Skocz do zawartości
Marcin_s1

3500zł, laptop 17” do domu - internet i edytory muzyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję kupić starszej osobie laptopa, który ma zastąpić desktopa. Podstawowe wymogi to 17”, solidna obudowa, dobry ekran (mat, full hd, ips) i przydałaby się podświetlana klawiatura. Grane nie będzie nigdy, fajnie żeby pociągnął na baterii min. 5 godzin. Budżet 3-3,5k zł. Podzespoły to min. 8gb ram, dysk ssd ~250gb. Procesor pewnie każdy pociągnie to do czego będzie służył, czyli możliwie najlepszy, żeby posłużył te kilka lat. Kiepski wybór w 17”, zwłaszcza że game’ingowe modele są brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do takich zastosowań i5/R5 + 8GB pamięci + 256GB SSD spokojnie wystarczy np.:

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/240+1TB/W10 IPS Silver za 2899zł

Z 4-ro rdzeniowym procesorem AMD i dwoma dyskami, do podstawowych zadań w zupełności wystarczy. Ewentualnie z procesorem Intela, może być np. taki Dell:

Dell Inspiron 3780 i5 8265U/8GB/240+1TB/Win10 Czarny za 3049zł

W tym wypadku różnica sprowadza się do procesora, bo jest tu i5 od intela. Niestety w obu przypadkach nie ma podświetlanej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski wybór w 17”

To samo stwierdziłam szukając tego co Ty. Jedyną różnicą w moich potrzebach był RAM 16 GB. W podanej przez Ciebie kwocie ja nic nie znalazłam. Musiałam zmienić preferencje na mniejszą matrycę. Jestem ciekawa czy Ty coś znajdziesz :hmm: Będę temat śledzić :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 17 calowy laptop to tylko to co zostało już wymienione jeśli miałby spełniać chociaż większość wymagań.

 

Gdybyś jednak przystał na 15,6 cala to można mieć aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę i spokojnie zmieścić się w budżecie:

 

Najtańsza, świetnie wyceniona propozycja:

HP Pavilion 15 Ryzen 3-3300/8GB/256/Win10 Silver - 2499 zł

Jest tańsza od "konkurencji" ponieważ jest tutaj tylko zintegrowana grafika natomiast nie ma to znaczenia dla wydajności laptopa poza grami.

 

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 2999 zł

Tutaj nieco drożej, nieco też wydajniej. Jest też większy dysk SSD - 512 GB. Niestety model ten nie występuje bez dodatkowej grafiki ale nadal jest dobrze wyceniony i nie dopłacasz prawie nic za samą obecność tejże grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, albo przekonam do 15.6", albo wezmę tego hp. Z podświetlaną klawiaturą są tylko paskudne wersje dla graczy. Inna sprawa, że dla mnie 17" to poroniony pomysł, 15,6 nie dość, że mniejsze, to jeszcze można kupić z wąskimi ramkami dookoła ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 17 i5-8265U/16GB/480/Win10 IPS - 3299zł

Taniej otrzymasz laptop HP-17, którego jakość wykonania w niczym nie ustępuje droższym modelom. HP ma też pojemniejszy dysk SSD 480GB.

 

Dell Inspiron 3793 i5-1035G1/16GB/512/Win10 IPS Srebrny - 3349zł

Znacznie lepszą propozycją jest również Dell 3793 z matową matrycą 17,3". Ma nowszy procesor, oraz pojemniejszy i szybszy dysk SSD 512GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taniej otrzymasz laptop HP-17, którego jakość wykonania w niczym nie ustępuje droższym modelom.

 

 

Znacznie lepszą propozycją jest również

 

Taniej od czego ? Oczywiście że ustępuje "droższym modelom" bo jest wykonany z plastiku zamiast aluminium. Znacznie lepszą ? Od czego ?

Łatwo tak sobie rzucać sloganami, ogarnij się i porównuj do konkretnych modeli bo póki co pierdzielisz frazesy bez pokrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyraziłem się dokładnie. Chodziło mi o to, że wykonanie HP-17 nie ustępuje nieznacznie droższym modelom takim DELL Inspiron 17 3780 za 3399zł polecony przez kolegę pw. W sensie lepszą propozycją miałem na myśli również porównanie Dell-a 3780 i 3793 z mojej propozycji, który ma szybszy dysk 512GB PCIe vs 240GB Sata w 3370 i jest o 50zł tańszy. Ma też nowszy procesor, ale zapewne różnica pomiędzy i5-8265u i i5-1035G1 jest minimalna i podczas normalnego codziennego użytkowania będzie nieodczuwalna.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...