Skocz do zawartości
motys

P400A DRGB - filtr przeciwkurzowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak jak w temacie po wielu przymiarkach i poszukiwaniach doszedłem do wniosku że Phanteks P400A DRGB to jedna z najlepszych obudów w swoim przedziale cenowym, przewiewna, pojemna, 3 wentylatory, RGB... PRAWIE ideał. Jedynym jej mankamentem jest brak filtra przeciwkurzowego na froncie.

 

Ma ktoś tą obudowę?

Można dokupić taki filtr?

Dużo kombinacji żeby go dorobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym mankamentem tej obudowy jest brak wentylatorów wyciągających z niej powietrze. Wypadało by dołożyć jeden na tył i jeden na górę (minimum jeden dobry na tył), a co do filtra to nie ma sensu dokładać, wystarczy częściej zaglądać do komputera i przedmuchać co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten mankament już ogarnąłem nawet wiele się nad tym nie rozczulając odrazu dołożyłem wentylator na tył a na gore idzie Navis 240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że nawis ci nie zawadzi o radiator sekcji zasilania i pamięci ? Raczej wątpię i chłodnica będzie musiała być na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że nawis ci nie zawadzi o radiator sekcji zasilania i pamięci ? Raczej wątpię i chłodnica będzie musiała być na froncie.

 

Nawet nie pomyślałem ze może zaistnieć taka sytuacja, mogę gdzieś to w jakiś sposób sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może NAVIS 360 na przód a te 3 co są w budzie, na góre i tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał navisa 360 na front to musiał byś zdemontować klatkę na dyski. Mieści się wentylator na samym dole od strony frontu i 2 górne wentylatory na pull w środku (bez demontażu klatki) ale raczej nie warto tak się bawić. Można jeszcze dać navisa 240 push pull na froncie i fabryczne wentylatory zostawić na miejscu, ale wtedy by trzeba dokupić na tył i górę.

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo chlodnice od Navisa zamontowac na wentylatorach Phanteksa z przodu a wentylatory od AiO na gore i tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak tylko 240mm i nie wiadomo czy same wentyle z budy przedmuchają dostatecznie chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem filmik gdzie jest zrobione to co chciałbym osiągnąć tylko na troche innych podzespołach

 

 

 

co sądzicie o tym?

Edytowane przez motys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...