Skocz do zawartości
JimmyJonesJr

Rodzinne kombi do 20-25k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kiedyś byłem aktywnym użytkownikiem tego forum, od czasu do czasu zaglądam.

 

Zwracam się w sprawie podpowiedzi jaki samochód wybrać.

-budżet 20-25k, mam osobną rezerwę na pierwszy serwis.

-kombi obowiązkowo (takie zboczenie, auta po 2006 w sedanie wg mnie slabiej wygladaja)

-silnik nie ma większego znaczenia czy to diesel czy bena, przedewszystkim chodzi o trwałą jednostkę i tanią w eksploatacji

-spalanie poniżej 12-14/100km

-robie okolo 1500km miesiecznie z czego 80% to trasa.

-bez gazu

 

Moje typy to:

-Mondeo Mk4 2.0 bena (alt. 2.0 Tdci ale opinie na temat awaryjnosci są różne, w koncu stary ropniak)

-Citroen C5 (polecane często, podoba mi się tylko pytanie która jednostka)

-Opel Insignia (benzyny to muły i żlopy straszne ponoć ale mega mi się podoba, chociaz cena... szukanie auta sortujac od najtanszego to chyba strzal w kolano)

-wasze propozycje? Chodzi o auto podobnych gabarytow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego zestawienia to Citroen albo Ford. Oba 2l diesel (w obu jest to ten sam silnik). Ogólnie silniki 2.0 HDI od PSA (Peugeot, Citroen , DS i od niedawna Opel) są bardzo udane, moc bez znaczenia. Rozważ jeszcze Hondę Accord, ale będzie starsza niż np. Citroen w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondeo/C5 tylko 2.0 tdci/hdi, pancerne silniki, tak jak Yab napisał. Insignia I to jeżdżąca awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze pasowałoby określić co u Ciebie kryje się pod pojęciem "rodzinności" (w sensie czego oczekujesz), bo c5x7 to tak z oka może i rodzinny, ale przykładowo 307 sw go masakruje w tej kwestii lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toyota avensis, moze mniejsze niz mondeo ale awaryjnosc w benzynach jest znikoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem rodzinności kryje się przestrzeń, mam 193cm wzrostu i chcialbym zeby osoba 180+ mogla swobodnie za mna usiasc. Mondeo w sedanie ma znajomy (od niedawna), schab 2m i mowi ze jest dosc komfortowo (sam siadałem i było baja). Accord fajne autko ale starsze, w kombi ten tyłek trochę mi nie siada. C5 w tym budżecie 25k to możliwe coś fajnego ustrzelić? Jak z elektryką bo kiedyś się mówiło głośno o francuzach (chyba renault szczególnie)?

 

Co do 2.0 tdci to która wersja mocowa? Są te mniej awaryjne i bardziej? Co z potencjałem? Da się zachipować i zyskać te 30-50hp?

Edytowane przez JimmyJonesJr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to C5 sobie daruj, parę osób ma na forum i się chwaliło, że jest ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpuść C5, ja mam 193 i żona mająca 163 narzeka z tyłu gdy ja mam wygodnie, gdy zaś ona ma wygodnie ja już mam kolana oparte o deskę :E Piszę to jako posiadacz C5 od 3 lat ;) Auto wielkie z zewnątrz, które jest ciasne wewnątrz. Poza tym fajne, nie miałem jeszcze żadnych problemów z tą mityczną elektroniką francuzów, robię tylko eksploatację, leję ON i śmigam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toyota avensis, moze mniejsze niz mondeo ale awaryjnosc w benzynach jest znikoma

 

Doczytaj, bo jest wręcz odwrotnie. Ani diesel ani benzyna nie są bezawaryjne i tanie w eksploatacji.

 

Laguna 3 2.0 benzyna lub diesel

 

Fajne duże i wygodne kombi to jeszcze Croma 1.9jtd

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Cromy nikt tu polecać nie będzie, po moim trupie, za dobrze znam ten wynalazek, włoski Vel Satis 8:E A Laguna 3 wcale duża nie jest, taka se, przy Mondeo nie ma startu, jest jeszcze Volvo V70 3 gen, czyli Mondeo mk4 w bardziej prestiżowym przebraniu.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panie krzysiak za info, ale tak czy inaczej podskocze na jakis komis wpasować zad i zweryfikować. To niezła zmyłka bo z zewnątrz to landara potężna i właśnie po tym wnioskowałem, że może być coś ciekawego.

 

Volvo fajna propozycja ale raczej nie w moim budżecie. Te 25k to dolna granica za V70tkę mi się wydaje. Poczytam o nich w każdym razie i obejrzę się na ulicy bo na jpg nie wydaje się duże, chyba że to kwestia bryły. Skoro mówisz, że to mundziak w innej skórze to zakładam, że koszty eksploatacji, części podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 25 spokojnie kupisz dobre V70 2.0 hdi 140km - to samo co w c5/mondeo. Zawias, heble, cześć silników z Mondeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panie krzysiak za info, ale tak czy inaczej podskocze na jakis komis wpasować zad i zweryfikować. To niezła zmyłka bo z zewnątrz to landara potężna i właśnie po tym wnioskowałem, że może być coś ciekawego.

W C5 jeszcze jest jedno drażniące dla prawie 2 metrowców...na krótki dystans fotel wygodny, na dłuższy nie, ja osobiście max ~2h jestem w stanie bez przerwy jechać i mam problem, muszę wyjść chwilkę pochodzić żeby dalej jechać, ktoś tu na forum pisał o podobnym problemie (też chyba był dość wysoki). No i problem nie leży we mnie, bo zawodowo potrafiłem jechać jednym ciągiem 12h i go nie było, nawet w 307 żony go nie ma, przynajmniej do 3h (więcej jednym ciągiem nie miałem okazji jechać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być duże to może Superb? Tylko nie wiem czy to cenowo nie wypada w okres najgorszych silników VAGa. Ja od siebie jeszcze podrzucę: Chrysler 300C 3.0 CRD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru jeśli o ten segment chodzi to nie masz.

 

Jeśli ma być duże to w ostatecznej ostatecznosci Passat B6 1.6 benzyna (muł ale trwały i prosty) ew poliftowe tdi.

Osobiście... Ble...

Chociaż kumpel ma już kilka ładnych lat b6 przedlifta 2.0tdi i wymienił tylko silnik i eksploatację :E

 

A superb kombi to był w II gen, która jest ponad budżet, tak samo jak Volvo v70 3gen

 

BTW, jak jest właściwa pozycja za kierownicą to i z tyłu więcej miejsca ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 jest najmniej udaną generacją, dużo drobnych usterek, często elektroniki, aczkolwiek są wyjątki od reguły jak kowalowe CC. na razie Petru strzelasz jak kulą w płot tymi propozycjami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy, głównym problemem były diesle.

Zawias mcperson na przedzie itp. Prosta konstrukcja. Wyboru za dużego nie ma poza tym. Mondeo i w sumie... Passat jeśli chodzi o wielkość. V70 3gen czy superb to totalnie są ponad budżetem, i to są nietrafione propozycje.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być przestronnie, to na pewno nie Insignia, stawiam tutaj na Mondeo, może razić trochę sam projekt dechy, ale ogólnie fajne auto, przestronne i bez większych wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być nie tak w 8 letnim hujdaju za 36k zł ? Normalna cena, to nie audi, żeby kosztowało fortunę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszedł czas na większy ekran w telefonie :E

 

Ceny mi się pomerdały.

 

W mondeo tylko diesel. Benzyna chleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra J ? W tym budżecie masz w miarę świeże auto,przymierz się do środka.

Jeśli diesel to szukałbym czegoś z przebiegiem poniżej 150tys km i sprzedał przed 200tys km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astry J do 25k zł nie kupisz z przebiegiem innym niż 250kkm+ i silnikiem innym niż 1.7cdti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok naiwniaku, siostra kupiła w styczniu Astre J kombi 1.4 120km bez lpg 2012r 130kkm 32k zł i była to dosyć okazyjna cena, przed nią ktoś oglądał ale chciał kilka stów za dużo zbić, ogłoszenie wisiało 2 dni. 2015r to będzie trup z milionowym przebiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...