Skocz do zawartości
Darkdrako

DreamMachines - Gwarancja - Brak naprawy - Prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Piszę niestety w przykrej sprawie, która mnie spotkała z serwisem Dream Machines a mianowicie:

- Zakupiłem u nich Laptopa we wrześniu 2016 roku, o koszcie 7500 PLN o porządnych parametrach na tamten okres (GTX 1070, i7 6700-HQ, 75hz matryca z G-sync itp).

- Po niecałych 2 latach laptop został wysłany na gwarancję, gdyż nie dało się z nim nic zrobić - okazało się, że padła kompletnie płyta główna i zostało to naprawione w ciągu 2 tygodni, następnie odesłane z powrotem do mnie (przełom czerwca/lipca 2018)

- Ostatnio laptop zaczął znowu zachowywać się podobnie (!) - połowa września 2019 - i nie zwlekając napisałem do nich w tej sprawie, przyjęli go do serwisu zewnętrznego i tak czekałem... czekałem i czekałem około miesiąca gdzie dwa razy kontaktowałem się na jakim etapie postępuję diagnoza/naprawa i nic nie było wiadomo, aż w końcu wczoraj wieczorem i dziś troszkę mocniej nalegałem o status obecny laptopa i dostałem w odpowiedzi coś takiego:

 

"Serwis zewnętrzny dokonał diagnozy Pańskiego laptopa, stwierdzono uszkodzonie płyty głównej. Niestety gwarancja na pański laptop jak i samą płytę główną wygasła. Naprawa gwarancyjna w tym wypadku nie jest możliwa. Koszt płyty głównej wraz z wymianą jest bliski wartości całego laptopa. Prosimy o informację czy jest Pan zainteresowany odpłatną wymianą."

 

Chciałbym się od was dowiedzieć, jeśli macie z tym jakieś doświadczenie - czy ta płyta główna, skoro została naprawiona rok temu, a dokładniej wg serwisu wymieniona na NOWĄ - nie powinna podlegać znowu gwarancji z tytułu że jest nowa? Czy nie zostałem w pewien sposób oszukany w tym wypadku? O laptopa dbałem jak o dziecko... a tu dwa razy poszła płyta główna? Coś mi tu nie pasuje...

 

Proszę was o porady, jak z tym mogę postąpić, bo czuje się oszukany i że ciężko zarobione 7500 PLN poszły w błoto, nie mówiąc już o stresach związanych z utratą danych i set-backu co do użytkowania sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link Poczytaj, może coś pomoże.

 

Dzięki bardzo, już czytam tą ustawę co by im zacytować odpowiednio - płyta była wymieniona na nową i to zostało przez nich wyraźnie stwierdzone, więc musi mieć tak jak w poście napisane - gwarancję 'od nowa'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byl komputer i kazda czesc mialaby gwarancje to owszem - plyta glowna nowa i od nowa leci gwarancja.

W Twoim wypadku jest laptop i nie jest wazne, ze wymienili plyte glowna. Gwarancja obejmuje laptopa w calosci a nie jego poszczegolne czesci

 

Plyta glowna w kompie stacjonarnym na ktora jest gwarancja a plyta glowna w laptopie gdy gwarancją jest objety laptop (a nie indywidualnie - plyta glowna) to dwie rozne kwestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, już czytam tą ustawę co by im zacytować odpowiednio - płyta była wymieniona na nową i to zostało przez nich wyraźnie stwierdzone, więc musi mieć tak jak w poście napisane - gwarancję 'od nowa'.

Powinieneś dostać nowy papier lub powinno byc zaznaczone na starym. Jeśli nie masz może być trudno, nie będę się za bardzo wypowiadał na temat o czym nie mam zbyt dużego pojęcia, mogę tylko poratować linkami i tym co myślę opierając się o nie.

 

Posprawdzaj dokładne daty zakupu ile sprzęt był w gwarancji itd. może opierając się o to ze gwarancja powinna być przedłożona o termin "pobytu" w serwisie się zmieścisz. Mogłeś/mozesz? spróbować powołać się tez na prawo rękojmi odnośnie samej płyty, jeśli była wymieniona na nową, obowiązuje ono 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać nowy papier lub powinno byc zaznaczone na starym. Jeśli nie masz może być trudno, nie będę się za bardzo wypowiadał na temat o czym nie mam zbyt dużego pojęcia, mogę tylko poratować linkami i tym co myślę opierając się o nie.

 

Posprawdzaj dokładne daty zakupu ile sprzęt był w gwarancji itd. może opierając się o to ze gwarancja powinna być przedłożona o termin "pobytu" w serwisie się zmieścisz. Mogłeś/mozesz? spróbować powołać się tez na prawo rękojmi odnośnie samej płyty, jeśli była wymieniona na nową, obowiązuje ono 2 lata.

 

Jestes pewny, ze plyte glowna obejmuje osobna gwarancja w przypadku laptopa ktory gwarancje mial na calego laptopa a nie poszczegolne czesci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady, tak postaram się zrobić. Niestety ale sama podstawowa 2 letnia gwarancja nie obejmie już tego sprzętu nawet po czasie w serwisach, jedynie pozostaje gwarancja/rękojmia na płytę główną.

 

Trochę więcej od DM oczekiwałem w tej kwestii, a nie że po wymianie można powiedzieć całych bebechów laptopa one na nowo się psują po roku - nawet nie kwestia samego sprzętu a dyskomfortu związanego z wysyłaniem go na gwarancje i pozostawaniem bez sprzętu mobilnego na ten okres plus oczekiwanie na decyzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Primo rzuci okiem na temat i powie czy w przypadku wymiany komponentu w Twoim lapku - przysluguje na niego (komponent) osobna gwarancja/rękojmia (lub na wykonaną naprawę gwarancyjną)

Moim zdaniem nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny, ze plyte glowna obejmuje osobna gwarancja w przypadku laptopa ktory gwarancje mial na calego laptopa a nie poszczegolne czesci ?

Nie jestem, ale tego ze naprawa, wymiana podzespołu powinna być przynajmniej odnotowana w jakiś sposób już tak. Tutaj właśnie trudno powiedzieć jak to się ma do laptopa. Zestaw komputerowy(desktop) przeciez jak kupujesz cały, tez niby jest cały, ale składa się z poszczególnych części, każda podlega gwarancji. Tutaj zaznaczam ,ze wydaje mi się , ze w gwarancji sprzedawca może sobie narzucić co mu się podoba w umowie np. to czy gwarancja jest na zestaw, czy na każdą cześć z osobna a w rękojmi jest prawnie na każdy produkt cześć 2 lata, no ale to moje domysły. Poczekajmy na ekspertów tak jak piszesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nieco sytuację rozjaśni też ten artykuł:Link

Co prawda z 2014 roku, ale myślę że wiele się w tej kwestii nie zmieniło.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nieco sytuację rozjaśni też ten artykuł:Link

Co prawda z 2014 roku, ale myślę że wiele się w tej kwestii nie zmieniło.

 

Dziękuję Ci serdecznie

 

Kapitalny artykuł i wyjaśnia sprawę bardzo jasno. Wychodzi z niego że naprawa była istotna - w końcu decydowała o funkcjonalności przedmiotu i zdolności jego użytkowania w sposób zamierzony - bez sprawnej płyty głównej w końcu takiego urządzenia (laptopa) nie mógłbym nawet poprawnie włączyć - a co dopiero myśleć o prawidłowym jego użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was raz jeszcze,

 

Dream Machines na podstawie podanych tu argumentów i wyciągów z artykułów zdecydowało się na naprawę laptopa (wymianę płyty głównej).

 

Dziękuję wam serdecznie, dzięki waszemu doświadczeniu zaoszczędziliście mi wiele godzin googlowania. Temat do zamknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...