracy sprzętu z oprogramowaniem, którą Kanadyjczycy praktykują od dawna.

 

#3: Zmodyfikowane jądro Androida

Do tego BlackBerry wzmocniło jądro systemowe, łatając i eliminując jego wszelkie luki.

Dzięki temu możecie być pewni że dostarczone oprogramowanie jest wysokiej jakości.

 

#4: Szyfrowanie całego telefonu

Od momentu wyjęcia z pudełka telefon posiada zaszyfrowaną całą pamięć wewnętrzną - są cyfrowo podpisane kluczem ECC-256 i dodatkowo wspierane przez certyfikaty, które łączą się z BlackBerry Certificate Authority. BlackBerry Integrity Detection bez problemu integruje się z BES 12 i Good Secure EMM, dzięki czemu użytkownicy otrzymują bieżące raporty dotyczące stanu urządzeń i alerty w przypadku naruszenia integralności urządzenia.

 

#5: Brak możliwości zrootowania telefonu

Największym problemem bezpieczeństwa w smartfon'ie z Androidem jest oczywiście root, który umożliwia nadanie praw administratora i w zasadzie przejęcie kontroli nad urządzeniem – w smartfonach BlackBerry jest to niemożliwe, gdyż aplikacja DTEK nieustannie monitoruje stan telefonu i jeżeli sami spróbujemy go zrootować z aktywnym BES zakończy się to komunikatem o wykrytym zagrożeniu i restartem urządzenia.

 

#6: Regularne; co miesięczne aktualizacje zabezpieczeń od BlackBerry

Co miesiąc użytkownicy dostają aktualizacje zawierające łatki i zabezpieczenia eliminujące wykryte zagrożenia dla smartfon'u i danych użytkownika.

Jeżeli firma BlackBerry wykryje zagrożenie o stopniu priorytetowym, wtedy takie łatki zostają udostępnione poza miesięcznymi aktualizacjami. Czas wtedy zostaje skrócony do kilkunastu godzin, kilku dni; patrz.; luka "QuadRooter".

Rolę tutaj przejmują wtedy dedykowane grupy ds. Badań i reagowania na potrzeby

bezpieczeństwa firmy BlackBerry.

 

#7: Kontrola ruchu w systemie dzięki aplikacji DTEK by BlackBerry

Kontrola nad udostępnianymi materiałami i ich odbiorcami może okazać się wyzwaniem w świecie połączonych aplikacji i sieci. Aplikacja DTEK na Androida™

od firmy BlackBerry® pozwala na wyświetlenie i ulepszenie poziomu prywatności

i monitorowanie dostępu aplikacji do aparatu, mikrofonu, lokalizacji i informacji osobistych.

Istnieje także manualna możliwość weryfikacji programów i ich uprawnień do dostępu: aparatu, Internetu, zdjęć, multimediów, mikrofonu itd.

 

#8: Password Keeper - sejf

BlackBerry Password Keeper przechowuje wszystkie Twoje hasła, dane logowania i zapisy bezpiecznie w lokalizacji chronionej wybranym hasłem. Password Keeper współpracuje z klawiaturą BlackBerry, zapewniając szybkie i łatwe logowanie do witryn internetowych i aplikacji – wystarczy dotknąć, by wstawić dane logowania z aplikacji Password Keeper.

 

#9: Dziesięciokrotne wpisanie błędnego pinu wymazuje pamięć telefonu

Wiele popularnych smartfon'ów wystawia dane użytkownika na ryzyko kradzieży. Nie można liczyć że i nam się to nie stanie, dlatego aby zminimalizować takie zagrożenie wprowadzili system 10-krotnego wprowadzania hasła po każdorazowym odblokowaniu.

System po poprawnej kombinacji odszyfrowuje dane użytkownika na czas obsługi, lub po 10-krotnym złym wprowadzeniu hasła system automatycznie czyści zawartość urządzenia (istnieje możliwość ręcznego wyłączenia tej funkcji)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tych zabezpieczeń ma. Masakra. Na pewno blackberry wyróżnia się mnogością zabezpieczeń na tle konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...