Skocz do zawartości
poczatkujacy11

Wymiana staruszka na konkretną nowość.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Przybywam do Was z prośbą pomocy przy złożeniu komputera, ponieważ mój obecny już na nowe produkcje niestety nie starcza.. :(

Komputer, który obecnie posiadam to: i5 4460 3.2Ghz, H81 Pro-G, 8GB RAM (2x4GB 1600MHz), Palit GTX 960 2GB, Chieftec 500w, 128GB dysk SSD jakiś WDGREEN, Zalman Z3 obudowa, chłodzenie CPU to jest fabryczne (takie czarne). Odkładałem, nazbierałem więc czas wymienić sprzęt, który nadal się bardzo dobrze sprawuje w grach FPS CS GO czy też FORTNITE lub LOL, naprawdę tam można ze spokojem sobie grać, ale gdy przychodzi jakiś nowy tytuł to niestety nic z tego.. Chciałbym tworzyć również video, ale wiem, że i9-9900k ma tą dodatkową funkcję.. zapomniałem jak się nazywa, ale wolałbym iść w stronę AMD, nie będę montować 10h filmów tylko normalne produkcje jakieś fragmovie czy gameplay`e.

 

Plany na nowy komputer - chciałbym żeby nowy komputer pozwolił mi grać w najnowsze tytułu na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości FHD lub 2k, 4k może zmienię. Jestem bardzo przyzwyczajony do pracy na monitorze 24 calowym. Obecnie posiadam monitor Lenovo l24-10q 24 cale 60Hz 2k IPS. Na nowym komputerze chciałbym mieć możliwość prowadzenia transmisji z gier oraz tworzenia filmów czy to dla siebie czy też na portal youtube. Po analizie masy tematów na forum oraz filmików na youtube wybrałem takie coś:

ZESTAW KOMPUTEROWY + MONITOR ( monitor wziąłem pod CS GO czy inne szybkie gry FPS )

 

link - proszę o usunięcie spacji pomiędzy adresem linku https://www.mor ele.net/inventory/info/13575233/

 

Do zestawu dodałem chłodzenie powietrzne, ponieważ wydaje mi się lepsze od chłodzenia wodnego, ponieważ powietrze chłodzi również sekcję zasilania płyty. Do obudowy dołożyłem 3 wiatraki dodatkowo na górę obudowy po to, aby zwiększyć jak największe chłodzenie bo zależy mi na niskich temperaturach. Płyta główna jest droga w porównaniu z innymi płytami, ale po czytaniu masy testów jest naprawdę znikoma ilość negatywnych opinii, czego nie można powiedzieć o innych płytach rzędu 800-1000zł, dokładam do tego MSI MEG ACE X570, ponieważ kiedy rozwiąże się sprawa z nowymi procesorami AMD wtedy może za 2 - 3 lata sprzedam 3800x i po prostu dokupię mocniejszy.

Zastanawia mnie sprawa RAM, czy te ramy będą dobre, aby podkręcić je na CL 16 3600 lub CL 17 4000? Czy ten zestaw pozwoli na grę na wysokim poziomie ustawień?

 

Pozdrawiam i czekam na porady, nie kierujmy się za bardzo myślą o oszczędnościach tylko wydajnością, temperaturami i ciszą. Jeśli jest coś do czego można dołożyć to proszę o podpowiedzi.

Edytowane przez poczatkujacy11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU nie opłacalne względem 3700x, bo to tylko 1-2% różnicy. Choć teraz widzę, że na morele z kodem rabatowym ceny, aż tak wiele się nie różnią to jednak i tak bym się zastanowił nad 3700x.

 

GPU pod takie fullhd to nie porozumienie wystarczyłby nawet 2060s, jak chcesz brać takie gpu to już lepiej brać szkiełko 2k 144hz, a najlepiej 4k aby w pełni wykorzystać potecial karty.

 

RAM: z bdb potencjałem OC bez problemu pójdą na 3600mhz.

 

PSU: wystarczy zwykły gold gx 650w-750w do 500zł.

 

CASE: ok, taniej można brać armis 7 RGB.

 

MOBO: mocno przesadzone, bo do niego prócz nowszego zen2+ nic nie wsadzisz więc ryseik pokroju 4xxx pewnie wejdzie, coś nowszego pewnie już nie. Więc tutaj brałbym o połowę tańszego brata jakim jest msi mpg gaming edge lub aurous elite/pro jeśli myślisz kiedyś o zmianie, choć na tu i teraz bez modernizacji w przyszłości bo nie wiadomo jak to będzie to nawet mobo na b450MAX by wystarczyło.

 

Chłodzenie na procka wystarczy nawet zwykły dark rock 4 lub jeszcze taniej mugen czy macho.

 

SSD ok można też brać sx8200pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

Przybywam do Was

 

A już myślałem ze z przyszłości..:E

 

Zmiana rozmiaru i rodzaju czcionki wcale nie czyni tematu bardziej czytelnym, zauważalnym, czy wyjątkowym. Wręcz przeciwnie, odechciewa się go czytać.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU nie opłacalne względem 3700x, bo to tylko 1-2% różnicy. Choć teraz widzę, że na morele z kodem rabatowym ceny, aż tak wiele się nie różnią to jednak i tak bym się zastanowił nad 3700x.

 

GPU pod takie fullhd to nie porozumienie wystarczyłby nawet 2060s, jak chcesz brać takie gpu to już lepiej brać szkiełko 2k 144hz, a najlepiej 4k aby w pełni wykorzystać potecial karty.

 

RAM: z bdb potencjałem OC bez problemu pójdą na 3600mhz.

 

PSU: wystarczy zwykły gold gx 650w-750w do 500zł.

 

CASE: ok, taniej można brać armis 7 RGB.

 

MOBO: mocno przesadzone, bo do niego prócz nowszego zen2+ nic nie wsadzisz więc ryseik pokroju 4xxx pewnie wejdzie, coś nowszego pewnie już nie. Więc tutaj brałbym o połowę tańszego brata jakim jest msi mpg gaming edge lub aurous elite/pro jeśli myślisz kiedyś o zmianie, choć na tu i teraz bez modernizacji w przyszłości bo nie wiadomo jak to będzie to nawet mobo na b450MAX by wystarczyło.

 

Chłodzenie na procka wystarczy nawet zwykły dark rock 4 lub jeszcze taniej mugen czy macho.

 

SSD ok można też brać sx8200pro.

Witam Cię, dzięki za odpowiedź i się odniosę:

 

CPU - ten kodzik naprawdę ładnie zbija cenę to jednak zostanę przy tym 3800x :)

GPU - Przeglądałem wiele testów i między takim 2060s i 2080S jest dość spora różnica lecz 2080S i 2080Ti nie chciałbym dokładać do tego dlatego też zdecyduje się chyba zostać przy 2080S, czy 2080s gaming x trio jest z dobrym chłodzeniem i kulturą pracy układem graficznym?

RAM - no to jestem bardzo zadowolony, wyczytałem, że musi być w kodzie producenta '' AES '', a by się dobrze podkręcały więc takie wybrałem, czy ryzen + te ramy dobre połączenie czy trzeba z większym taktowaniem RAM do takiego ryzena?

PSU - Ten zasilacz.. sprawdzałem cały pobór prądu wliczając po kolei każdy podzespół i jego pobór i masz rację, tyle by starczyło, ale jeśli jest gotówka, a nie ma jakby potrzeby odłożenia tych 150-200zł to, warto zadbać po prostu o lepszą kulturę pracy warto dołożyć do mocniejszego zasilacza? Widziałem w topowych PC, że ludzie biorą tzw. ELEKTROWNIE po to, aby zasilacz był jak najmniej obciążony co nie generuje zbędnego chodzenia wiatraka itp. Jestem tego samego zdania, że jak dość akceptowalnym sposobem można zyskać trochę na ciszy i kulturze pracy to czemu nie :)

CASE - Obudowa raczej zostaje na pewno ta, ponieważ pod względem wizualnym mi bardzo odpowiada, jest kameralna, przewiewna i dobrze filtrowana.

MOBO - Zgadzam się z Tobą w 200%, że mobo jest BARDZO przesadzone, ale porównując plusy i minusy tego zakupu gdzie plusem największym jest kultura pracy, temperatury i funkcjonalność tej płyty, a największym minusem jest jej cena to przychylam się ku teorii, aby zapłacić teraz za dużo, a potem zapomnieć i nie tworzyć kolejnych tematów o potencjalnych problemach ze sprzętem. Bardzo dziękuję, że podajesz takie racjonalne wyjścia, które mają spowodować zaoszczędzenie troszkę pieniędzy, ale umówmy się, że rzeczy do których po prostu dokładam to pieniądze z odzysku ze starego komputera i nie będzie mnie serce boleć jak dorzucę "parę złotych"

CHŁODZENIE - Oglądając testy i recencje oraz wykresy chłodzeń powietrznych i AiO zdecydowałem się na Noctua, ponieważ jest po prostu wydajniejsze od dark rock`a, a różnica w kosztach to kilkadziesiąt złotych tylko, natomiast chłodzenie AiO w teście temparatur zachowywało niższe wartości lecz wartości pomiaru głośności były na jego sporą niekorzyść. Z chłodzeniem Noctua mam również dobry nawiew na sekcję zasilania co skutkuje jeszcze lepszym komfortem pracy, a jeśli chodzi o kwestie wizualne to nie mam żadnych wymagań, ponieważ to ma ''CHODZIĆ'', a nie ''błyszczeć jak..'' :)

SSD - Co do dysku to wyczytałem, że ten Pny jest na lepszym kontrolerze i kości skonstruowany, a był również też taki złoty dysk do 5000mb/s, ale cena jego to chyba przesadzona już do mojej granicy akceptowalności i nie będę się skłaniał ku lepszemu dyskowi.

 

 

MONITOR -> Mógłbyś zaproponować monitor jakiś max 27 cali 2k 144hz?

 

A już myślałem ze z przyszłości..:E

 

Zmiana rozmiaru i rodzaju czcionki wcale nie czyni tematu bardziej czytelnym, zauważalnym, czy wyjątkowym. Wręcz przeciwnie, odechciewa się go czytać.

Witam!

 

W takim bądź razie przepraszam i niestety troszkę za bardzo przekombinowałem. Jeśli jednak zechciałbyś przeczytać to bardzo bym prosił o jakieś porady, a głównie mi chodzi tak jak u @UP jaki monitor mógłbyś polecić? 2k 144Hz?

 

@Sary udało mi się zmienić czcionkę na jednolitą :)

Edytowane przez poczatkujacy11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka ok bo cena nawet dobra. Jeśli chodzi o gpu to chodziło mi o to że do rozdzielczości fullhd nie opłaca się brać nic lepszego niż 2060s,jesli zmieniłeś zdanie co do monitora to jak najbardziej 2080s. Wersja Ti jest lepsza lecz szkoda na nią kasy i taki optymalny wybór to właśnie 2080s a najlepiej 2070s,ale jak jest budżet to można brać, co do wersji trio to będzie lepsza kultura pracy od tańszych odpowiedników więc możesz brać.

Co do ram jak OC zrobisz na 3600mhz będzie odpowiednie pod ryśka, według testów im będzie wyżej to i tak już nie odczujesz tej różnicy bo to znikomy przyrost.

Jeśli chodzi o zasilacz to kultury pracy też wielkiej różnicy nie będzie a nie ma sensu przepłacać i taki seasonic gx 650w-750w Ci styknie a zawsze jakaś kasa w kieszeni. To już lepiej do jeszcze lepszej i cichej obudowy dorzucić.

Co do mobo zrobisz jak uważasz moim zdaniem strata kasy.

 

Co do monitora to zależy ile chcesz przeznaczyć i w jakie gry bo jak cs to coś szybkiego na TN i tutaj możesz kupić coś za 1000pln a nawet 3k pln.

 

Edit: pod CS-a

1440p/144hz/TN AOC AGON AG271QX

 

lub drożej lepiej pod ogólne gry single itp

1440p/165hz/IPS AOC AGON AG271QG

 

Udaj się do działu monitory to coś Ci doradza odpowiedniego.

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka ok bo cena nawet dobra. Jeśli chodzi o gpu to chodziło mi o to że do rozdzielczości fullhd nie opłaca się brać nic lepszego niż 2060s,jesli zmieniłeś zdanie co do monitora to jak najbardziej 2080s. Wersja Ti jest lepsza lecz szkoda na nią kasy i taki optymalny wybór to właśnie 2080s a najlepiej 2070s,ale jak jest budżet to można brać, co do wersji trio to będzie lepsza kultura pracy od tańszych odpowiedników więc możesz brać.

Co do ram jak OC zrobisz na 3600mhz będzie odpowiednie pod ryśka, według testów im będzie wyżej to i tak już nie odczujesz tej różnicy bo to znikomy przyrost.

Jeśli chodzi o zasilacz to kultury pracy też wielkiej różnicy nie będzie a nie ma sensu przepłacać i taki seasonic gx 650w-750w Ci styknie a zawsze jakaś kasa w kieszeni. To już lepiej do jeszcze lepszej i cichej obudowy dorzucić.

Co do mobo zrobisz jak uważasz moim zdaniem strata kasy.

 

Co do monitora to zależy ile chcesz przeznaczyć i w jakie gry bo jak cs to coś szybkiego na TN i tutaj możesz kupić coś za 1000pln a nawet 3k pln.

Dzięki!

 

Kartę będę brać tą 2080S. Z ramami po Twojej wypowiedzi jestem też już spokojny więc taki RAM biorę, a zasilacz po prostu przemyślę może jakaś promocja wleci. Mobo biorę na klatę i jak spieprzę to będę głodował najwyżej miesiąc. ;p

 

Teraz kwestia tego monitora - bardzo dużo gram w CS na wysokim poziomie i ważne są dla mnie warunki, ale również chcę ogrywać najnowsze tytuły. Czyli monitor z koszyka podmienię tylko nie wiem na jaki? Możesz coś zaproponować? Chyba, że mam zostawić ten monitor, który mam link -> https://www.x-kom.pl/p/361946-monitor-led-24-lenovo-l24q-10-srebrny.html on byłby do gier normalnych, a do CS GO jakiś osobny? Nie wiem.. proszę Cię o pomoc.

 

P.S ! Jaka obudowa będzie jeszcze lepsza i bardziej wentylowana + lepsza kultury pracy od tego Define S2? Może być i nawet za 1000zł, ale żeby był konkret.

Edytowane przez poczatkujacy11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Kartę będę brać tą 2080S. Z ramami po Twojej wypowiedzi jestem też już spokojny więc taki RAM biorę, a zasilacz po prostu przemyślę może jakaś promocja wleci. Mobo biorę na klatę i jak spieprzę to będę głodował najwyżej miesiąc. ;p

 

Teraz kwestia tego monitora - bardzo dużo gram w CS na wysokim poziomie i ważne są dla mnie warunki, ale również chcę ogrywać najnowsze tytuły. Czyli monitor z koszyka podmienię tylko nie wiem na jaki? Możesz coś zaproponować? Chyba, że mam zostawić ten monitor, który mam link -> https://www.x-kom.pl/p/361946-monitor-led-24-lenovo-l24q-10-srebrny.html on byłby do gier normalnych, a do CS GO jakiś osobny? Nie wiem.. proszę Cię o pomoc.

 

P.S ! Jaka obudowa będzie jeszcze lepsza i bardziej wentylowana + lepsza kultury pracy od tego Define S2? Może być i nawet za 1000zł, ale żeby był konkret.

 

 

Powyżej podałem ci monitory

 

Pod CS-a

1440p/144hz/TN AOC AGON AG271QX

 

lub drożej lepiej pod ogólne gry single itp

1440p/165hz/IPS AOC AGON AG271QG

 

Udaj się do działu monitory to coś Ci doradza odpowiedniego.

 

Co do budy hmm dark base 900 pro rev 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej podałem ci monitory

 

Pod CS-a

1440p/144hz/TN AOC AGON AG271QX

 

lub drożej lepiej pod ogólne gry single itp

1440p/165hz/IPS AOC AGON AG271QG

 

Udaj się do działu monitory to coś Ci doradza odpowiedniego.

 

Co do budy hmm dark base 900 pro rev 2?

Szukałem długo tych bud i nie ma nic lepszego chyba od tego define s2.. ta dark base 900 pro rev 2 dużo problemów z zasilaczami, a jeśli chodzi o wentylacje czy filtrowanie to define s2 jest bardzo dobra, chyba zostanę przy niej.

Co do monitora sprawdzałem testy, recenzje i tego za 2.600 chyba nie zdecyduje się na razie, założę temat w dziale monitory bo te monitorki co dałeś owszem, są dobre, ale wiele ludzi ma z nimi problemy.

 

Dziękuję za pomoc. ;)

 

P.S Jak myślisz chłodzenie wodne nie było by jednak lepsze od tej Noctua 15?

 

u ciebie staruszek, u mnie właśnie teraz z podobnego piszę, widze że dużo się tutaj dowiem

Niestety to jest sprzęt i kiedyś traci żywotność, czas wymienić.

 

 

@EDIT - @Kamilos co myślisz o tej obudowie? NZXT H710i White

Edytowane przez poczatkujacy11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...