Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tymi dwoma laptopami z myślą o grach.

Który wybrać ??

 

Asus

https://www.x-kom.pl/p/492761-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505du-r7-3750h-16gb-512.html

 

Lenovo

https://www.x-kom.pl/p/506001-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-8gb-256-gtx1660ti.html

 

ew w podobnych pieniądzach co jeszcze jest godnego uwagi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wybrałeś Legion w nowszych tytułach powinien być nieznacznie wydajniejszy, bo jest na Intelu, natomiast Asus ma matrycę 120Hz lepszą pod Cs-Go i inne szybkie gry FPS. Kwestia też gustu, bo oba laptopy są dobre.

 

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti - 4799zł

Elegancki design i matryca z ładnymi kolorami, to zalety tego modelu.

 

ASUS ROG Strix G i5-9300H/16GB/512 - 4899zł

Alternatywnie wyższy i lepiej wykonany model G531 z i5-9300H, który jest chłodny i kartą 1660Ti, oraz matrycą 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Ryzena w konfiguracji z 1660ti ponieważ występuję bootleneck.

Chyba najlepszym rozwiązaniem w tej półce cenowej jest:

https://www.x-kom.pl/p/496137-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-8gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

 

Dobre chłodzenie, dobra matryca IPS, co prawda nie masz tutaj 120hz ale wydajniejszy procesor oraz system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach do rozważenia jest jeszcze:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4399zł 

lub w wersji 17" HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4499zł 

Największą zaletą tych laptopów jest b.dobry i cichy układ chłodzenia oraz 144Hz matowa matryca IPS. Mają co prawda GTX'a 1660Ti w wersji Max-Q, ale to ~10% mniej wydajności, a dzięki temu masz ciszej i chłodniej na co dzień. 

Test wersji 17" : HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

Test wersji 15" : HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi dwoma laptopami z myślą o grach.

Który wybrać ??

ew w podobnych pieniądzach co jeszcze jest godnego uwagi ??

 

Ja bym zaczął od odpowiedzi na kilka podstawowych pytań:

1. Czy laptop ma mieć Windows czy ogarniasz we własnym zakresie.

2. W jakie gry grasz - czy bardzi strzelanki czy coś spokojniejszego jak RPG. Istotne z punktu widzenia doboru matrycy

3. Czy 17,3 cala wchodzi w grę.

4. Czy jest coś na czym ci najbardziej zależy w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Windowsa mam

2.W różne wiec generalnie do każdego rodzaju

3.Lepiej 17

4.Dobre podzespoły typu i7 i gtx1660ti, dobra matryca i dźwięk

 

Zastanawiam się nad tym

 

https://www.x-kom.pl/p/507073-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-256-gtx1660ti.html

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Windowsa mam

2.W różne wiec generalnie do każdego rodzaju

3.Lepiej 17

4.Dobre podzespoły typu i7 i gtx1660ti, dobra matryca i dźwięk

 

Zastanawiam się nad tym

 

https://www.x-kom.pl/p/507073-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-256-gtx1660ti.html

 

Bardzo dobry wybór, chyba najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje.

Zbiera bardzo dobre opinie.

 

Może ktoś ma Y540-17 i7 +GTX1660ti i pochwali się jak wypadają temp i matryca (podobno od niedawna montują 144Hz)

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje.

Zbiera bardzo dobre opinie.

 

Może ktoś ma Y540-17 i7 +GTX1660ti i pochwali się jak wypadają temp i matryca (podobno od niedawna montują 144Hz)

 

Sam taki model posiadam, kupiłem dokładnie tydzień temu i jestem bardzo zadowolony. Co do temperatur to po wykonaniu undervoltingu wynosi ok 80 stopni na procesorze a bez to lekko ponad 90 stopni. Na grafice ok 70 stopni. Matryca ma dobre kąty widzenia i według mnie jasność maksymalna odrobinę większa powinna być ale to chyba czepialstwo z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie masz 17" matrycę. Jak w końcu wygląda sprawa z jej odświeżaniem.

 

Na stronie Lenovo w specyfikacji są dwie wersje 60 i 144Hz.

W X-komie też nic nie wiedzą jakie posiadają. Jest jakaś opcja sprawdzenia po SN które modele będą mieć 144Hz

 

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/legion-laptops/legion-y-series/Lenovo-Legion-Y540-17IRH/p/88GMY501216

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie masz 17" matrycę. Jak w końcu wygląda sprawa z jej odświeżaniem.

 

Na stronie Lenovo w specyfikacji są dwie wersje 60 i 144Hz.

W X-komie też nic nie wiedzą jakie posiadają. Jest jakaś opcja sprawdzenia po SN które modele będą mieć 144Hz

 

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/legion-laptops/legion-y-series/Lenovo-Legion-Y540-17IRH/p/88GMY501216

 

Ja mam matryce z 60Hz a co do 144Hz to nie wiem czy są u nas dostępne, może dopiero z RTX2060 są te matryce dawane ale nie jestem pewien na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-komie też nic nie wiedzą jakie posiadają.

 

Oczywiście że wiedzą. Jakby mieli 144 to by o tym napisali. Jak nie ma to jest 60tka. Nie ma nic za darmo a na pewno nie matryce 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam matryce z 60Hz a co do 144Hz to nie wiem czy są u nas dostępne, może dopiero z RTX2060 są te matryce dawane ale nie jestem pewien na 100%

 

I jak ci się gra ?? Widać mocno klatkowanie przy grach które wytwarzają więcej niż 60fps ??

Pisałeś że obniżyłeś napięcie nie wpłynęło to na wydajność ??

Gdzie go kupiłeś ?? X-Kom ?? z windą czy bez ?? Rejestrowałeś się w premium care ??

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ci się gra ?? Widać mocno klatkowanie przy grach które wytwarzają więcej niż 60fps ??

Pisałeś że obniżyłeś napięcie nie wpłynęło to na wydajność ??

Gdzie go kupiłeś ?? X-Kom ?? z windą czy bez ?? Rejestrowałeś się w premium care ??

 

Co do grania to się dobrze gra, nie zauważyłem klatkowania. Obniżenie napięcia nie wpłynęło jakoś specjalnie na wydajność, dzięki temu temp na procku spadła i nie występuje throttling, procesor cały czas utrzymuje stabilne taktowanie. Laptopa kupiłem w sklepie X-kom bez Windowsa i oczywiście rejestrowałem lapka w premium care.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem gra się wystarczająco komfortowo na tej matrycy ? Jakim programem obniżyłeś napięcie i do jakich wartości ?

 

Lapka już zamówiłem powinien być jutro do odbioru

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem gra się wystarczająco komfortowo na tej matrycy ? Jakim programem obniżyłeś napięcie i do jakich wartości ?

 

Lapka już zamówiłem powinien być jutro do odbioru

 

Gra mi się bardzo dobrze, napięcie obniżyłem programem Intel Extreme Tuning Utility, napięcie obniżyłem o -0.165V

Podrzucam link gdzie jest pokazane jak to zrobić i jakie efekty daje obniżenie napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem sprzęta. Wiatraki faktycznie przy graniu chodzą jak suszarka ale to w końcu sprzęt do grania. Obniżyłem napięcie procka dokładnie do -140 i jest stabilnie po 10min teście. Przy -165 nawet przegladarka strajkuje i pojawiaja sie bluescreeny. Tempy spadły w teście rewelacyjnie do 70-76 wcześniej dużo gorzej.W Batmanie Arkham Knight (Maxdetale fullHD) mam max.64 stopnie. Karta graficzna też maks 65. Zastanawia mnie czemu przy takich tempach wiatraki aż tak mocno się wykręcają. Myślałeś jeszcze o obniżeniu napięcia na karcie graficznej ??

 

https://www.purepc.pl/notebooki/undervolting_cpu_i_gpu_na_przykladzie_laptopa_smart7_h773f?page=0,2

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy tym programem od Intela da radę sprawdzić czy występuje throtling na Y540? LUB jakimś innym program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

A czy po UV , za każdym razem trzeba odpalać program Intela aby UV zostal zastosowany, przez wczytanie profilu ? Czy gdy się go już zapisze i zastosuje to staje domyślnym i nie trzeba za każdym razem włączać programu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem sprzęta. Wiatraki faktycznie przy graniu chodzą jak suszarka ale to w końcu sprzęt do grania. Obniżyłem napięcie procka dokładnie do -140 i jest stabilnie po 10min teście. Przy -165 nawet przegladarka strajkuje i pojawiaja sie bluescreeny. Tempy spadły w teście rewelacyjnie do 70-76 wcześniej dużo gorzej.W Batmanie Arkham Knight (Maxdetale fullHD) mam max.64 stopnie. Karta graficzna też maks 65. Zastanawia mnie czemu przy takich tempach wiatraki aż tak mocno się wykręcają. Myślałeś jeszcze o obniżeniu napięcia na karcie graficznej ??

 

https://www.purepc.pl/notebooki/undervolting_cpu_i_gpu_na_przykladzie_laptopa_smart7_h773f?page=0,2

 

Co co grafiki to jeszcze się nie bawiłem w UV, temperatury mam w porządku także na chwilę obecną nie planuje nic zmieniać. Trochę się dziwię że u Ciebie przy ustawieniu -0.165 bluescreny wyskakują u mnie przy tej wartości wszystko stabilnie chodzi i dopiero przy ustawieniu -0.175 system się wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też sie dziwie że u mnie na -165 jakieś krzaki wyłażą ale tempy właściwie mam spoko przy -140.

Powiedz mi jak z wiatrakami u Ciebie? Przy graniu mocno się wykręcają ??

U mnie tempy maks 70 na procku i 65 na grafice przy Batmanie Arkham Knight na full detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też sie dziwie że u mnie na -165 jakieś krzaki wyłażą ale tempy właściwie mam spoko przy -140.

Powiedz mi jak z wiatrakami u Ciebie? Przy graniu mocno się wykręcają ??

U mnie tempy maks 70 na procku i 65 na grafice przy Batmanie Arkham Knight na full detalach.

 

Przy ogrywaniu metro exodus to CPU 80 stopni a GPU 70 stopni tylko że to dość wymagający tytuł a przy GTA V tempy niższe w szczególności na CPU a co do wiatraków to i u mnie się wykręcają jakby miały zaraz odlecieć a jak wyjdę do pulpitu albo zminimalizuje do paska to po chwili absolutna cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...