Skocz do zawartości
TheKreciq

Cały zestaw od pudła po myszkę 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Po dłuższym czasie na laptopie, na którym kliknięciem "S" ryzykuje wyłączenie komputera, zdecydowałem się na kupno stacjonarki.

 

Mój budżet to 5 tysięcy i chciałbym zmieścić w tym wszystko, razem z myszką, klawiaturą i monitorem. Aktualnie wystarczy mi jeden, później mam zamiar dokupić drugi.

 

Komputer ma być do grania, chociaż może w końcu skusze się na zabawę z grafiką komputerową i odkopie stary tablet. Możecie patrzeć na to z przymrużeniem oka, bo i tak mam słomiany zapał.

 

To co, pomożecie? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora to wszystko zależy w co grasz? Jakiś szybki fps typu cs? single?

 

Wstępnie: bez myszki i klawiatury, bo tutaj jest spory wybór i też zależy do czego, można kupić zestaw za 100zł a można i za 500pln. Ale poniżej 2060s+r5 3600 do tego monitor 24' 144hz fullhd, free sync i gpu 5700xt gdzie to wszystko ogarnie.

 

https://proline.pl/koszyk/0e7e7e04

 

Edit: Jak za dużo ponad budżet to możesz brać wersje zwykłą 5700/2060. Chciałem to jakoś bardziej zoptymalizować cenowo, ale bardziej się nie da, tylko przycinka na gpu ewentualnie na cpu i zejście na r5 2600.

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte ma spartolony BIOS i trzeba często bawić się w ręczne ustawianie wentyli - raczej słaba opcja, przynajmniej do wydania poprawki. No chyba, że ktoś lubi grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zejście z procka i mobo względem propozycji @KamiloP19 sprawi, że nie będziemy mieć jakoś specjalnie mniejszej wydajności, a zaoszczędzimy trochę pieniędzy.

Zwłaszcza, że Asus daje jeszcze 4 dni cashback (155zł), więc wychodzi finalnie 3911zł za skrzynkę + monitor z propozycji @KamiloP19 (naprawdę dobra opcja) w cenie 799zł, czyli zostaje nam ~300zł na peryferia (np. G102 (~100zł) + GK550 (~250zł))

https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/DMdgqbVk4r

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...