Skocz do zawartości
poczatkujacy11

Osobna karta graficzna (pod stream) do zestawu PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiele razy widzę w tematach jak i nawet w moim ludzie proponowali mi żebym do streamowania wziął drugą kartę graficzną.. chciałem się zapytać jaka karta graficzna jest potrzebna żeby streamować w 1080p 60fps bez problemu i zeby byla chlodna i cicha. W mojej obudowie jest bardzo dobre chlodzenie powietrzne, link do komputera mojego -> https://www.mo rele.net/inventory/info/853f1d1b/ PROSZĘ BARDZO O USUNIĘCIE SPACJI, ABY LINK DZIAŁAŁ. Z rabatem całość bez drugiej karty wychodzi 11.983,69 PLN.

 

Więc męczy mnie to pytanko.. jaka karta :D moja do gier to 2080 SUPER x gaming trio

Edytowane przez poczatkujacy11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale po co Tobie oddzielne gpu do streamowania skoro mozesz to robic rtx'em (nvenc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale po co Tobie oddzielne gpu do streamowania skoro mozesz to robic rtx'em (nvenc).

No właśnie się zastanawiam czy nie będzie to żaden problem i wydajność nie spadnie?

 

A jeśli już by musiała być to jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy nie będzie to żaden problem i wydajność nie spadnie?

 

A jeśli już by musiała być to jaka?

 

Uzywanie enkodera NVENC do streamowania nie ma wplywu na wydajnosc, jest to oddzielny chip na gpu, niezalezny od rdzeni CUDA.

Nie wiesz takich podstawowych rzeczy a chcesz dokladac do peceta drugie gpu :hmm:

 

Co do enkodowania drugim gpu - to w ogromnym skrocie bez zaglebiania sie w szczegoly - w Twoim PC nie bedzie to dzialac dobrze. Wiec albo streamujesz na tej karcie, na ktorej grasz albo budujesz osobny PC pod streaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy nie będzie to żaden problem i wydajność nie spadnie?

 

A jeśli już by musiała być to jaka?

Nie znam się za bardzo na tym, ale z tego co mi się obiło o uszy, to do tego typu zadań służą chyba takie urządzenia

 

AVerMedia Live Gamer HD 2

Elgato Game Capture 4K60 Pro

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie enkodera NVENC do streamowania nie ma wplywu na wydajnosc, jest to oddzielny chip na gpu, niezalezny od rdzeni CUDA.

Nie wiesz takich podstawowych rzeczy a chcesz dokladac do peceta drugie gpu :hmm:

 

Co do enkodowania drugim gpu - to w ogromnym skrocie bez zaglebiania sie w szczegoly - w Twoim PC nie bedzie to dzialac dobrze. Wiec albo streamujesz na tej karcie, na ktorej grasz albo budujesz osobny PC pod streaming.

Przepraszam, założyłem ten temat bo widziałem wiele takich postów.. :) Ale dobrze, dziękuję za wyjaśnienie tak jasne, że to zrozumiałem.

 

Nie znam się za bardzo na tym, ale z tego co mi się obiło o uszy, to do tego typu zadań służą chyba takie urządzenia

 

AVerMedia Live Gamer HD 2

Elgato Game Capture 4K60 Pro

Dziękuję Sary i po prostu jak będę zabierał się za stream już to sobie to ogarnę i najwyżej dokupię.

 

 

 

TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tym, ale z tego co mi się obiło o uszy, to do tego typu zadań służą chyba takie urządzenia

 

AVerMedia Live Gamer HD 2

Elgato Game Capture 4K60 Pro

 

Hmmm no tak, nie znam sie ale sie wypowiem :hmm:

To co podlinkowales, to sa karty przechwytujace video. Potrzebujesz takiego sprzetu jesli Twoj setup to gaming PC + streaming PC. Taka karta transferujesz video+audio z kompa, na ktorym grasz do kompa, na ktorym streamujesz. Wtedy to jest must have.

Natomiast przy jednym PC takie cos nie ma zadnego sensu bo capture card nie bedzie enkodowala twojego streama, bo ona sluzy jedynie do przechwytywania video+audio - to bedzie robil OBS (albo inny software) za pomoca enkodera takiego jak NVENC albo h.264 itp.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no tak, nie znam sie ale sie wypowiem :hmm:

To co podlinkowales, to sa karty przechwytujace video. Potrzebujesz takiego sprzetu jesli Twoj setup to gaming PC + streaming PC. Taka karta transferujesz video+audio z kompa, na ktorym grasz do kompa, na ktorym streamujesz. Wtedy to jest must have.

Natomiast przy jednym PC takie cos nie ma zadnego sensu bo capture card nie bedzie enkodowala twojego streama, bo ona sluzy jedynie do przechwytywania video+audio - to bedzie robil OBS (albo inny software).

Zauważ ze jasno napisałem ze się nie znam, ale nie udaje tez znawcy i post był po to, żeby ktoś kto wie na ten temat więcej, odniósł się do tego i wypowiedział na ten temat dokładniej. Mogłeś to zrobić w pierwszym swoim poście, ale wolałeś opieprzyć autora a potem przy... się do mnie. Brawo ty! (Offtop: Wiesz po co jest forum? Nie odpowiadaj! koniec offtopa)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze spokojem bez nerwów, oboje wykazaliście się pomocą za co dziękuję. Amsztel trochę bardziej oblatany w tym temacie, a Sary po prostu chciał pomóc. Nie ma co się kłócić tylko dlatego, że ja o coś zapytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie chcialem byc nieuprzejmy. W pierwszym poscie napisalem wg mnie najwazniejsza rzecz: czyli ze autor watku moze do streamowania wykorzystac enkoder nvenc, ktory posiada w swoim RTX'ie.

Nie wiem dlaczego mialbym w pierwszym poscie pisac o kartach przechwytujacych audio/video bo one nie maja za wiele wspolnego z zagadnieniem tu omawianym. Brawo ja! ;)

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie chcialem byc nieuprzejmy. W pierwszym poscie napisalem wg mnie najwazniejsza rzecz: czyli ze autor watku moze do streamowania wykorzystac enkoder nvenc, ktory posiada w swoim RTX'ie.

Nie wiem dlaczego mialbym w pierwszym poscie pisac o kartach przechwytujacych audio/video bo one nie maja za wiele wspolnego z zagadnieniem tu omawianym. Brawo ja! ;)

A po co atak wobec mojej osoby? Po co docinki? Następnym razem nie zwrócę uwagi, tylko poleci raport.

 

Forum służy do tego, by starać się pomagać i prowadzić swobodną rozmowę, a nie atakować.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co atak wobec mojej osoby? Po co docinki? Następnym razem nie zwrócę uwagi, tylko poleci raport.

 

Forum służy do tego, by starać się pomagać i prowadzić swobodną rozmowę, a nie atakować.

 

Od 4 lat nagrywam i streamuje na YT. Przerobilem mnostwo konfiguracji i sprzetu zwiazanych z tym zagadnieniem. Posiadam rowniez karte przechwytujaca video firmy Elgato. Chcialem pomoc. Nikogo nie atakowalem tylko staralem sie najlepiej i najrzetelniej udzielic odpowiedzi autorowi watku. Dopoki nie pojawiles sie Ty. Mimo tego nie atakowalem Cie, tylko zwrocilem uwage a potem jeszcze za to przeprosilem. Coz, widze ze masz jakims z tym problem i ja nie chce wnikac jaki :hmm:

Smialo raportuj jesli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat nagrywam i streamuje na YT. Przerobilem mnostwo konfiguracji i sprzetu zwiazanych z tym zagadnieniem. Posiadam rowniez karte przechwytujaca video firmy Elgato. Chcialem pomoc. Nikogo nie atakowalem tylko staralem sie najlepiej i najrzetelniej udzielic odpowiedzi autorowi watku. Dopoki nie pojawiles sie Ty. Mimo tego nie atakowalem Cie, tylko zwrocilem uwage a potem jeszcze za to przeprosilem. Coz, widze ze masz jakims z tym problem i ja nie chce wnikac jaki :hmm:

Smialo raportuj jesli chcesz.

Jeśli będzie potrzeba ustawienia wszystkiego pomożesz na pw? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie potrzeba ustawienia wszystkiego pomożesz na pw? :)

 

Pomoge :) pisz jesli bedziesz potrzebowal pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...