Skocz do zawartości
sert

Jakie macie najniższe stabilne timingi w przedziale 3200-3400Mhz na platformie Ryzen?

Rekomendowane odpowiedzi

Po różnych eksperymentach z kilkoma płytami głównymi zainwestowałem parę stówek więcej w płytę Asus Crosshair X370 VI Hero.

Jakie macie najniższe stabilne timingi w przedziale 3200-3400Mhz na platformie Ryzen?

Ja na 3400Mhz uzyskałem maksymalnie to co na screenie poniżej. Procesor Ryzen 1200 podkręcony na stałe na 4,1Ghz 1.3V, pamięci 2x4Gb na Samsungach E-die. Mnożnik 33, BCLK 124,4Mhz. Komputer stabilny we wszystkich aspektach.

Możecie podzielić się swoimi wynikami, chętnie ze zrzutami ekranu? Pytam z hobbystycznej ciekawości czy można coś lepiej np. z innymi pamięciami.

post-611041-15718529532868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego, pamięci Patriot Viper 4 DDR4 2x8GB, 3200MHz CL16 wg. Thaiphoon Burner'a na kościach Samsunga B-Die(chyba z odpadu :E) na starszym BIOSie działały na 3333Mhz, teraz tylko 3200Mhz na płycie ASSRock Fatal1ty X370 Gaming X

 

341440c39328.jpg227c17c0c455.jpg

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty wrzucam screena z Thaiphoona. Nie uważasz, że to dziwne, że twoje pamięci, które są na B-die kręcą się tak słabo?. Myślisz,że to może być wina płyty głównej/biosu? Nie kusiło Cię, żeby zmienić płytę?

 

83d6170f8109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty wrzucam screena z Thaiphoona. Nie uważasz, że to dziwne, że twoje pamięci, które są na B-die kręcą się tak słabo?. Myślisz,że to może być wina płyty głównej/biosu? Nie kusiło Cię, żeby zmienić płytę?

Jak już napisałem, te b-die to prawdopodobnie jakieś odpady produkcyjne, przynajmniej ktoś z tego forum (już nie pamiętam kto) tak twierdził i w sumie gadał sensownie, raczej niemożliwe by w tanie kości jakimi są patrioty ktoś wkładał topowe pamięci.

 

Chociaz w opiniach jednego ze sklepów(x-com) widziałem pochlebną opinie o takiej treści:

 

LUDZIE,LUDZIE te pamięci są rewelacyjne!Zakupiłem zestaw pamięci 16 giga o częstotliwości 3200 mhz i udało misie je podkrecic do czestotliwosci 4000 mhz na płycie głownej MSI Z370 Tomahawk.

 

:lol2::E Ale to jakiś ściemniacz, sam tekst brzmi jak "ludzie ludzie zwariowałem pieniądze rozdaje!" :lol2:, albo trafił na jakiegoś selekta, z innych opinii na x-comie i morelach pamięci raczej latają na 3200 i okolicach tej częstotliwości, czasem tak jak mi, uda się zmniejszyć minimalnie timingi.

 

Nie kusiło Cię, żeby zmienić płytę?

 

Nie gram w benchmarki i nie mam aż takiego parcia, może zmienię przy ZEN3, lub AM5. Na razie i tak o co mam zapewnia mi komfortową rozgrywkę w każdej grze. :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G.Skill Ripjaws na b-die 2x8GB 3200Mhz, ale nie chcą iść wyżej niż na 3400Mhz na mojej płycie, nawet na napięciu 1.5V. Płyta to B350 Tomahawk. Zostawiłem je więc na 3200Mhz, obniżyłem tylko timingi o jedno oczko. Posiadam dokładnie te, bo dużo tych Ripjawsów: https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...