Skocz do zawartości
ZaqCanyon

Sprzęt do realizacji w studiu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

potrzebuję zestawu który pociągnie kombajn jakim jest FL Studio z zewnętrznymi wtyczkami. Mój aktualny laptop powoli już nie wytrzymuję ilości wymagających wtyczek i zużycie CPU sięga często gęsto non stop 99% użycia.

 

Czy takie coś ma rację bytu?

Procesor - AMD Ryzen 5 2600

Płyta główna - MSI B450 A-PRO MAX

Pamięć RAM - Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB

Karta graficzna - ASUS RX 570 STRIX

Dysk SSD - Crucial MX500 500 GB

Obudowa - SilentiumPC SG1 TG

Zasilacz - SilentiumPC Vero L2 500 W

 

Razem ~2600 zł

 

Chciałbym też w nowym roku odpalić Cyberpunka na średnich xD

 

No i czy możecie polecić mi jakiś monitor ew. 2 monitory do 400/800 zł, ewentualnie jeden ale taki większy do pracy przy FL Studio (odpalenie miksera, playlisty na jednym ekranie) do 800 zł.

 

Myślałem nad LG 29 cali za 999 zł.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ZaqCanyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zmień na NVME M9P, SX 8200 Pro, CS 3030

Przy 2600, możesz spokojnie zostać na B450 Gaming X w niższej cenie

 

Może szkło 21:9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu to w tej cenie skorzystałbym z cashbacku od Asusa przy zakupie tego Ryzena i ich mobo (155zł zwrotu).

 

https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/95dEjnW7X3

 

Zestaw prawie identyczny co Twój, ale ~200zł tańszy licząc cashback. Za to można dorzucić np. Fortisa 3 dla kultury pracy ;)

 

Co do monitora to myślę, że miałeś na myśli LG 29UM69G

Według mnie złym wyborem nie będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zmień na NVME M9P, SX 8200 Pro, CS 3030

Przy 2600, możesz spokojnie zostać na B450 Gaming X w niższej cenie

 

Może szkło 21:9?

 

Zmienię na a-data, ale naprawdę zależy mi na bardzo bardzo żywotnym dysku, a nie daj boże jakieś awarię. Albo w sumie może zewnętrzny dysk od razu dokupić i zrobić back-up? Bo mam bardzoo dużo gb muzyki, a codziennie dochodzą nowe pliki, więc nie mogę pozwolić na stracenie czegoś.

 

Właśnie myślę, że dobrym wyborem będzie ten co wyżej kolega napisał - LG 29UM69G. 21:9 przydaję się w pracy? Tzn, domyślam się, że to działa tak jakbym mial coś ala dwa monitory obok siebie - tylko, że są połączone w jeden xD Bo ja zatrzymałem się w czasach 15'6 calowych laptopów z 1600x900. A myślę, że w programie zdołam odpalić ścieżki plus calutki mikser.

 

Tylko czy pytanie - można na takim monitorze 21:9 rozdzielić np. 2 programy i aplikacje obok siebie z pasku zadań? Np. mam odpalony FL Studio + firefox z messengerem i nie chcę żeby coś się tu psuło - tak jak np. mam 2 monitory i mogę przenieść aplikację jedną na "drugą stronę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden dysk nie daje ci 100% pewności, że się nie wykrzaczy - to elektronika i zawsze coś może paść. Najlepiej robić backup jak zależy na danych.

 

Monitory 21:9 są spoko, szczególnie pod twoje zastosowania. Tylko że warto uderzać w wyższą przekątną, niż 29 w ich przypadku. Bo te 29 w formacie 21:9 są malutkie... Wysokość ekranu masz tam jak w 21.5' przy 16:9.

 

Niestety większe ekrany są droższe - https://www.x-kom.pl/p/359980-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34um69g.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...