Skocz do zawartości
barteks1234

Cichy GTX 1660

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wymieniam trochę części w kompie a przesiadkę z Ryzena 1600 na 2600 sobie odpuściłem to nastepnym celem jest grafika.

 

Mam MSI GTX 1060 Gaming x i jestem z niej bardzo zadowolony niestety już jakiś czas jest po gwarancji i wolę nie kusić losu.

Wybór padł na 1660 (RTXy są zbyt drogie).

Jest ich masa. Testów w necie też ale wiadomo, najlepiej popytać użytkowników.

 

Jako, że po strasznie głośnym windforce 660 używałem kart z serii gamming x to moje ucho przyzwyczaiło się do względnej ciszy i właśnie to jest głównym kryterium w doborze. Wiadomo, pod obciążeniem pohalasowac trochę musi ale, żeby nie była to suszarka.

 

Na razie najbliżej mi do MSI armor albo któregoś Gigabyte.

Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascale to udane karty i nie padają z dnia na dzień, szczególnie jak nie jest zajechana przez koparkę to bym nie panikował i jak jesteś zadowolony to siedział na niej dalej.

Przechodzić z 1060 na 1660 to słaba opcja, za mały boost wydajnościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 msi armor nie jest szczególnie cicha. To nie gaming X. Z takich w miarę tanich i cichych modeli jest gigabyte gaming oc (trzy wentylatory).

Ale jak tu kolega wyżej napisał, wzrost wydajności w stosunku do 1060 nie będzie zbyt duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko poszukuję powoli nowej sztuki. Wolę dopłacić teraz parę stówek i mieć spokój.

 

Doczytałem, że 29 października wychodzi 1660 SUPER. Myślicie że warto poczekać? Nie dla samej wersji SUPER ale może coś ceny zwykłych drgną.

 

Druga sprawa to zbliża się Black Friday, może wtedy też coś się uda wyrwać.

 

Tylko muszę teraz na spokojnie wybrać model 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny bezsens, wymieniać kartę ze strachu bo w obecnej się gwarancja skończyła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super raczej nie będzie Super tania. Pewnie z 1100-1200zł na starcie wyjdzie, po podatkach.

Zwykła "nie Super" może nieco stanieje, ale ostatnio dolar jest drogi, więc szału cenowego bym się nie spodziewał.

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko RTX to +600 zł.

Przypominam Ci tylko wcześniejszy post...

 

to proszę o propozycje czegoś opłacalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypominam Ci tylko wcześniejszy post...

 

Wybór padł na 1660 (RTXy są zbyt drogie).

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ruch GTX 1060->GTX 1660 nie ma sensu.

Poszukaj RTXa 2060 w jakiejś promocji lub outlet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że RTX 2060 możesz mieć w tej chwili za już 1450zł. Cena zapowiedzianego 1660 Super na pewno się do niego niebezpiecznie zbliży, a nie będzie miała RTX. Jak dla mnie wybór jest jasny polować na promo RTX 2060 będziesz mieć nie tylko solidny kop względem 1060 ale również nowe fajerwerki w grach.

 

1660 Super będzie wydajnościowo 1660 Ti bez znaczka Ti, którego tak samo nie opłacało się brać, bo za parę groszy więcej można mieć RTX.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zapolować na RX 5700 także w jakiejś promocji,

mi się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, naprawdę doceniam odpowiedzi ale pytanie było zupełnie inne. Nie czy ale jaki model 1660 :) RTX na moje potrzeby jest zbędny. Wiem, że wydajniejszy ale trzeba dopłacić 650zł.

Jakbym chciał tyle przeznaczyć to i tak wolałbym 1660 i starczyłoby mi na wymianę Ryzena na 3600:d

 

Chętnie poczytam opinie posiadaczy odnośnie np głośności i temperatur gtxa:)

 

Ewentualnie mógłbym brać pod uwagę Radeona w tej samej cenie.

Edytowane przez barteks1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, naprawdę doceniam odpowiedzi ale pytanie było zupełnie inne. Nie czy ale jaki model 1660 :) RTX na moje potrzeby jest zbędny. Wiem, że wydajniejszy ale trzeba dopłacić 650zł.

Jakbym chciał tyle przeznaczyć to i tak wolałbym 1660 i starczyłoby mi na wymianę Ryzena na 3600:d

 

Chętnie poczytam opinie posiadaczy odnośnie np głośności i temperatur gtxa:)

 

Ewentualnie mógłbym brać pod uwagę Radeona w tej samej cenie.

 

Mam tę kartę w jednym z komputerów

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5 (GV-N1660OC-6GD)

 

Jest raczej głośna. Pewnie jakieś czary mary pomogłyby:)

 

Temperatura - jak max obciążenie to zdarzają się i 70 stopni. Ale najczęściej przy mocnym obciążeniu to 60-65 stopni.

 

W drugim mam Ventusa 1660 ti i wg mnie to inna kultura pracy. Na pewno jest cichsza.

 

Takie ogólne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak krzyczą, że to nieopłacalne to proszę o propozycje czegoś opłacalnego :D
Jedyne opłacalne karty to Zotac, nie dlatego że takie super, ale dlatego, że twoje wymagania są dziwne (i powód wymiany).

 

Karta z gwarancją 5 lat oczywiście zmasakruje takie z gwarancjami 2 czy 3 lata. W efekcie kupujesz za 40% lub 60% ceny. Nawet jeśli pozbędziesz się tego szybciej niż w 5 lat to kupujący też będzie zadowolony gdy mu zostanie 2 lata (i kupi szybciej niż 3-letnią bez gwarancji, choć ty będziesz ją musiał wysyłać do serwisu).

PS. Ponadto jest undervolting żeby było ciszej, fachowe testy głośności masz choćby tu:

, dB to skala logarytmiczna więc to jest dużo dużo ciszej (a nie 1/4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjasnijmy jeszcze jedna rzecz. Jest to karta z drugiej ręki. Jak ja kupowałem to nie siedziałem w temacie koparek i nie brałem tego pod uwagę.po prostu miałem wcześniej 1050 gaming i wiedziałem że chce 1060 z tej serii. Nie czytałem o kopaniu itp. Dopiero z czasem zglebilem trochę temat. Trochę się obawiam jej przeszłości. Niby od osoby prywatnej ale to nigdy nie wiadomo. Gwarancja się skończyła więc chcę dmuchać na zimne.

 

Dlatego interesują mnie opinie jak @sino czy @jameschy.

Dzięki Panowie i czekam na więcej :)

Edytowane przez barteks1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od rozmiarów i rodzaju obudowy, oraz panującej w niej cyrkulacji powietrza, stąd też opcjonalnie możesz dać info jaką obudowę posiadasz. Mam wyciszoną od środka matami wygłuszajacymi, to pewnie po zamontowaniu Gigabyta OC musiałbym nasłuchiwać po włączeniu gry czy uruchomiły się wentylatory. Jaki Masz zasilacz. Gaming X brali do koparek i dziwię się, że Ci padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to SPC Armis ar5x tg rgb

PSU: SPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze

 

Karta mi nie padła na razie :] (patrz poprzedni post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również twierdzę że to bezsens. Do tego jeszcze masz dobre chłodzenie od msi gaming. Jeśli się nie znasz daj specowi żeby wymienił tobie pastę na porządną w GPU i cieszyłbym się kartą.

 

Nie wiem czy wiesz, ale wielu uważa że gwarancja od msi to tak jakby jej nie było. No chyba że karta kompletnie padnie to wtedy gwarancja podziała. Najlepszy okres ochronny to rękojmia.

 

Poza tym patrzyłeś na ceny na rynku wtórnym? Jeśli kupiłeś nowe gpu za 1400 zł czy 1200 zł to teraz bez gwarancji dostaniesz 550 zł może 600 zł i będziesz musiał dołożyć drugie tyle do gtx 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy gigabyte z dwoma wentylatorami to suszarka, nie warta zakupu.

Dwa 90MM wentylatory oraz tylko jedna rurka odprowadzająca ciepło z rdzenia gpu, kolejny minus: plastikowy backplate.

Większy sens zakupu ma wersja z trzema 80mm wentylatorami, oraz trzema rurkami odprowadzającymi ciepło z karty. minus: plastikowy backplate.

Karty gigabyte nigdy nie były znane z cichego układu chłodzenia.

Niestety pozostaje ci zakup topowej karty np. msi gaming x, lub gigabyte z serii aorus (od gtx 1660 Ti w górę), które do tanich nigdy nie należały.

Lub: palit dual, ASUS dual oc, 3 wentylatorowy gigabyte, czyli przeciętne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy gigabyte z dwoma wentylatorami to suszarka, nie warta zakupu.

Dwa 90MM wentylatory oraz tylko jedna rurka odprowadzająca ciepło z rdzenia gpu, kolejny minus: plastikowy backplate.

Większy sens zakupu ma wersja z trzema 80mm wentylatorami, oraz trzema rurkami odprowadzającymi ciepło z karty. minus: plastikowy backplate.

Karty gigabyte nigdy nie były znane z cichego układu chłodzenia.

Niestety pozostaje ci zakup topowej karty np. msi gaming x, lub gigabyte z serii aorus (od gtx 1660 Ti w górę), które do tanich nigdy nie należały.

Lub: palit dual, ASUS dual oc, 3 wentylatorowy gigabyte, czyli przeciętne karty.

Były ale w 1060 6 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...