Skocz do zawartości
tormen

Dysk sieciowy z multimediami w sieci domowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam router ASUS RT-AC1200G+, podłączyłem dysk do portu USB w tym routerze. Dysk jest widoczny na smart tv, na tym mi właśnie zależało.

Widzę go też na komputerze w Mój komputer-->Lokalizacje sieciowe--><nazwa routera> Tutaj mogę przeglądać katalogi i widzę także filmy, ale nie mogę nic na ten dysk wrzucić, ani z niego usunąć. Nie mam nawet takiej opcji.

W ustawieniach routera przy ustawieniach dysku mam tylko użytkownika ADMIN, który ma prawa R/W. Ktoś wie jak to rozwiązać, żebym mógł wrzucać i kasować pliki przez Mój komputer-->Lokalizacje sieciowe--><nazwa routera> ???

Będę szalenie wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer -> pasek narzędzi -> zmapuj dysk sieciowy.

 

Jeżeli nic tam się nie pokazuje to znaczy, że router nadal korzysta z SMB1 i nie dostał aktualizacji oprogramowania do SMB Direct/3. Wtedy musisz wejść w panel sterowania -> programy -> włącz lub wyłącz funkcje Windows -> SMB 1.0/CIFS... -> SMB1.0/CIFS Klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Ponieważ nie udało mi się zmapować dysku to chciałem zrobić drugim opisanym przez Ciebie sposobem.

Niestety nie mogę znaleźć opcji o której wspomniałeś :( (załącznik, screen).

 

 

-------------------------------EDIT

Jest! Udało się! Opcja o której pisałeś była trochę wyżej. Zaznaczyłem, restart i działa.

Mam tylko pytanie. Czy dałoby się, aby wchodząc z poziomu TV w ikonę routera (czyli dysku o którym wspomniałem) od razu mieć folder VIDEO?

Aktualnie ścieżka jest taka:

RT-AC1200G-EEF8/Kingston DataTraveler 2.0/Kingston/T-MST14DEUC/Video/ <tutaj dopiero filmy> co z poziomu klikania na tv jest upierdliwe, a bedzie to obsługiwała moja starsza Mama :)

-------------------------------

Niestety po odlaczeniu i podlaczeniu pendrive'a sytuacja się powtórzyła. Widzę dysk w "lokalizacje sieciowe", ale nie mogę go zmapować. SMB1.0/CIFS Klient może być zaznaczone, odznaczone - nic nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł?

post-489951-15718614646061_thumb.jpg

Edytowane przez tormen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku. Skoro widzisz dysk w otoczeniu sieciowym to opcje SMB1.0/CIFS nie mają tu znaczenia. Co innego gdybyś nie widział. Teraz opcja zapisywania, musisz mieć uprawnienia, żeby zapisać, skasować, zmienić. Jak podłączysz tego pendrive'a do komputera, to jaki masz na nim system plików?

Żeby zmapować dysk sieciowy najlepiej otworzyć go w otoczeniu sieciowym i klikając Prawym Przyciskiem Myszy wybierasz Mapuj dysk sieciowy. Tylko pewnie można zmapować to co jest bezpośrednio wystawione a nie katalogi głębiej.

Co do ścieżki na TV to ciężko coś powiedzieć, ale skoro TV tak to widzi, a komputer widzi normalnie, to raczej nic się nie da z tym zrobić. Taka jest widocznie jego natura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisał Qwinto - Jeżeli jest to Fat32 lub ExFat wszystkie pliki w w głównym katalogu (root) będą widoczne. Jedyny system plików do mapowania dla użytkowników domowych to NTFS jeżeli chodzi o Windows.

 

Ostatnią, alternatywną opcją jest zmapowanie jako serwera FTP jeżeli ten router na to pozwala.

 

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/mapowanie-dysku-sieciowego-w-systemie-windows

 

https://www.asus.com/uk/support/FAQ/1011280/ - opis po stronie routera.

 

Tu masz dość przyjazną instrukcje jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź. Przywróciłem ustawienie routera do fabrycznych i zacząłem od początku. Ładnie wszystko ruszyło i zmapowałem dysk, ale: jeśli wrzucę coś na dysk przez sieć, lub fizycznie odepnę i podłączę pod usb to po podpięciu do routera nie widać nowych plików... Tak jakby się nie odświeżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko prosty router. Na dokładkę z USB2.0. Nie oczekuj od niego funkcjonalności peceta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko prosty router. Na dokładkę z USB2.0. Nie oczekuj od niego funkcjonalności peceta :)

Chyba właśnie w tym dopatruję się problemów jakie napotkałem i w takich momentach chyba łatwiej zgrać pliki na dysk z PC i fizycznie podłączyć go do TV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm skoro tv ma smart tv to powinien mieć USB bezpośrednio w telewizorze.

Ma, właśnie dlatego przestałem bawić się w przesył i po prostu podpiąłem dysk fizycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...