Skocz do zawartości
Ghooul

Wysoka temperatura ryzen 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zamawiałem swój pierwszy komputer do grania i jako, że w sprawach sprzętowych jestem zielony to posiłkowałem się propozycjami na forach. Zestaw jest, komputer przyjechał i wczoraj wszystko podłączałem, zainstalowałem chyba wszystko co trzeba i włączyłem sobie na chwilę dla testu kilka gier. Testowałem sobie nowego Hitmana i nagle cooler zaczął strasznie szybko chodzić więc się zaniepokoiłem i wyłączyłem szybko gre. Dodam, że na razie nie mam dodatkowego chłodzenia ale mimo wszystko słyszałem, że nie będzie takiej potrzeby... W każdym bądź razie temperatura procesora wynosiła 98 stopni i zaczęła powoli opadać i zatrzymała się na 89 stopniach. Było już późno więc chciałem zacząć z tym walczyć jutro. Rano włączyłem komputer a temperatura wynosiła około 89 stopni... Nic nie chodziło w tle, żadnej gry nie włączałem. Rozkręciłem komputer i sprawdziłem jak wygląda pasta i czy wszystko przylega do procesora. Pasta była w 90 procentach zaschnięta. Komputer zamawiałem z morele z opcją montażu i aplikacji pasty https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/?reviews_rate=5&component=reviews Załączam screeny. Bardzo proszę o pomoc

post-564725-15718281916869_thumb.jpg

post-564725-15718282013684_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u moreli nie widziałem w opcjach opcji "aplikacji pasty", a nawet gdyby, to pewnie dotyczy to tego, ze zakładają na procesor boxowe chłodzenie, na którym standardowo jest nałożona pasta producenta.

 

Mniejsza z tym, skoro sprawdziłes i wiesz ze jest pasta z .... wyczyść chłodzenie, procesor i nałóż świeża pastę i po sprawie. 5 min roboty, bez bawienia się w odsyłanie sprzętu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Do sprawdzania temperatury na Ryzenie nie używaj Cpeccy, tylko np. HWINFO64, Ryzen Master, AIDA64.

2 Czy oprócz tego, że pasta była zaschnięta, nie było tam żadnej folli na chłodzeniu, na podstawie chłodzenie/pod pastą?. Wentylator od CPU się obraca na 100%?

3 Rozumiem, że po zdjeciu coolera wymieniłeś pastę na nową i wciąż jest ten sam problem?

4. Jakie masz chłodzenie CPU? Jaka obudowa?

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...