Skocz do zawartości
pieczyk111

Throttlestop problem msvcr120 dll / Czym zastąpić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem sobie jakiś czas temu w laptopie acera V3 571g procesor z i3 na i7 z odzysku. Procesor pasuje idealnie działa też świetnie i sporo wspomaga grafikę. Problem jest taki że czasami trzeba go jednak przytłumić by nie przesadzał z temperaturą. Do tego właśnie używałem Throttlestop ale ostatnio nie działa on na win 10. Jedyny sposób by go uruchomić to pobrać dwa pliki Visual C++, vcredist_x64.exe vcredist_x86.exe i zainstalować je jednocześnie.

Problem polega na tym że za każdym razem z laptopem dzieje mi się katastrofa, poprzednim razem descopowe ikony chodziły swoimi drogami po pulpicie a wczoraj po formacie i świeżej instalacji systemu poblokowało mi dostęp do wszystkiego. Czy jest jakaś inna możliwość zainstalowania tego ustrojstwa lub czy mogę to czymś zastąpić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się i poszukaj. RTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sobie jakiś czas temu w laptopie acera V3 571g procesor z i3 na i7 z odzysku. Procesor pasuje idealnie działa też świetnie i sporo wspomaga grafikę. Problem jest taki że czasami trzeba go jednak przytłumić by nie przesadzał z temperaturą. Do tego właśnie używałem Throttlestop ale ostatnio nie działa on na win 10. Jedyny sposób by go uruchomić to pobrać dwa pliki Visual C++, vcredist_x64.exe vcredist_x86.exe i zainstalować je jednocześnie.

Problem polega na tym że za każdym razem z laptopem dzieje mi się katastrofa, poprzednim razem descopowe ikony chodziły swoimi drogami po pulpicie a wczoraj po formacie i świeżej instalacji systemu poblokowało mi dostęp do wszystkiego. Czy jest jakaś inna możliwość zainstalowania tego ustrojstwa lub czy mogę to czymś zastąpić ?

Format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się i poszukaj. RTM.

 

Co to RTM, możesz rozwinąć proszę ?

 

 

 

Format

 

Co format ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to RTM ? Nie każdy tu jest wykwalifikowanym informatykiem, a wpisanie samego skrótu w google nic nie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Throttlestop ale ostatnio nie działa on na win 10. Jedyny sposób by go uruchomić to pobrać dwa pliki Visual C++, vcredist_x64.exe vcredist_x86.exe i zainstalować je jednocześnie.

 

Działa na Win 10 więc problem masz z systemem nie z programem

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u wszystkich... Problem jest powszechny i na youtube i na forach, wszyscy maja ten sam błąd. Sobie sprawdź! Jedyny sposób jaki pokazują i który faktycznie działa to by zainstalować te pliki które robią mi popłoch z systemem. Na win 10 wszystko było ok do czasu którejś aktualizacji, od tego momentu wyskoczył błąd i dupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u wszystkich... Problem jest powszechny i na youtube i na forach, wszyscy maja ten sam błąd. Sobie sprawdź! Jedyny sposób jaki pokazują i który faktycznie działa to by zainstalować te pliki które robią mi popłoch z systemem. Na win 10 wszystko było ok do czasu którejś aktualizacji, od tego momentu wyskoczył błąd i dupa...

 

Mi działał po zainstalowaniu tych plików

Jaki popłoch?

Zainstaluj i tyle zamiast biadolić i jęczeć :E

 

Skoro jesteś taki "specjalista" po co pytasz tutaj na forum skoro wiesz lepiej? :E

 

Ewentualnie spróbuj XTU(Intel Extreme Tuning Utility)

 

Jeszcze inna rada wróć do 7 lub 8

 

Jakieś pytania? :E

 

 

Problem polega na tym że za każdym razem z laptopem dzieje mi się katastrofa, poprzednim razem descopowe ikony chodziły swoimi drogami po pulpicie a wczoraj po formacie i świeżej instalacji systemu poblokowało mi dostęp do wszystkiego.

 

Nie jest to normalne i nigdy czegoś takiego nie widziałem na oczy wiec ciężko mi pojąc coś czego nie widziałem

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ciekawy ale niestety jedynie czym moge sterować za jego pomocą to Turbo Boost Short Power Max i Turbo Boost Power Max, reszta niestety na czarno i nie ma możliwośći edycji... Ja muszę jakoś zmniejszysz taktowanie na 20x, dopiero w tedy mam normalne temperatury.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne pomysły ?

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś dobre rady...czego oczekujesz więcej skoro nie zastosowałeś się do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś dobre rady...czego oczekujesz więcej skoro nie zastosowałeś się do nich?

 

Chłopa czego tu nie rozumiesz ??? Łopatą ci nakłaść ?

 

Próba uruchomienia Throttlestop:

f3bdeef5f880073a.png

 

Polecany program:

43b6f56688a990dbgen.png

 

Czym ja tu mogę sobie manipulować ? Wszystko na szaro, nic nie mogę ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopa czego tu nie rozumiesz ??? Łopatą ci nakłaść ?

 

Chyba Tobie skoro dalej nie rozumiesz że niemasz tego pliku i ten program się nie uruchomi...

 

Jedyny sposób by go uruchomić to pobrać dwa pliki Visual C++, vcredist_x64.exe vcredist_x86.exe i zainstalować je jednocześnie.

Problem polega na tym że za każdym razem z laptopem dzieje mi się katastrofa, poprzednim razem descopowe ikony chodziły swoimi drogami po pulpicie a wczoraj po formacie i świeżej instalacji systemu poblokowało mi dostęp do wszystkiego.

 

Poczytaj sobie swój 1 post...przemyśl i zrób co trzeba zamiast kompromitować się dalej

 

Poza tym

Pomoże ktoś z tym programem ? laptop mi sie przegrzewa...

 

Wątpię abyś dobrze przesmarował rdzeń pastą skoro tak się dzieje...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś jeszcze kto potrafił by pomóc ? Bo niestety kolega Killer85 albo nie potrafi czytać albo nie rozumie tego co jest napisane...

 

PS. Rdzeń smaruje co roku, przed każdym latem wymieniam pastę i czyszczę wszystko jak się należy, a przegrzewa mi się momencie jak gram albo obrabiam wideo.

 

 

 

Tak, miedzy innymi stąd pobieram te programy, ale żeby u mnie Throttle ruszył muszę zainstalować wersje x64 i x86 i potem to już się dzieją cuda niewidy jakie opisałem na początku, pomaga tylko format...

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja nie rozumiem to niech szanowny kolego zrozumie że posiada problem z systemem i tam należy szukać przyczyny...ale skoro nie pojmuje tego oa samego początku to już nie mój problem i jeśli sobie nie radzi z tematem to niech poprosi o pomoc o kogoś bardziej "obeznanego" w temacie jeśli honor i duma pozwala

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja już zrozumiałem przy twoim jedynym sensownym poście... Tylko szukam pomocy jak to naprawić, gdzie to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię panie "wszechwiedzący"

 

A próbowałeś ustawić plan zasilania na "Oszczędny" ?

 

Lenistwo z twojej strony jest przerażające i zasługuje na pogardę...

Mi zajęło to 30 sekund.

 

Klik

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...