Skocz do zawartości
Erik

Toner TN2421 w Brother DCP-L2532DW

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zakupiłem do drukarki DCP-L2532DW toner zamiennik TN2421, aby wymienić oryginalny startowy kiedy ten zacznie gorzej drukować. Niestety po wymianie licznik tonera nie zresetował się. Jest na to jakiś sposób czy pozostaje rozkręcanie boku tonera i bawienie się zapadką? Szczerze to nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś toner przy włączonej drukarce?

 

Mam model Brother DCP-L2520DW i wymieniałem na Toner Actis TB-2320A zamiennik Brother TN-2320. Drukarka była włączona, wyjąłem stary i włożyłem nowy, po chwili drukarka go wykryła i pokazała pełny i drukowała (już kilka miesięcy jadę na nim).

 

Ps. Zobacz to

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymieniałem przy włączonej drukarce.

 

Co do linku, to tam jest reset bębna. Mam oryginalny i póki co, to jego zużycie wynosi 98%. Jedynie obawiam się o toner, bo ma starczyć na 3k stron, a drukarka programowo uniemożliwi drukowanie niebawem. No chyba że można bez problemu drukować dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W L2532DW nic się nie dzieje przy trzymaniu przycisku "OK". Próbowałem też metodę z zębatką, ale dalej nie resetuje stanu tonera. Na szczęście w Menu można zmienić pozycję "Wymień toner" z Stop na Kontynuuj, która ponoć umożliwia dalsze drukowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś najtańszy zamiennik, czego ja bym osobiście nie robił, no chyba, że się drukuje dziesiątki kartek dziennie i toner wymienia co miesiąc.

 

Nie napisałeś w sumie co robiłeś wymieniając toner i jak to robiłeś.

 

Menu -> ustawienia -> wymień toner

 

Nie wiem co to da, ale przypuszczam, że powinno automatycznie wyzerować licznik. Mogę się mylić oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś w sumie co robiłeś wymieniając toner i jak to robiłeś.

 

Przy włączonej drukarce wyjąłem bęben, wymieniłem toner, włożyłem z powrotem. Wyskoczyło pytanie, czy wymienić toner -> tak.

 

 

Menu -> ustawienia -> wymień toner

 

Nie wiem co to da, ale przypuszczam, że powinno automatycznie wyzerować licznik. Mogę się mylić oczywiście.

 

To ustawienie ma opcje : Kontynuuj i Stop.

Umożliwia to dalsze drukowanie z tonera pomimo komunikatu o stanie tonera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie toner może zwalony. Nie wiem. Pierwsza wymiana tonera jeszcze przede mną, ale kupię coś trochę lepszego niż najtańsze to co jest na allegro. 3k stron, to mi starczy pewnie na 2-3 lata lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że chip coś nie czyta poprawnie.

 

U mnie wydruk wychodzi 200-300 stron miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie nie wiem co tak oszczędzałeś na tonerze, skoro starczy na rok lekko widzę. Dobre zamienniki za ~65 zł już można kupić. ActiveJet bodajże koło 100 czy ponad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przerabiałem ten temat niedawno i może komuś się przyda.

Kupiłem zamiennik TN2421 od ActiveJet i NIE działał (nie został wykryty, jakby zamknąć pustą obudowę) w Brother DCP-L2532DW wyprodukowanym w 2020 roku.
Co więcej, pomimo ładniutkiego lakierowanego opakowania i dobrego zabezpieczenia w środku, zamiennik ActiveJet był w identycznej obudowie, co inna znacznie tańsza chińszczyzna na Allegro.

W moim przypadku skończyło się zakupem oryginału... Którego do tej pory nie wykorzystałem, bo po przełączeniu drukarki w panelu admina na "Replace Toner": "Continue" (olewa licznik elektroniczny, pozwala drukować dalej ze starego tonera) toner startowy działa pomimo 860 wydrukowanych stron przy 5.04% pokrycia. Przy tym rekomendowana żywotność tego tonera (plus blokada elektroniczna) to 700 stron i 5% pokrycia.

Edytowane przez DevilScream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film i ok.

Drukarkę lepiej oddać do specjalisty bo można ją całkiem zepsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2021 o 10:51, DevilScream napisał:

W sumie przerabiałem ten temat niedawno i może komuś się przyda.

Kupiłem zamiennik TN2421 od ActiveJet i NIE działał (nie został wykryty, jakby zamknąć pustą obudowę) w Brother DCP-L2532DW wyprodukowanym w 2020 roku.
Co więcej, pomimo ładniutkiego lakierowanego opakowania i dobrego zabezpieczenia w środku, zamiennik ActiveJet był w identycznej obudowie, co inna znacznie tańsza chińszczyzna na Allegro.

W moim przypadku skończyło się zakupem oryginału... Którego do tej pory nie wykorzystałem, bo po przełączeniu drukarki w panelu admina na "Replace Toner": "Continue" (olewa licznik elektroniczny, pozwala drukować dalej ze starego tonera) toner startowy działa pomimo 860 wydrukowanych stron przy 5.04% pokrycia. Przy tym rekomendowana żywotność tego tonera (plus blokada elektroniczna) to 700 stron i 5% pokrycia.

Witam, czy jakaś dobra osóbka mogłaby mnie pokierować gdzie mam przełączyć drukarkę w panelu Admina ? Dla mnie to czarna magia, a drukarka nie czyta tonera, kupiłam nowy (zamiennik) na którym zawsze pracowała, a teraz go nie widzi. Problem w tym, że mam dwa takie same nowe zamienniki i żadnego nie widzi, wiec to raczej nie kwestia samego tonera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...