Skocz do zawartości
Rav333

prośba o ocenę zestawu,13k, giercowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prośba o ocenę zestawu. Budżet 13k. Zestaw głównie pod gry. Ostatniego kompa składałem baardzo dawno i stąd prośba o podpowiedzi.

 

https://www.x-kom.pl/lista/q24352cro

 

Chcę jeszcze w tym miesiącu zamówić i złożyć. Ze starego komputera została mi obudowa Antec P182, zasilacz bequiet darko pro P7 750w i chłodzenie noctua NH-U12P. Zapinkę Nocuta dosyła gratis pod nową platformę. I teraz kilka pytań:

1. Czy wejdą mi te ramy pod tą noctue, i czy brać wogóle te kości czy inne? (chodzi mi o wydajność a nie o rgb)

2. Czy ta noctua da radę z i9 9900k bez podkręcania? (Nie chcę nowego chłodzenia, może z i7 9700k bardziej by to zagrało?)

3. Zasilacz ma już trochę latek ale działa. Nie brałem płyty aorus maser bo tam jest 2x8 pin a w zasilaczu mam 1x8 i 1x4 i to by pasowało. Będę grał na słuchawkach, będzie duża różnica w porównaniu do mastera?

4. Zestaw powinien dać radę w 2k. Mam wątpliwości co do tego monitora. Strasznie dużo osób narzeka na podświetlenie matrycy. Coś innego może polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę cierpliwości, to poczekaj na to:

 

LG 27GL850-B (np. w owocowym się pojawia - ostatnia partia była na początku miesiąca).

 

zaoszczędzony tysiąc wstaw w chłodzenie wodne.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja propozycja poniżej. Jest do dowolnej modyfikacji podzespołów. Monitor dałem 27" 1440p zakrzywiony. Można zmienić na prosty.

 

PC i9-9900KF/2080S/32GB RAM/2TB SSD + 27" 1440p 144Hz

 

Alternatywnie taniej można skompletować zestaw na platformie X570 z tańszym RAM-em i GPU.

 

PC R7-3700X/2080S/32GB/2TB SSD + 27" 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja propozycja poniżej. Jest do dowolnej modyfikacji podzespołów. Monitor dałem 27" 1440p zakrzywiony. Można zmienić na prosty.

 

PC i9-9900KF/2080S/32GB RAM/2TB SSD + 27" 1440p 144Hz

 

Alternatywnie taniej można skompletować zestaw na platformie X570 z tańszym RAM-em i GPU.

 

PC R7-3700X/2080S/32GB/2TB SSD + 27" 144Hz

 

Autor ma budę i zasilacz i chce zostawić.

Tego Krakena w tym Antecu raczej nie zamontujesz.

 

 

 

Nie wiem czy jest potrzeba wydawania pełnych 13000 zł pod 1440p.

970 Pro w zestawie do gier moim zdaniem przepłacony jak nie wiem co.

Za 1/3 ceny tych pamięci G.Skill masz Crucial Sport 3000 MHz CL15, które bdb się kręcą.

9900K można podmieniać na tańszego i nadal wydajnego 3700X wraz z tańszą płytą.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Obudowę i zasilacz chciałbym zostawić, chłodzenie powietrzem też, bo to by się już wiązało z wymianą obudowy.

Pamięci wstawiłem takie jak wstawiłem, bo właśnie z nimi mam największy problem.

Nie chcę się bawić w podkręcanie tylko wybrać takie pamięci które będą miały wysokie taktowanie i niskie opóźnienia w rozsądnej cenie.

Jakie taktowanie do i9 9900K wybrać? 3000, 3200, 3600? Wyżej chyba nie ma sensu?

Po za tym zastanawiam się czy do 2k nie wystarczyłby rtx 2070 super?

Jeśli chodzi o dysk to sugerowałem się tym że mam w lapku samsunga pro 860 2,5 cala i sprawuję się super, więc i tu dodałem samsunga.

Jeśli dało by się coś taniej to jak najbardziej. Będę brał wszystko na fakturę.

Edytowane przez Rav333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci warto dać opłacalne. Nie masz też 100% pewności, że 3600 MHz ruszą Ci od razu z kopyta.

OC Cruciali Sport to w zasadzie jedna zmiana w biosie.

 

2070 Super pod 1440p, to też kwestia gier, kwestia detali oraz tego czego dokładnie oczekujesz.

 

Jak miałbym schodzić z 2080S na 2070S, to wolałbym zejść z 9900K i drogiego Z390 na 3700X i B450 przy pozostaniu na RTX 2080S.

 

3500 niżej https://proline.pl/koszyk/dc36c1f5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz. Do średnio wymagających gier możesz zejść do 2070S, lub do nawet do 2060S/2070. Obudowę i monitor można odrzucić a chłodzenie dać powietrzne o ile obudowa pozwoli.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje zestaw za 13k to chyba nie do średnio wymagających gierek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę do nadrobienia. Ostatnie lata spędziłem na lapku. Chcę żeby najnowsze Hitmany, Wolfensteiny, Call of Duty, GTA, Far Cry działały. A co myślicie o monitorach eizo? Nie ma o nich zbyt wiele opinii. Z tego co mam flexscan S1931 jestem zadowolony i zostawiam go sobie jako roboczy.

Caps, mówisz że więcej niż 3000 MHz CL15 nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę do nadrobienia. Ostatnie lata spędziłem na lapku. Chcę żeby najnowsze Hitmany, Wolfensteiny, Call of Duty, GTA, Far Cry działały. A co myślicie o monitorach eizo? Nie ma o nich zbyt wiele opinii. Z tego co mam flexscan S1931 jestem zadowolony i zostawiam go sobie jako roboczy.

Caps, mówisz że więcej niż 3000 MHz CL15 nie ma sensu?

Capsowi chodziło o to, że te ramy cruciall ballistix 3000mhz cl15, można ze spokojem kręcić na 3600 cl16 bo to są ramy z bardzo dobrym potencjałem OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten RAM co chciałeś kupić 16GB 3600 cl15 za 999zł mając w mojej propozycji 32GB 3600 cl16 też Tridenty za 999zł czyni je absolutnie nieopłacalnymi w relacji ceny do pojemności, ponieważ w grach cl15 nic nie zmieni a otrzymasz 32GB na długie lata.

 

729zł za 16GB RAM Patriot Viper 4400Mhz to trochę drogo, dlatego w mojej propozycji z Ryzenem dałem Viper-y 32GB 3200Mhz za 799zł, które można próbować kręcić.

 

SSD Pro fajny, ale 1TB za 1400zł, to nawet nie kosztuje najszybszy Aorus na nowszym PCIe 4.0x4. Plextor PX-1TM8PEG 3.0x4 jest za 649zł a to prawie to samo co Samsung Pro, bo jest na MLC.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o monitorach eizo? Nie ma o nich zbyt wiele opinii. Z tego co mam flexscan S1931 jestem zadowolony i zostawiam go sobie jako roboczy.

 

EIZO to głównie monitory profesjonalne, w przypadku monitorów dla graczy zostali dawno w tyle za konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...