Skocz do zawartości
.PaVLo.

Wymiana DDR4 3000 CL15-15-15 na DDR4 3600 CL15-15-15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dniach przesiadam się na monitor 4K, więc sprzęt będzie chodził na maksymalnych obrotach a grach, a nie zawsze uda się utrzymać stabilne 60 klatek. Przeglądałem różne testy i wychodzi na to że mogę zyskać kilka lub kilkanaście klatek na wymianie pamięci na szybsze. Obecnie mam G.Skill Trident Z 2x8 DDR4 3000Mhz CL15-15-15 i chciałbym je wymienić na pamięci o parametrach 3600Mhz CL15-15-15. Wdziałem te same pamięci G.Skill o wymaganych parametrach ale zastanawiam się czy są to sławne b-die, z których mógłbym wydusić jeszcze więcej. Jak macie inne propozycje co do pamięci, to chętnie poczytam, ale chciałbym, aby nominalnie miały już wymagane 3600 CL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoich obecnych nie dasz rady podkręcić? B-Die były swego czasu must have do sensownego OC pamięci na platformie AMD.

Jeśli swoje podniesiesz na 3200CL14 to więcej nie potrzeba do grania. Wydając 800zł na 3600CL15 zyskasz z 1% wydajności (względem 3200CL14) jeśli w ogóle.

 

Gra nie warta świeczki.

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-8700k-coffee-lake-memory-performance-benchmark-analysis/9.html

 

 

W 4K zmiana pamięci nie da Ci kilkunastu klatek, pokaż te test, pewnie jakieś YT :)

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy są ale dla FHD, na PClab i PurePC, gdzie widać wyraźnie wzrost klatek przy coraz szybszych pamięciach. Przy 4K, też powinna być różnica.

 

Aktualne pamięci to chyba a-die, więc gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testy są ale dla FHD, na PClab i PurePC, gdzie widać wyraźnie wzrost klatek przy coraz szybszych pamięciach. Przy 4K, też powinna być różnica.

Nie masz co liczyć na żaden większy niż parę% wzrost. Kilkanaście klatek przy 4k jest nierealne względem Twoich obecnych pamięci. 1-3 klatki może.

 

 

Aktualne pamięci to chyba a-die, więc gra nie warta świeczki.

Czemu niby? Raczej na pewno nie są to a-die bo a-die to najnowocześniejsze pamięci Samsunga i nikt ich nie pakuje do 8 GB modułów :)

Jeśli masz F4-3000C15D-16GTZ to najprawdopodobniej masz 4 Gb samsungowskie D-Die, żaden szał, ale nie znaczy że podkręcić się nie uda do 3200-3400 spokojnie bym próbował. Są to też pamięci Dual Rank więc proporcjonalnie odrobinę szybsze niż SR.

Tak czy siak zmieniając na B-Die 8Gb SR wiele nie zyskasz. Parę FPS możliwe, jeśli w ogóle ale na więcej nie ma co liczyć.

 

Zobacz sobie testy na PCLab.

Między 3600CL15 a 2933 CL15 masz do 5% różnicy.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój błąd przy pisaniu na smartfonie :), chodziło o d-die. Z tego co znalazłem na necie to można powalczyć o 3,333MHz (17-18-18-36-2T) lub 3,400MHz (17-18-18-36-2T) przy 1.45V, ale czy da to zauważalną poprawę, to trochę wątpię :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...