Skocz do zawartości
Petru23

Cichy odkurzacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Electrolux UltraOne drugi raz się popsuł i będzie zwrot kasy. Regulacja siły ssania przestała znów działać.

W związku z tym rozglądam się za nowym odkurzaczem, workowym, koniecznie cichym. 60 parę dB. One miał 66 i owszem, szczotka szurająca po podłodze oraz zasysnane powietrze generowały większy hałas niż sam odkurzacz, ale znów był zbyt mocny i podnosił dywany. Odkurzało się na 3 lub 4/5 siły ssania, także nie musi mieć A na dywany.

 

Mam na oku w sumie trzy modele. Uprzedzenia chowam w kieszeń. Ktoś coś doradzi? Linki obrazowe, nie tam będę kupować.

Amica VM 7011 (Sharq)

Hoover Telios Plus TE70_TE75011

Gorenje VCEA21GPRRCY

 

 

Jakoś nie mam konkretnego typu.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o zawsze używam zelmera ,nie wiem jak nowe modele ale starsze wyższe modele nie do zajechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie doradzić byś nie brał Teliosa. Miałem identyczny model i tuż po okresie gwarancyjnym zaczął tracić moc silnika (wcześniej ciągnął jak skurczybyk i byłem zadowolony). Ogólnie dużo ludzi skarży się w sieci na Teliosy z tego właśnie powodu. Nie polecam.

 

Teraz kupiłem nowy odkurzacz, innej marki, nie będę polecał, bo w sumie nie wiem czy warto, ponieważ mam go dopiero tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ja też jestem fanem Zelmera. Kiedyś mieli model sirius. Był cichy, podobny cobra jeszcze cichszy. Niestety. Nie ma już ich.

Obecnie mam aquosa, bo wolę wymienić wodę, niż wąchać smród po tygodniu od zmiany filtra. Mam alergię na jakieś żyjątka z kurzu.

Aquos ma wady i jest dość głośny, ale przynajmniej nie syfi. Filtry hepa po jakimś czasie można sobie zmieniać, a i tak oczy mi łzawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

O teliosie też czytałem negatywne opinie i w sumie on odpada.

Odkurzacz ma być cichy, Zelmer w tej cenie nie ma takowego. Zostaje Amica i gorenje.

 

Addept, pochwal się jaki to odkurzacz ;)

 

Mogę te kilka dych dorzucić do Electrolux EUS8X2RR, bo za 640zl można kupić ale już się na tej marce zawiodłem. A gdyby to to, to bym nawet wątku nie zakładał.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

O teliosie też czytałem negatywne opinie i w sumie on odpada.

Odkurzacz ma być cichy, Zelmer w tej cenie nie ma takowego. Zostaje Amica i gorenje.

 

Addept, pochwal się jaki to odkurzacz ;)

 

Mogę te kilka dych dorzucić do Electrolux EUS8X2RR, bo za 640zl można kupić ale już się na tej marce zawiodłem. A gdyby to to, to bym nawet wątku nie zakładał.

 

Skoro tak chcesz wiedzieć to powiem.

Miałem kilka modeli upatrzonych, ale potem skupiłem się na marce BOSCH.

 

W sklepie próbowałem Boscha i Tefala i Bosch lepiej "ciągnął" przy niby tej samej klasie (nie tylko moc silnika ta sama, ale jeszcze stara klasyfikacja odkurzania dywanów).

W domu mam głównie dywany, więc odkurzacz musiał ciągnąć. U Ciebie jest na odwrót. Nadmierna moc Tobie przeszkadza, a cicha praca jest priorytetem.

Dzieci w domu nie mam, wiec hałas u mnie nie miał znaczenia. Zresztą odkurzam w dzień, a nie po nocach. Mnie hałas nie drażni, tym bardziej, że przecież samo odkurzanie nie trwa jakoś szczególnie długo.

 

No więc upatrzyłem sobie przede wszystkim model BOSCH BGLS4TURBO Cosyy'y ProSilence (niby wyciszony mimo wszystko) i czekałem na promocję. Dodatkowo do marki Bosch zachęcała mnie trwająca bodajże do końca 2019 roku promocja 10 lat gwarancji na silnik na większość nowych modeli. Po tym ostatnim Teliosie wolę dmuchać na zimne.

 

Czekałem sobie na promocję, a tu wyskoczył w trochę niższej cenie inny model BOSCH. Większa moc silnika, lepiej wykonany włącznik (nie buja się na boki), akcesoria sprawiają solidne wrażenie. Przebadałem, rozebrałem, pobawiłem się nim w sklepie i wziąłem. To jest ten model co niżej:

 

BOSCH BGLS4POW2 Serie 4 ProPower

 

 

Na razie jestem zadowolony, ale z Teliosa też byłem zadowolony przez 2 lata. Nie mam pojęcia czy ten nowy Bosch wytrzyma parę lat, więc nie zamierzam go jakoś specjalnie polecać. Za krótko go mam (trochę ponad tydzień)

 

Cichy na pewno nie jest jakoś szczególnie, więc tym bardziej może Tobie nie pasować, chociaż słyszałem głośniejsze. W sumie ten Telios też jakoś szczególnie cichy nie był.

Według mnie jeśli chcesz cichy odkurzacz to musisz się pogodzić z tym, że będzie słabiej odkurzał lub też będziesz musiał dopłacić do niego 2 x tyle. Nawet ten Bosch ProSilence, który wymieniłem wcześniej, ma 69 decybeli.

 

Ogólnie to masz inne oczekiwania co do odkurzacza niż ja, więc nie wiem czy jest sens byś się kierował moimi typami.

 

Jedyna moja rada odnośnie poszukiwań: skorzystaj z porównywarek cenowych by sobie odszukać stare etykiety wybranych modeli odkurzaczy (zlikwidowali je chwilowo, bo jakiś producent wygrał sprawę przed Sądem Europejskim). Na niektórych sklepach można znaleźć jeszcze stare oznaczenia co do klasy poszczególnych odkurzaczy (będziesz miał np. Klasa efektywności energetycznej - A, Klasa reemisji kurzu -A, Klasa skuteczności odkurzania na dywanie -C, Klasa skuteczności odkurzania na podłodze twardej - A). Klasa A to najwyższa możliwa skuteczność. Dzięki temu można odsiać modele nieefektywne, które mają tylko i wyłącznie fajny wygląd i fajną reklamę producenta, która często rozmija się z rzeczywistością. Etykiety można znaleźć jeszcze np. na Avans, Electro, Redcoon. Nie musisz tam kupować. Po prostu podejrzyj co jest na etykietach.

 

 

PS. Tego Electroluxa co wymieniłeś znalazłem z takimi etykietami w internecie:

 

Klasa energetyczna A+

Klasa sprawności czyszczenia dywanów B

Skuteczność odkurzania twardych podłóg A

Klasa emisji pyłu z odkurzacza A

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ogarniam kwestie odkurzaczy, problem mam tylko z tymi dwoma wskazanym. No i ten Electrolux mnie jednak nęci. Kupując One wahalem sie właśnie między nimi. Więcej niż 66dB być nie może, 3-4dB to odczuwalnie 2x głośniej ;)

Klasa B na dywan wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem mały rekonesans.

Gorenje i Amica nie udało mi się obejrzeć, ale zaciagnalem info od znajomego sprzedawcy i nie poleca mi. Stawia jr na równi z Hoover, gdzie potwierdził też słaba jakość silników w nich.

Polecał mi za to Boscha BGLS4S4A, fajny, mały, 66dB... Ale nie ciągnie. W porównaniu do Electrolux to wcale nie ciągnie.

Także zdecyduje sie chyba ma Electrolux i mam trzy typy. Cenowo to samo, do 650zl do dostania. Porównanie cech na stronie producenta nie wskazuje zadnych różnic. Identyczne sprzęty :E

Ktoś miał z którym coś do czynienia? Ktoś coś?

 

Porównanie

EUS8X2DB

EUS8X2RR

EUS8X3CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amica to obecnie elektro-śmieci na rynku, jakościowo spadła prawie na dno.

Bosch z odkurzaczy skończył się jak tylko Unia wprowadziła regulacje co do mocy :E

Znając politykę Electroluxa zapewne różnica tkwi tylko w ilości akcesoriów jak i w kolorze samego odkurzacza.

PS: Możesz jeszcze się rozglądnąć za odkurzaczami firmy Rowenta.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tej Amica, 500zl w normalnym sklepie, 3xA wydajności, 61dB.

Albo 150zl do electroluxa, gdzie średnio mi się on widzi...

Ciezko wybrać...

 

Edit.

Oglądałem ta Amica. Rewelacja. Świetnie się prezentuje, ciągnie tak że aż łzy lecą. Mnie się bardzo podoba, no i cena. Różnica w cenie wobec electroluxa to niezle żelazko, które też jest potrzebne, a niczym mu nie ustępuje.

Odezwę się, jak już zakupię

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Czytałem recenzje tych wyższych modeli, w sumie nie wiem czy wyższych bo różnią się pierdoletami. Tamte chwalą, a ten ma trochę wyższa siłę ssania i przepływ powietrza. No i hepa13, co też dla mnie bardzo ważne.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ciekawi mnie jedno. Parametry ssania ma takie same jak VCEA23GLR, który klasyfikiwany jest jako A na dywan - 212W i 32,2L/s.

Szczotka i rura takie same, konstrukcja wydaje się też być taka sama.

 

Edit

@up

Przecież już kupiłem, a ten vax to trochę wynalazek.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odpisuje.

Odkurzacz dziś odebrany i już pierwsze odkurzanie ma za sobą.

Cichy. Oczywiście nie jest to poziom ultrasilencera z 51dB ale jest bardzo ok. Jak UltraOne, który też miał 65dB. Ruch szczotki zagkusza pracę odkurzacza, z czego Szczotka na dywanie jest cichsza niż w One.

Wykonanie - brak uwag co do spasowania elementów. Plastik świecący i zapewne łatwy do porysowania. Wali mnie to. One za 800zl też się rysowal. Rura z tych sztywnych ale jest ok. Widać, że nie jest to premium ale szczelna. Szczotka uniwersalna bardzo ok, w szczególności przegub przy mocowanie. Z gumowymi wykończeniami z przodu i po bokach. Super. Rura wciskana, trzyma się bardzo dobrze.

Jedyne co mogę zarzucić wykonaniu, to fakt, iż przy podniesieniu odkurzacza za rurę potrafi otworzyć się klapka na worek. No ale przy ciągnięciu za rurę jest ok. Kółka raczej twarde, ale nie są plastikowe. Troszkę poskrzypuja przy jedzeniu, ale może dlatego, że nówka nieotwierana. Powinny się wyrobic.

Z wyposażenia bardzo ok. Są oddzielne trzy końcówki (płaska, szczelinowa o z włosami owalna). Oddzielne, nie jak w Electrolux jedna rozkładana, która do niczego się nie nadaje ;) no i oddzielna do parkietu.

Najważniejsze. Podnosi mi dywany. Muszę zmniejszyć ciąg. Jest bdb. Szczotka bardzo fajna, ma takie malutkie kółeczka z przodu dzięki czemu Szczotka jeździ a nie szura.

Dywan odkurzylo bdb. Panele i płytki bdb.

 

Ocena, biorąc pod uwagę cenę i oczekiwania 10/10. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Zobaczymy jak długo ;)

w odniesieniu do One? Mając do wyboru dwa odkurzacze i aktualna cenę za one (600zl) wybrałbym gorenje. Nie widzę powodu aby dopłacać.

Za 300zl świetny zakup. Polecam. Nie widzę sensu dopłacać do tych po 600zl a i nie ma alternatywy. Telios hoover co najwyżej, ale sprawia wrażenie gorzej wykonanego. Amica sharq jednak strach brać, w końcu to Amica.

Worki ogólnodostępne, tanie.

Aha, dywany mam takie, abyście mieli jakiś punkt odniesienia do swoich dywanów. Te konkretne podnosi ;)

https://allegro.pl/oferta/dywan-dla-dzieci-150x200-rozowe-miasteczko-farma-7932133779?snapshot=MjAxOS0wNy0yMVQxOTo1OTo0Ny42MDFaO2J1eWVyO2M1NjlmYzI1YjljMWIwZDE1Y2U5NDI5NTE2NDlmYTFkZDcyM2U3OTMwNGVlODdlMjU1N2FiZjVhMTVjYTFlMzM%3D

https://allegro.pl/oferta/dywan-160x220-canvas-bcf-miekki-wlos-pluszowy-7531967910?snapshot=MjAxOS0wNy0yMVQxOTo1OTo0OS4yMDNaO2J1eWVyOzI5MzllMzcyYWRlODI5ZGQ3Zjk0YWY3YzNlY2RiZTFkMzg3ZWZkNDE0ZWY0MjA0ZWNiMDAxZGE0NDdmYjVkMjU%3D

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale mi ciśnienie podniósł durny babol  W pewnym zadaniu po odszukaniu części należy wykonać prototyp z technologią z zamierzchłych czasów ale nie mogłem zrobić bo NPC z zadania stanął mi przy warsztacie i musiałem fast-travelem iść gdzie indziej sobie uklepać Co za głupota cały stół obleciałem to się nie da bo baran tak mi się ustawił... nosz k....   
    • Przejściowo można, jako obniżenie emisji, ale docelowo do osiągnięcia net zero to już nie. Trzeba będzie wynaleźć jakieś tanie i powszechnie technologie magazynowania albo wychwytu,
    • Karta 3070 8GB nie ma 6GB. Chłodzenie średnie, ale jak zrobisz UV procesora to podejrzewam, że wystarczy do utrzymania przyzwoitych warunków pracy.
    • DG2 to kopia jedynki, w jedynce mam więcej przegrane niż w DG2, i widzę, że to ładniejsza" kopia, plus znerfione kilka elementów z jedynki, ale nie wiem zna stanu gry na premierę, czy np eternal ferrystone było, czy wprowadzili z czasem, jest też normalna jego wersja, w porównaniu do dwójki, w jedynce dawaj nieograniczony teleport do miejsca gdzie odkryliśmy, lub postawiliśmy portal- ten portal w dwójce jest w mikropłatnościach, w jedynce mam w cholerę kamieni teleportacji do przywołania pionków, w dwójce, widzę, że w tym samym czasie co w jedynce zdobywam go dużo wolniej i mniej, ale obstawiam, że podnieśli poziom trudności plus dodali opcję kupienia tego w mikropłatnościach, stąd jest go bardzo mało. Jak się podoba jedynka to i dwójka się spodoba, mi się podoba, jest dużo bardziej urozmaicona, mimo tego cyrku z DLC, ale one nie muszę wpływać na naszą grę, gra jest tak stworzona, jedynce było to samo, tylko jak piszę, pewne elementy są znerfione i ograniczone, zapewne pod próbę wciskania graczowi mikropłatności, zapewne to trafne moje domysły i nie tylko. Gra ma kilka mankamentów, jak prawie w kółko walczymy z tymi samymi, w jedynce to samo, walki, gobliny, bandyci, o cyklop, troll i koniec, czasem harpie, w dwójce to samo, plus kilka nowych zagrożeń, ale w dwójce jestem na początku przygody. Nie wiem co Kiszak opowiada, bo nie chcę sobie spoilerować, ale podglądałem jego wcześniejsze wywody z gry, i cóż ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale były one już podawane w temacie.
    • I dobrze bo ER jest świetny.Podziwiam skila i wytrwałość ludzi pokonujących takich bossów bez lvl postaci
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...