Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w związku z tym, że nowy COD zajmować ma 175 GB, okazało się, że mój dysk PLEXTOR 256GB M.2 PX-256M8PEG jest za mały.

 

Mam na nim windowsa i gry (miałem gry, teraz jest tylko windows i Call of Duty pobrane :D).

 

Moja płyta główna to Asrock Z370 Extreme4. Ma 2 sloty m2, z czego jeden z radiatorem (obecnie zajęty), a drugi bez.

 

Dysk będzie tylko do gier. Czy dokupić drugi m2 nvme Sabrent 1TB Rocket NVMe PCIe M.2 2280 (https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07LGF54XR/ref=ask_ql_qh_dp_hza?th=1) czy 2.5 Samsung 860 EVO (https://www.amazon.co.uk/Samsung-MZ-76E1T0B-EU-Solid-State/dp/B078WST5RK/)? Ceny są teraz takie same.

 

Dyski m2 podobno lubią się grzać (u mnie nie występuje ten problem, ale drugi dysk byłby w slocie bez radiatora), także może lepiej zwykły ssd 2.5?

Edytowane przez Adri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier wystarczy 2.5 na sata3.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że niektóre gry znacznie lepiej działają na SSD. Jeśli cena taka sama to tym lepiej, warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że niektóre gry znacznie lepiej działają na SSD. Jeśli cena taka sama to tym lepiej, warto brać.

 

Ty piszesz o SSD NVME vs SATA SSD ? Co za bzdura.

 

Czyli nawet jak cena taka sama to brać 2.5?

 

M.w są lepsze. Na xkomu masz promocje na akcesoria, sprawdź sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy wie co innego :D. Czy 2.5 będzie mniej podatny na grzanie od m2 (w slocie bez radiatora)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy wie co innego :D. Czy 2.5 będzie mniej podatny na grzanie od m2 (w slocie bez radiatora)?

 

Tak samo jak Celerona mniej się grzeje niż i7 czy i9 :D

 

Tylko że Phision z radiatorkiem a nawet bez daleki jest od prz grzewania się.

 

SSD Sata bardziej grzeje się niż HDD. Więc może lepiej HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Celerona mniej się grzeje niż i7 czy i9 :D

 

Tylko że Phision z radiatorkiem a nawet bez daleki jest od prz grzewania się.

 

SSD Sata bardziej grzeje się niż HDD. Więc może lepiej HDD?

 

HDD już mam 1TB na dane. Co to jest Phision jakiś dysk konkretny?

 

Ten co podałem jest ok? https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07LGF54XR/ref=ask_ql_qh_dp_hza?th=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten dysk jest na phisionie i kościach Toshiba. Widać to na transferach i TBW. W google możesz też to potwierdzić.

 

Ważne żeby zarejestrować zakup dysku bo inaczej gwarancja jest 12miesiecy. Po rejestracji 5 lat. Pytałem support ich akurat. Można nawet zarejestrować dyski kupione na allegro niby bez gwarancji.

 

Haczyk jest taki, że adres zwrotny musi być na Niemcy USA lub inny kraj gdzie mają dyski w oficjalnej dystrybucji. Mogę wkleić listę jak chcesz. Do Polski nie odsyłają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten dysk jest na phisionie i kościach Toshiba. Widać to na transferach i TBW. W google możesz też to potwierdzić.

 

Ważne żeby zarejestrować zakup dysku bo inaczej gwarancja jest 12miesiecy. Po rejestracji 5 lat. Pytałem support ich akurat. Można nawet zarejestrować dyski kupione na allegro niby bez gwarancji.

 

Haczyk jest taki, że adres zwrotny musi być na Niemcy USA lub inny kraj gdzie mają dyski w oficjalnej dystrybucji. Mogę wkleić listę jak chcesz. Do Polski nie odsyłają

 

Może być UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...