Forum PCLab.pl: BlackBerry Key 2 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

BlackBerry Key 2

#1 Użytkownik jest niedostępny   mazi88 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Październik 2019 - 20:37

Ma ktoś z Was BB Key2?? Możecie polecić? Jak długo wytrzymuje bateria??

#2 Użytkownik jest niedostępny   barbs 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Październik 2019 - 15:05

w firmie mamy kilka blackberry, mi się go przyjemnie używa, często wysyłam maile z niego i idzie to migiem, a co do baterii to ładuję co 2-3 dni, zdecydowanie dlużej trzyma niż moj prywatny smartfon

#3 Użytkownik jest niedostępny   KarolinaM 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 01 Listopad 2019 - 20:05

Ja mam ten telefon od 2 miesięcy i jestem z niego zadowolona. Dla mnie na plus jest właśnie bardzo wytrzymała bateria, a do tego dual sim. Bardzo brakowało mi tego w poprzednim telefonie bo musiałam mieć dwa, służbowy i prywatny. Do tego jest dobry jeśli masz jakieś prywatne dane bo ma także funkcję przyciemniania ekranu więc nikt niepowołany nie zobaczy co robisz jeśli np. podróżujesz pociągiem.

#4 Użytkownik jest niedostępny   mazi88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Listopad 2019 - 20:59

fajna ta funkcja z przyciemnianym ekranie. Pierwszy raz to widzę. Tak wytrzymała bateria to w dzisiejszych telefonach ewenement. A jak zabezpieczone są te dane??

#5 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2019 - 12:02

Zobacz postmazi88, o 03 Listopad 2019 - 20:59, napisał(a):

fajna ta funkcja z przyciemnianym ekranie. Pierwszy raz to widzę. Tak wytrzymała bateria to w dzisiejszych telefonach ewenement. A jak zabezpieczone są te dane??

Ogólnie zabezpieczenia smartfona wyglądają tak:

Cytat;
"Co takiego zrobiło w tym kierunku BlackBerry?
#1: Testowania integralności architektury urządzenie przy każdym uruchomieniu
Podczas rozruchu każdego telefonu BlackBerry system przechodzi przez długi i skomplikowany proces sprawdzania wszelkich fragmentów telefonu:
• Zaczyna się to od sprawdzenia cyfrowego podpisu Boot ROMa
• Weryfikacja klucza systemu operacyjnego kryptograficznego bazowego systemu plików
• Sprawdzaniu integralności jądra podczas rozruchu
• Sprawdzaniu nieuprawnionych zmian polityki SELinux
• Monitorowaniu uprawnień montażu systemu plików
• Zapewnieniu, że nieautoryzowane aplikacje nie nabywają nowych przywilejów
• Wyłączeniu aplikacji wrażliwych pod względem bezpieczeństwa, takich jak pathtrust.

#2: Architektura urządzenia
Nowy smartfon wpisuje się w filozofię firmy: „Hardware Root of Trust”, czyli formę
współpracy sprzętu z oprogramowaniem, którą Kanadyjczycy praktykują od dawna.

#3: Zmodyfikowane jądro Androida
Do tego BlackBerry wzmocniło jądro systemowe, łatając i eliminując jego wszelkie luki.
Dzięki temu możecie być pewni że dostarczone oprogramowanie jest wysokiej jakości.

#4: Szyfrowanie całego telefonu
Od momentu wyjęcia z pudełka telefon posiada zaszyfrowaną całą pamięć wewnętrzną - są cyfrowo podpisane kluczem ECC-256 i dodatkowo wspierane przez certyfikaty, które łączą się z BlackBerry Certificate Authority. BlackBerry Integrity Detection bez problemu integruje się z BES 12 i Good Secure EMM, dzięki czemu użytkownicy otrzymują bieżące raporty dotyczące stanu urządzeń i alerty w przypadku naruszenia integralności urządzenia.

#5: Brak możliwości zrootowania telefonu
Największym problemem bezpieczeństwa w smartfon'ie z Androidem jest oczywiście root, który umożliwia nadanie praw administratora i w zasadzie przejęcie kontroli nad urządzeniem – w smartfonach BlackBerry jest to niemożliwe, gdyż aplikacja DTEK nieustannie monitoruje stan telefonu i jeżeli sami spróbujemy go zrootować z aktywnym BES zakończy się to komunikatem o wykrytym zagrożeniu i restartem urządzenia.

#6: Regularne; co miesięczne aktualizacje zabezpieczeń od BlackBerry
Co miesiąc użytkownicy dostają aktualizacje zawierające łatki i zabezpieczenia eliminujące wykryte zagrożenia dla smartfon'u i danych użytkownika.
Jeżeli firma BlackBerry wykryje zagrożenie o stopniu priorytetowym, wtedy takie łatki zostają udostępnione poza miesięcznymi aktualizacjami. Czas wtedy zostaje skrócony do kilkunastu godzin, kilku dni; patrz.; luka "QuadRooter".
Rolę tutaj przejmują wtedy dedykowane grupy ds. Badań i reagowania na potrzeby
bezpieczeństwa firmy BlackBerry.

#7: Kontrola ruchu w systemie dzięki aplikacji DTEK by BlackBerry
Kontrola nad udostępnianymi materiałami i ich odbiorcami może okazać się wyzwaniem w świecie połączonych aplikacji i sieci. Aplikacja DTEK na Androida™
od firmy BlackBerry® pozwala na wyświetlenie i ulepszenie poziomu prywatności
i monitorowanie dostępu aplikacji do aparatu, mikrofonu, lokalizacji i informacji osobistych.
Istnieje także manualna możliwość weryfikacji programów i ich uprawnień do dostępu: aparatu, Internetu, zdjęć, multimediów, mikrofonu itd.

#8: Password Keeper - sejf
BlackBerry Password Keeper przechowuje wszystkie Twoje hasła, dane logowania i zapisy bezpiecznie w lokalizacji chronionej wybranym hasłem. Password Keeper współpracuje z klawiaturą BlackBerry, zapewniając szybkie i łatwe logowanie do witryn internetowych i aplikacji – wystarczy dotknąć, by wstawić dane logowania z aplikacji Password Keeper.

#9: Dziesięciokrotne wpisanie błędnego pinu wymazuje pamięć telefonu
Wiele popularnych smartfon'ów wystawia dane użytkownika na ryzyko kradzieży. Nie można liczyć że i nam się to nie stanie, dlatego aby zminimalizować takie zagrożenie wprowadzili system 10-krotnego wprowadzania hasła po każdorazowym odblokowaniu.
System po poprawnej kombinacji odszyfrowuje dane użytkownika na czas obsługi, lub po 10-krotnym złym wprowadzeniu hasła system automatycznie czyści zawartość urządzenia (istnieje możliwość ręcznego wyłączenia tej funkcji)."

#6 Użytkownik jest niedostępny   mazi88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 04 Grudzień 2019 - 17:33

ale tych zabezpieczeń ma. Masakra. Na pewno blackberry wyróżnia się mnogością zabezpieczeń na tle konkurencji.

Strona 1 z 1