Skocz do zawartości
Zozom3d

I7 920 na i7 990x. Wymiana i nie uruchamiający sie Windows.

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież chodził procesor.. To jak piny mogą być wygięte?

Wymontowałeś stary procesor i zamontowałeś nowy, być może przy montażu przez nieuwagę palec ci się omsknął lub zawadziłeś o pin w gnieździe podstawą/PCB procesora. To że nowy procesor za pierwszym razem się uruchomił, niekoniecznie oznacza że coś nie zostało uszkodzone w sockecie. Przykręciłeś chłodzenie które docisnęło CPU, a teraz być może nie łączy poprzez wygięte piny.

 

Uwierz że zdarzały się przypadki pogięcia pinów przy montażu procesora, nawet tutaj na forum ludzie pisali o pomoc. Tym bardziej jak piszesz że teraz oba procesory nie działają. Rozumiem że po zamontowaniu nowego CPU RAMów nie ruszałeś.

Trzeba wykluczyć wszystkie prawdopodobieństwa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ramow nie dotykalem, sprawdzę po 23. Gdy będą wygięte to mogę sam je naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-174828-15719473699266_thumb.png

^Trzeci punkt od góry.

Wzięte prosto z instrukcji do płyty głównej.

Jak trzeba tłumaczyć, wrzuć do Google translatora.

Gdzie dokładnie jest slot "A0" masz m. in. na obrazku w instrukcji.

Z doświadczenia wiem, że płyta powinna także wstać jak umieścisz pojedynczy moduł w slocie B0 lub C0.

 

Jak pin jest wygięty, można go naprostować (mając zegarmistrzowską precyzję na rękach) - za pomocą np. szpilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-174828-15719473699266_thumb.png

^Trzeci punkt od góry.

Wzięte prosto z instrukcji do płyty głównej.

 

Jak pin jest wygięty, można go naprostować (mają zegarmistrzowską precyzję na rękach) za pomocą np. szpilki.

Heh :) dziękuję naprawdę za wasza pomoc, zaraz kończę pracę i zobaczę efekty tej wiedzy która mi przekazaliscie. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po sprawdzaniu ramow nawed wyciągnąłem zostawiłem jedna pamięć w każdej części slotu. Nic nie przyniosło rezultatu. Natomiast jeśli chodzi o piny. Sprowadzane pod lupa pod każdym kontem światła a uwierzcie mam dobry wzrok gdyby coś było nie tak widział bym. No chyba że chcecie zdjęcia pinów to dodam parę zobaczycie sami. Więc problem nadal nie rozwiązany.. Jestem po pracy, siedzę i myślę co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy x58 ma zworke na reset CMos koło baterii? Szukam każdego sposobu do końca tak nie wiem co to cmos..

 

https://youtu.be/5gEQ2aaDdNo

 

Prezentacja problemu nie patrzcie tylko na tą dziurę w obudowie.. Chociaż trudno to nazwać obudowa... Xd dużo experymentuje.... Ale problem który opisuje trochę mnie przerasta

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godz. 15 będę miał nowe kości ramu... Może mam uszkodzone pamięci. Przypominam że zresetowalem komputer może nagły skok napięcia sprawił że są uszkodzone... Hmm ale odrazu 2x na raz? Nie wiem... Wiem że miałem je podkrecone do 1. 65 v . Jutro będę wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy płyt MSI na ten socket, ale nie byłbym przekonany, że to oznacza problem z pamięciami. Może z kartą graficzną :E Niemniej dla pewności przeczyść styki modułów RAM, może być do tego zwykły alkohol. Na Rampage bardzo często takie podejście pomagało, gdzie żonglerka między slotami nic nie dawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy płyt MSI na ten socket, ale nie byłbym przekonany, że to oznacza problem z pamięciami. Może z kartą graficzną :E Niemniej dla pewności przeczyść styki modułów RAM, może być do tego zwykły alkohol. Na Rampage bardzo często takie podejście pomagało, gdzie żonglerka między slotami nic nie dawała.

O jakich stykach mówisz? Na płycie głównej? Czy styki od ramu?? Karta graficzna hmm.. Mam 2 jedna stara i nowa, sprawdzone a bez karty pika na rozpoznawalny dziwiek że jest jej brak

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jescze jeden dziwny problem...mianowicie w czarnych slotach ramy działają, natomiast w niebieskich gdy włączam pc. Są dźwięki ciągle. W każdym niebieskim slocie jest to samo, a mam 2 tylko kości. Oby dwie działają w czarnych slotach, lecz w niebieskich nie... W każdym czarnym slocie komputer sienueuchamiando stanu jednego standardowego peepp a po chwili peep peeep 2 razy krótkie i to tyle. Czarny ekran

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jescze jeden dziwny problem...mianowicie w czarnych slotach ramy działają, natomiast w niebieskich gdy włączam pc. Są dźwięki ciągle. W każdym niebieskim slocie jest to samo, a mam 2 tylko kości. Oby dwie działają w czarnych slotach, lecz w niebieskich nie

Tu bym podejrzewał właśnie socket, być może faktycznie jakieś piny są pogięte. Zrób dobrej jakości zdjęcia socketu i wstaw na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym podejrzewał właśnie socket, być może faktycznie jakieś piny są pogięte. Zrób dobrej jakości zdjęcia socketu i wstaw na forum.

Do 14 dzisiaj pracuje, AE. Uwiez przyjacielu że oglądałem godzinę piny pod każdym kątem światła... Naprawdę nie widziałem nic na pozór krzywo... Ale raz mi się trafił malutki włosek.. Ogólnie czy takie coś może przyczynić się do błędu? Ale dodam zdjęcia tagze zobaczysz

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jescze jeden dziwny problem...mianowicie w czarnych slotach ramy działają, natomiast w niebieskich gdy włączam pc. Są dźwięki ciągle. W każdym niebieskim slocie jest to samo, a mam 2 tylko kości. Oby dwie działają w czarnych slotach, lecz w niebieskich nie... W każdym czarnym slocie komputer sienueuchamiando stanu jednego standardowego peepp a po chwili peep peeep 2 razy krótkie i to tyle. Czarny ekran

Dokładnie o tym mówię, styki w modułach RAM. Co do slotów, to opisywane zjawisko jest absolutnie normalne. Na tej platformie dla każdego kanału trzeba najpierw obsadzić slot bardziej na prawo i dopiero potem można ewentualnie dołożyć drugi moduł. W każdym razie opisywane zachowanie sugeruje to co wcześniej, czyli problemy z kartą graficzną. Przełóż ją do innego slotu.

 

mały offtop ile w jakiej cenie można dziś dostać i7 990x?

Kupuje się Xeony, nie 990X ;)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym mówię, styki w modułach RAM. Co do slotów, to opisywane zjawisko jest absolutnie normalne. Na tej platformie dla każdego kanału trzeba najpierw obsadzić slot bardziej na prawo i dopiero potem można ewentualnie dołożyć drugi moduł. W każdym razie opisywane zachowanie sugeruje to co wcześniej, czyli problemy z kartą graficzną. Przełóż ją do innego slotu.

 

 

Kupuje się Xeony, nie 990X ;)

Xeony? Niby dlaczego, co lepsze?

 

Tomcug Mówisz problem z kartą graficzną, z wcześniejszej treści udzielonej pomocy tutaj wnioskuję że 2 razy dźwięk pip pip krótki to sygnał błędu parzystosci ramu coś w tym stylu. Too już nie wiem jak mam odczytywać dźwięki. Na to wychodzi ze nie maja znaczenia xd

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widziałem nic na pozór krzywo... Ale raz mi się trafił malutki włosek.. Ogólnie czy takie coś może przyczynić się do błędu? Ale dodam zdjęcia tagze zobaczysz

To są tak małe elementy, że nawet ten malutki włosek może nieźle namieszać. A przy próbie jego usunięcia łatwo coś wykrzywić. Czy np: przy instalacji procesora. To jest właśnie problem socketów LGA. AMD ze swoimi PGA, jest dużo lepsze pod tym względem. Taże zrób zdjęcia, musimy wykluczyć że to nie wina socketu.

 

 

A Xeony się kupuje bo tańsze a praktycznie to samo.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tak małe elementy, że nawet ten malutki włosek może nieźle namieszać. A przy próbie jego usunięcia łatwo coś wykrzywić. Czy np: przy instalacji procesora. To jest właśnie problem socketów LGA. AMD ze swoimi PGA, jest dużo lepsze pod tym względem. Taże zrób zdjęcia, musimy wykluczyć że to nie wina socketu.

 

 

A Xeony się kupuje bo tańsze a praktycznie to samo.

Blubaju to są wczorajsze zdjęcia nie są dobrej jakości ale jak wrócę z pracy dodam lepsze. Zobacz te piny

Najlepiej pobierz, będą w lepszej jakości

 

Sa na stronie, na moim koncie chomika

https://chomikuj.pl/cycu8911

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są lepsze, są tańsze :E

Uwielbiam sockel 1366 a x58 to naprade dobra płyta główna. Choć teraz są lepsze modele itd. Dużo uczę się na starym 1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeony? Niby dlaczego, co lepsze?

 

Taki Xeon X5690 ma zegar jak twój i7, a używka pewnie połowę tańsza. Jedyny minus, że mnożnik ma zablokowany, ale i tak przy jego wysokim bazowym to i tak nie ma znaczenia.

 

Posprawdzaj jeszcze wszystkie kable i gniazda czy gdzieś spięcia nie było - gniazdo ATX, 8-pin do procka itd. Kiedyś mi się płyta asrocka x58 sfajczyła tak po prostu ( poznałem, bo pin w gnieździe zasilania procesora był osmolony, może o/c nie wytrzymała :E ). 1366 ciągnie dużo prądu.

Edytowane przez Erwings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Xeon X5690 ma zegar jak twój i7, a używka pewnie połowę tańsza. Jedyny minus, że mnożnik ma zablokowany, ale i tak przy jego wysokim bazowym to i tak nie ma znaczenia.

 

Posprawdzaj jeszcze wszystkie kable i gniazda czy gdzieś spięcia nie było - gniazdo ATX, 8-pin do procka itd. Kiedyś mi się płyta asrocka x58 sfajczyła tak po prostu ( poznałem, bo pin w gnieździe zasilania procesora był osmolony, może o/c nie wytrzymała :E ). 1366 ciągnie dużo prądu.

wszystkie diody wskazują na to że wszystko jest wporzsdku z płytka główna... C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły nowe ramy sprawdziłem jedna nowa kość po 8 GB. Nadal jest tak samo

 

Heh tylko się nie dziwic wcześniej pisałem że jestem w pracy :) ogólnie mamy restauracje w Niemczech i mieszkam u góry na dole pracuje tagze miałem chwilę na sprawdzenie

Tagze ramy są dobre...

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PINY SOCKEL 1366: zdjęcia są wczorajsze dziś zrobię lepsze i więcej. Ale może coś z nich whczytacie

 

https://zapodaj.net/15d4aac6f78dd.jpg.html

 

https://zapodaj.net/0e9ec5390c25c.jpg.html

 

https://zapodaj.net/4f24e5ab40de1.jpg.html

 

Nie wiem czy będzie widać piny, jak nie dziś zrobię lepsze zdjęcia... Zawsze jak wysyłam zdjęcia na server tracą na jakości....

 

A świeci się "DIMM warning LED"?

 

Nie świeci się dim warning led. Wogole nic nie ma. Żadnej diody która wskazuję błąd nie widzę na płycie

Głównej

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...