Skocz do zawartości
kompotex

Problem z RTX Asus Strix

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

 

Mam problem z kartą grafiki. Nie bardzo wiem jak ruszyć dalej...

Mam Asusa 2080Ti Strix OC. Po około 3 miesiącach zacząłem obserwować zawieszanie się szczególnie w Division 2. Najczęsciej zwis, czasem dało się zkillować grę, ale najlepiej reboot.

Pierwotnie myślałem że to kwestia gry (sporo takich probemów opisanych na forach Division2), ale podobnie zaczęło się dziać w innych grach. W zależności od gry trwało to od 10min do 40-50min.

Zresetowałem OC proca, wszystkie ustawienia na default w BIOS, pamięci na 2133, czysty Win10. Generalnie to samo, tylko rzadziej...

Wymieniłem też zasilacz na nowy i na inne pamięci. Niestety to samo.

Obecnie jestem w stanie powtarzalnie pokazać ten błąd. Wystarczy dwa cykle 3DMark stress test, w zasadzie dowolny i karta wywala do desktopu.

Załorzyłem rx570, zerow problemów.

Wysłałem kartę do serwisu, trafiła do centralnego supportu Asusa - oczywiście problemu nie stwierdzono, karta przeszła wszystkie ich testy.

Jedyne elementy jakie nie wymieniłem to plyta i proc, ale to jeszcze sprawdzę jak karta wróci. Raczej nie spodziewam się że zmiana proca i płyty coś zmieni, ale wolę sprawdzić.

No i tu mi się kończy pomysłowość.

Odpowiedź od Asusa jest taka jak się spodziewałem, jeśli nie będzie oczywistych problemów to nic mi nie pomogą, bo poza zawieszaniem nie ma artefaktów, czy innych błędów, wszystko na nominalnych ustawieniach, wydajność też taka jak powinna być.

Ktoś ma jakiś pomysł co tu jeszcze mogę zrobić?

 

Pozdr. Kpt

 

Reszta PC:

Asus z390-f Strix

i7 8086k

2x8B Gskill 3200/cl16

BeQuiet Straight power 11 850W (był enermax 1250W)

Patriot Scorch 512GB NVME

buda: leży na biurku,

chlodzenie AIO Thermaltake

Edytowane przez kompotex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka reszta pc ? W tym zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, dostałeś odpowiedź od asusa, że karta zawiesza system, ale że nie ma artefaktów to jest z nią wszystko ok? Jaki asus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj plik log z monitoringu w Afterburner, żeby można było zobaczyć co i jak wygląda w momencie zawiasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj plik log z monitoringu w Afterburner, żeby można było zobaczyć co i jak wygląda w momencie zawiasu

o na to nie wpadłem zadziałam w weekend.

@AndrzejTrg - ASUS błędów nie wykrył żadnych...

Edytowane przez kompotex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć podaj dokładnie jaki masz model kary 011g ?

Też mam asusa i na innej płycie gł. tak samo miałem zwisy jak i Ty.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatura nie za duża ? Bo na razie to wiemy tyle że karta Ci się po jakimś czasie zawiesza i w sumie to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur to nie pamiętam żebym jakoś mocno przekraczał 80st. Bude mam otwartą (TT P3) ale tak naprawdę od paru tygodni całość leży na biurku.

W weekend sprawdzę z inną płytą, i zapuszczę logi z AB.

Dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 80stC karta już zrzuca zegary. Pomyśl jaka wtedy jest temperatura VRM 120stC ? czy więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by zwiększyć prędkość obrotowa wentylatorów, np. modyfikując krzywą w MSI Afterburner, z poziomu cichego(pewnie obecnie) na głośny, lub na nie przyzwoicie głośny :).

Co pozwoliło by wybadać czy problem występuje z powodu rozszerzalności cieplnej układu(zimne luty), czy np. wydolności zasilacza/ układu zasilania karty.

Zwróciłbym uwagę też, czy wtyki zasilacza są wpięte w płytę główną właściwie, no i zanotował przy jakiej temp. rdzenia następują restarty-choćby dla przyszłej reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Dopiero wczoraj mogłem potestować kartę po powrocie z serwisu.

Model jaki mam to dokładnie Strix 2080Ti - O11G-Gaming

W sobotę nie udało mi się jej zwiesić, ale w niedzielę powrót do starego zachowania.

Odpaliłem log w MSI AB - jak karta się zawiesi nie widać nic nienormalnego. Temperatura w 3dmark TimeSpy Extreme nie przekracza 69st. wszystkie ustawienia karty na default, zegar pokazuje od 1770-1815MHz, pamięć 7000. wywala się po dwóch cyklach stress test. Dodałem do testów furmark-a i tu jest lepiej to widoczne. Furmark lepiej "dogrzewa" kartę, temperatura dochodzi do max 79st. Zegary przy tej temperaturze to około 1350MHz. I tu jest ciekawiej bo przy około 75st zaczynają być widoczne artefakty. Przy maksymalnej temperaturze widać je co chwilę, dodatkowo co kilka minut następuje zwis i leci dalej, albo wyjście do pulpitu.

Nagrałem filmiki, linki poniżej.

https://drive.google.com/file/d/18TP7Q57FQYEJgtnBTb30Dfss_TR-KHW7/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1VJq139aXeKK4P4mzw-ai0dcUX46TqAKM/view?usp=sharing

na drugim widać zwiechę i potem dalej działa, z artefaktami...

Zmieniłem więc płytę i proca na MSI b450m Mortar +_ Ryzen 2600 +16 GB Gskill 3200Mhz. czysty win10, tylko drivery dla chipsetu i karty graficznej. Wszystko na default. Dokładnie to samo zachowanie, szczególnie w furmarku.

Spróbuję jeszcze MSI Kombustor. GamersNexus testował nim karty i zobaczył UFO-ki ? sprawdzę czy ja też mam takie szczęście...

 

Zastanawiam się czy dla supportu Asus dowód w postaci furmarka będzie miarodajny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to karta zalicza zgon.

Ja bym zrobił tak:

w Msi Afterburner obniż zegary tak ze 100mhz na rdzeniu i ze 200mhz na pamięciach.

Odpal i zobacz czy będzie poprawa. Jak nie to obniż jeszcze mocniej i sprawdź.

Zainstaluj sobie 3dmarka odpal time spy na ustawieniach default - zobacz wynik.

Graphic score powinno ci wyjść w okolicy 14000 ptk zgodnie z ttym co poniżej.

3dmark time spy

Jak karta sprawna to wszystko powinno hulać bez żadnych artefaktów i dać wynik w okolicach 14k ptk.

 

W moim przypadku karta powinna dać na default okolice 14400ptk a jak zaczęły się problemy do dawała sporo mniej dokładnie 13380 czyli

7-8% poniżej "zdrowego" egzemplarza.

 

Co prawda nie sypała artefaktami ale wydajność spadła i OC było już w zasadzie zerowe. Jeżeli Twoja na stockowych zegarach wali artami, to podejrzewam że oc też żadnego nie zrobisz.

Po obniżeniu zegarów może być lepiej przez jakiś czas.

 

Ale skoro zmieniłeś płytę procka i czysty system to na 90% kolejny RTX TI R.I.P :cool:

 

Ja tam pewnie ogram jeszcze RDR2, modern warfare, może coś jeszcze i jakoś na początku roku pożegnam swojego Turinga i pojade na integrze do premiery Ampere. :E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat taką samą kartę i nie mam żadnych artefaktów nawet po mocnym OC.

Ten asus przy normalnie chłodzonej obudowie wbija grubo ponad 16tyś pkt. w time spy.

2130MHz w booscie na rdzeniu to norma a trzyma w miarę stabilnie 2100MHz do 65stC.

https://www.3dmark.com/spy/8144993

 

Ewidentnie trafił Ci się uszkodzony egzemplarz prawdopodobnie z początku produkcji napisz do supportu asusa daj im linka do filmu niech przydzielą Ci numer RMA i wysyłaj od ręki dostaniesz nową kartę. Chyba że każą wysłać do sklepu wtedy to potrwa dłużej.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 14tys w timespy to nie mialem nigdy, raczej tak jak na załączonym linku koło 12929... Co ciekawe w timespy artefaktów nie ma. Za to zawiesza się. A stability test jak przejdzie cały cykl to często wynik jest np "96% - not passed"

Odpaliłem jeszcze wersje asusową furmarka. na presecie furmark-donut-vulkan zwiecha zawsze po około 4-5 minut. Jak tylko złapie 75st pojawiają się artefakty.

Nagrałem całość od startu testu: https://drive.google.com/file/d/1oYouIX_C9pvBfJhZMnymR9r0FIOR9e0h/view?usp=sharing

Kartę już spakowałem i odsyłam do sklepu, mają teraz przekazać do suportu Asusa mój opis i załączone filmiki. Zastanawiam się czy bezpośrednio do nich nie zadzwonić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci jak zrobić by mieć kartę "na następny dzień" ale rób jak chcesz.

Ja zawsze mam ponad 16tyś pkt a system windows ma już ponad 3 lata ... lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci jak zrobić by mieć kartę "na następny dzień" ale rób jak chcesz.

Ja zawsze mam ponad 16tyś pkt a system windows ma już ponad 3 lata ... lub więcej.

A podpowiesz mi gdzie dokładnie zgłaszałeś sprawę do asus-a? Na stronie supportu jasno piszą że dla kart i płyt głównych bezpośredniego supportu nie prowadzą i przekierowują do sprzedawcy...

(https://rma.asus-europe.eu/pl/info/contact)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...