Skocz do zawartości
Zas

Xonar DX vs Realtek S1220A vs DAC USB

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Zmieniłem platformę i mam na płycie wspominany układ Realteka, Jak on się ma do Xonara DX? Warto mimo wszystko zachować Xonara? Będzie tu jakaś różnica w jakości?

 

Karta do YT / Deezer / Gry + głośniki Edifier R1600TIII

 

Xonara chciałbym pogonić, bo nie chce mi się szukać przedłużek molex/przejściówek na SATA do jego zasilania - fabryczny kabelek okazał się teraz za krótki.

 

Edit: trochę wyklarowała mi się sytuacja.

 

Wiem już jak ma się Xonar do integry, teraz pozostaje pytanie, na jaki porównywalnej lub lepszej jakości, zbliżony brzmieniem DAC USB wymienić DX-a.

 

Da się kupić coś dobrego w cenie... no do 300 zł (cena Xonara dawno temu) to chyba nie, więc do 400?

 

To jest dla mnie czarna magia. Oczywiscie są polecane klasyki FiiO E10K Olympus 2, Audiotrak Prodigy Cube BE, Audiotrak MAYA U5, ponoć daje radę Sound Blaster X G5...

 

Ale na pewno jest tego więcej i lepiej/taniej :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to efekt placebo, albo.. jutro podłączę jednak Xonara do testów, bo mam wrażenie, że ta Integra gra gorzej niż obydwa moje telefony z jakimiś słabymi dokami Philipsa... :hmm:

Albo to mylne wrażenie i już zapomniałem jak brzmiały niektóre utwory, albo... gdzie jest bas? I czemu wszystko jest jakby dziwnie ostre i płaskie?

 

No to może na jedno pytanie sam sobie odpowiem, ale gdybym chciał pogonić Xonara, to co kupić?

A może to placebo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kodek 1220 ale reszta kupa?...

 

Serio, muszę to dzisiaj sprawdzić, bo albo umysł płata mi figle, albo... mam wrażenie mniejsze różnice słyszałem pomiędzy Xperią Z3 i Xonarem z Modecom/Edkami, niż pomiędzy Xonarem a teraz tą integrą.

 

No ale zostawmy to, bo albo mam racje, albo nie, jednak niezależnie od tego czy zostawię integrę, chciałbym jednak mieć alternatywę dla Xonara w postaci DAC USB.

 

Pomożecie? Chyba jest coś poza tą popularną listą, a jeśli nawet nie, to który model z tych wyżej brać, będzie najbliższy Xonarowi DX?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie będzie podobny chyba, że kupisz cube be i załadujesz NE5532. Umysł ci nie płata figla. Wystarczy, że dane źródło uzyska lepszą synergię i na pierwszy strzał będzie grało przyjemniej. Dopiero później słyszysz anomalie jak rozmyta prezentacja, niższa rozdzielczość czy choćby bardziej metaliczne wysokie albo nieprzyjemniej podbity mid bas lub jego niedostateczna kontrola. Sam osobiście bym kupił creashita G5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no ale inny sprzęt może grać podobnie. Co to niby, ten Xonar to był taki ideał i unikat? W każdej półce cenowej jest sprzęt o podobnej charakterystyce, stąd potem rożne porównania...

A Xonara jednak definitywnie się pozbywam, koniec zabawy z kabelkami.

 

BTW - czy dobrze kojarzę, że DX ponoć gra jasno? Tak chyba gdzieś czytałem, że się dzięki temu do ciepłych Edków nadaje... No a tymczasem moje wrażenia z użycia integry (o ile to nie efekt placebo) są o dziwo takie, że... po pierwsze: nastąpiła miejscami drastyczna zmiana w ilości/jakości basu (a ja nie jestem bass-headem, Edki fabrycznie ustawione mam potencjometrem na neutral, nawet nieco odjęte), słychać go mniej, nie wybrzmiewa, jest płytki, nijaki, nie ma głębi. Po drugie - fortepian! Czasem zdaje się OK, tak jak na Xonarze, ale im wyżej, tym gorzej - ostry, metaliczny, czasem aż cymbałki przypomina. I w wielu miejscach nie wybrzmiewa. Wiecie, jak rozchodzi się dźwięk fortepianu, jak wibruje po uderzeniu klawisza, prawda? - na integrze zdaje się, że kompletnie tego nie słychać w wielu miejscach...

 

No więc co mam kupić zamiast Xonara? Pomóżcie, ludzie, grzecznie proszę... :)

 

Ten G5 trochę drogi, a ja ryzykuję, że to wszystko to placebo :E ... ale niby neutralny i działa bez sterowników, więc chyba powinien starczyć na lata, albo aż czegoś w Windowsie nie pomieszają... Tyle że teraz zastąpił go G6, ale na HeadFi jakoś mało o nim info.

 

W sumie wolałbym coś minimalnie tańszego, ale nie wiem co by wchodziło w grę poza znanymi klasykami FiiO E10K Olympus 2, FX-Audio DAC-X3, Audiotrak Prodigy Cube BE, Audiotrak MAYA U5... może chociaż jakaś sugestia co na pewno odrzucić?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrach Realteka problem z basem jest od zawsze i nic się nie zmieniło, dlatego zaczęli pakować oamp-y na płytach głównych by chociaż trochę poprawić brzmienie.

 

Od ALC850 do 1220 czysto elektryczne parametry zauważalnie zostały poprawione, ale brzmieniowo dopiero od ALC1150 nastąpiła lekka poprawa.

Jak szukasz konkretnego brzmienia to chyba trzeba kupić coś co będzie miało oampy na podstawkach to kupisz wiaderko oamp-ów i po czasie znajdziesz coś dla siebie szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem żadnym audiofilem, nawet mniej słucham muzyki niż gram.

Ja tylko chcę kupić coś tak samo dobrego lub lepszego niż siedmioletni DX (no i powiedzmy, że ze zbliżonym brzmieniem). Czy wymagam tak wiele? :hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to niby, ten Xonar to był taki ideał i unikat? W każdej półce cenowej jest sprzęt o podobnej charakterystyce, stąd potem rożne porównania...

Xonar DX kosztował 210 zł za nówkę. Wtedy w swojej klasie miażdżył wszystko inne (moim zdaniem).

Dziś po prostu trzeba wydać trochę więcej. Z zewnętrznych Prodigy Cube jest przyzwoite i niedrogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pisałem, że mogę wydać do 500 zł. Wiem, że Xonar był tani, sam płaciłem chyba 250 zł.

Co znaczy - przyzwoite? Pytam o porównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, myślałem, że uda mi się znaleźć w sieci watki w stylu "na co wymienić Xonara DX".. no ale niespecjalnie takowe widzę... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube moim zdaniem gra lepiej od Xonara (Ale słuchałem go już dość dawno temu). Tylko znów jest droższy.

 

Na PCI-E jest Xonar Phoebus Solo, ciut lepszy od DX, ale 2x droższy :P

 

Z wyraźniej lepszych to używka AIM SC808 za około 5 stówek.

 

 

Ja bym brał Prodigy Cube BE, praktyczniejszy, można podłączyć też do lapka :)

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to nie jest aż taki problem, mogę nawet do Shitblastera X G5 dopłacić, jeśli jest jeszcze lepszy niż Prodigy. Ale to nadal tylko dwie opcje.

To już wszytko?

 

Poza nimi to już tylko DAC/AMP z zewnętrznym zasilaniem? No to na razie odpada, przynajmniej dopóki grają moje Edki. Jak kiedyś padną, to pewnie pójdę w tym kierunku, póki co chciałbym ograniczyć ilość kabli, więc po co mi DAC/AMP do napędzania pasywnych kolumn, gdy mam podłączane do prądu głośniki aktywne... No wiem, BT itp... ale chciałem postawić na prostotę, że tak powiem.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMSL M3

SMSL M8 Mój link

Topping DX3 Pro

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos za wielkiego muru?

 

Mój link

 

Qpilem taki dac usb bez obudowy 12f na ebayu uk. Gra calkiem przyzwoicie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M8 i Topping a drogie, ale M3 to faktycznie widzę jest jakaś opcja. :)

 

Karta, nawet bez zasilania molex? nie, jednak odpada, sterowniki itp... chyba już to sobie chcę darować.

Podobnie wynalazki zamawiane z Chin - nie mam ochoty na zabawy z gwarancją w takim wypadku.

 

Czyli

FiiO E10K Olympus 2, Audiotrak Prodigy Cube BE, Sound Blaster X G5 albo SMSL M3...

 

Co z tego grona będzie najlepsze, oto jest pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego grona wybrałbym Cube.

 

Najgorsza będzie E10k, już nawet SB0880 gra cztery razy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jak widzę dwa głosy na Cube i jeden na Creashita. Cube, o ile się nie mylę, gra raczej neutralnie - jasno, czyli podobnie jak Xonar DX. Creative też ponoć neutralnie. Trochę mnie kusi z racji podobnej ceny i lepszego designu :E np. "schowanego" pokrętła (a to w Cube ponoć też ma luzy i nie jest najlepsze). No ale dźwięk jest priorytetem, a skrzynka i tak wyląduje pod biurkiem na obudowie komputera, więc w sumie...

Dodatkowo Cube jest tani także w sklepach stacjonarnych, G5 okazyjnie tylko w morelkach i ole-ole (w RTVeuroAGD mają drożej).

 

SMSL to ponoć awaryjne są i M3 gra raczej ciepło? :hmm:

W sumie nie wiem czy mi tego ciepła czy ogólnej jakości brakuje, skoro Xonar wcale ciepły nie był, a zadawał się grać bardziej ciepło (a może tylko pełniej, dokładniej?) niż ta integra (gitary, fortepian, plus bas oczywiście).

 

Rozumiem, że głośniki podłączam w tych DAC-ach do tzw. line-out, które nie służą tylko do wyrowadzenia na odbiornik typu amp/inny player/itp. I do SMSL albo Cube muszę dokupić dwa kable RCA-RCA (Edki majazwykły 2xRCA-minijack).

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie berdzo zrozumialem do ktotorej karty pijesz, że z Chin i sterów nie ma.

 

Smsl kupisz w polskiej dystrybucji i masz nawet optyka jakby sterowniki nie można było zainstalować.

 

Jak lubisz głośniki komputerowe to na Twoim miejscu poszedłbym w Topping MX3 i podobnych może z lepszym jeszcze DAC.

 

Przejściówka RCA - Jack albo kabel to chyba najmniejszy problem przy zakupie? Nawet nie wiem po co o tym wspominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative g5 gra lepiej niż cube,miałem ae5,cube,maye,i kilka innych ,a więc tak maya u5 to taka integra z przyzwoitym wzmacniaczem ,w cube jest troszkę lepiej ale tak prawdę mówiąc nie dużo.Dla mnie osobiście g5 gra zdecydowanie lepiej + ma trochę bajerów dla giercomanów a z tego co można poczytać w gierkach daje to naprawdę dobry efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejściówka RCA - Jack albo kabel to chyba najmniejszy problem przy zakupie? Nawet nie wiem po co o tym wspominasz.

Czy ja gdzieś napisałem że to problem? Zresztą dziś w pudle po Edkach znalazłem też dwa bieda RCA, także luz... nie napinaj się tak.

 

Podobnie brak sterowników to właśnie powód, dla którego, poza łatwością połączenia, wybieram DAC-a.

Z tym zę dopóki mam Edki, chcę DAC bez zasilania z gniazdka. A szukać pasywnych monitorów czy jak tam te małe kolumny na biurko nazywają, i zmieniać całości sprzętu mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się napina, po prostu piszesz o Jack i RCA jako plusie lub minusie danego DACa.

Wydając 500zl możesz mieć DAC i wzmacniacz w komplecie. A edki można podmienić praktycznie jeden do jednego za lepsze monitory.

 

Ogólnie i tak szkoda siana na dziewkowke do kompa, w którym te 500zl może przyspieszyć GPU o dobre 50%. Tak samo ram/CPU. 2800 to nędza do nowego ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mi wystarcza, a jak będzie trzeba, to nowy kupię za 400 zł i jeszcze sprzedam stary, poza tym nie sprawdzałem jeszcze, czy pójdzie na 3000 MHz, a jak pójdzie, to już kompletnie nie ma sensu wymiana na cokolwiek szybszego, powyżej 3000 MHz różnice są kosmetyczne, 1-3%. Chyba że ktoś gra w benchmarki.

 

O tym, że wymiana całości byłaby pewnie sensowniejsza, sam już pisałem, po prostu w tym momencie nie mam na to specjalnie ochoty ani czasu, bo szukanie sensownych kolumn i naprawdę sensownego DAC/AMP z wszystkimi bajerami (typu BT itp.) byłoby jeszcze trudniejsze. I nie jestem pewien, czy za 400 zł dostanę dobre pasywne kolumny, ale nawet jeśli - patrz wyżej. Zresztą Edków już za 400 zł nie sprzedam, czyli tak czy inaczej wyjdzie drożej - kolejne pieniądze na GPU zmarnowane. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz nie masz ochoty to odłóż temat na inny czas. A póki co podepnij xonara dx. Nie sięga ci kabel molex? Kup przedłużacz. Chociaż nie wiem jakim cudem miałby nie sięgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...