Skocz do zawartości
epeire

Gigabyte Z390 AORUS MASTER czy ASRock Z390 TAICHI?

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do wymiany komputera. Zastanawiam się nad wyborem płyty głównej. Obecnie rozważam płyty ASRock Z390 TAICHI i Gigabyte Z390 AORUS MASTER. Nie wiem na którą się zdecydować czy ewentualnie polecacie coś innego do 1300 zł?

Reszta podzespołów:

1) procesor - Intel Core i9-9900K

2) RAM - Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz

3) grafika - EVGA GeForce RTX 2070 SUPER XC GAMING.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z390 Master to świetna płyta, mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem stycznosci z Taichi,od dluzszego czasu posiadam z390 Master-swietna plyta,mocarna i mysle ze naprawde atrakcyjnie wyceniona-potezna sekcja zasilania z naprawde solidnym chlodzeniem,backplate-ta plyta posiada wszystko co potrzeba.

 

Dziala rewelacyjnie z 8700K,ale docelowo byka zakupiona z mysla o 9900K i lada dzien tego proca otrzyma,bo to jest wlasnie jedna z niewielu plyt ktora ogarnia tego procka-tu juz czolgista moze wiecej napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Dłużej się nie muszę zastanawiać biorę Gigabyte. Ciekawe jak z potencjałem OC procesora na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo,Taichi to tez swietna plyta-ale Master jest pancerny.

Oc zalezy juz od sztuki proca-tutaj nie bede sie wypowiadal,bo po prostu nie bawilem sie 9900k,a wiem ze to bardzo wymagajacy proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała seria aorus z390 ma DOKLADNIE taka sama sekcje zasilania. Ja bym nie przeplacal i wziął Elite. Różnice są kosmetyczne, głównie w wyposażeniu. Nadwyżkę kasy wydalbym na lepszą grafe czy chłodzenie.

 

Najlepiej przeglądać wszystkie 3 i zobaczyć, z czego będzie się korzystać a z czego nie i metodą eliminacji wybrać odpowiednią.

 

Jaką by @Autor nie wziął - będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała seria aorus z390 ma DOKLADNIE taka sama sekcje zasilania.

 

Nieprawda, topowy Aorus Extreme ma znacznie mocniejszą sekcję od niższych modeli - przy czym te niższe Aorusy tez nie mają się czego powstydzić rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, topowy Aorus Extreme ma znacznie mocniejszą sekcję od niższych modeli - przy czym te niższe Aorusy tez nie mają się czego powstydzić rzecz jasna.

 

Gamers Nexus twierdzi coś zupełnie innego. Cała seria ma takie same sekcje zasilania, co dobrze o niej świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...