Skocz do zawartości
pentagramsss

Gra gdzie można porozmawiać po angielsku ? Jaki FPS ? Strategia?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam gry w której będę mógł się troszkę podszkolić z angielskiego (szczególnie mowa) :). Który ze znanych tytułów polecacie? (preferuje FPSy albo strategie)

PS. tryb online w szczególności mam na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś grał w mmo to World of Warcraft. Za starych dobrych czasów jak miałem jeszcze dużo czasu to godzinami się siedziało na TSie i gadalo dosłownie o wszystkim z różnymi ludźmi innych narodowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Squad roxxx, ale jeśli to ma służyć (również) do nauki angielskiego, to zdecydowanie polecam angielskojęzyczne serwery. Wymowa przeważnie na zupełnie innym poziomie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier MMORPG spokojnie nauczysz się rozmowy po angielsku. Co więcej, znajdziesz sporo osób, które też będą się uczyć i z którymi będziesz mógł pogadać o wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier MMORPG spokojnie nauczysz się rozmowy po angielsku. Co więcej, znajdziesz sporo osób, które też będą się uczyć i z którymi będziesz mógł pogadać o wszystkim.

a co od siebie możesz polecić :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co od siebie możesz polecić :)?

Obecnie nie gram w MMORPG, ale kilka miesięcy temu grałem w FFXIV (jedno z najlepszych MMO) i trafiłem do międzynarodowej gildii z bardzo miłymi ludźmi. Kto chciał ten wchodził na Discord i rozmawiał po angielsku. Moim zdaniem to idealna szansa na naukę języka, nie rozmowa z native speakerami, chociaż ta też się przyda np. żeby nauczyć się poprawnej wymowy i akcentu, ale rozmowa z ludźmi, którzy również uczą się tego samego języka.

 

Oprócz FFXIV jest jeszcze GW2, TESO, WoW. Ten ostatni radzi sobie coraz gorzej z racji idiotycznych decyzji Blizzarda, ale do rozmowy po angielsku nada się tak samo. Jak widzisz wybór w tym gatunku jest marny, ale jest. Możliwe że znajdziesz coś dla siebie.

 

Dlaczego polecam gry MMO? Ponieważ w przypadku gier FPS ludzie skupiają się zwykle na tym co aktualnie dzieje się w grze i nie ma zbytnio czasu na swobodną, spokojną dyskusję. Szansa jest jedynie poza grą, ale wtedy nie ma to sensu, chyba że po prostu zależy ci na poznaniu ludzi do rozmowy, a nie o rozmowę podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecę wszelkiego rodzaju discordy tematyczne - o grach, hobby czy czymkolwiek innym. Zawszę zanjdują się tam kanały offtop, a nawet i w tych tematycznych dyskusje często zbaczają z torów. Z gier to Star wars the old republic - MMO nie jest wybitne pod wieloma względami, ale ma ciekawą fabułę i towarzyszy pobocznych oraz to jest ostatnia z gier z tego uniwersum, która jest coś warta - do czasu wyjścia nowej gry od EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie wyszła Disco Elysium. W sumie gra polega w 80% na dialogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...