Skocz do zawartości
Zozom3d

I7 920 na i7 990x. Wymiana i nie uruchamiający sie Windows.

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmij kartę graficzną i zobacz, co się stanie.

Gdy wyjme daje sygnały że jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was widział moje piny? Jaka jest wasza opinia

 

Czy istnieje opcja ze może jest coś spalone? Nie mogę znaleźć problemu. Cały czas jedno właściwe peep przy rozruchu pc a po chwili 2 krótkie. I czarny ekran wszystko stoi

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was widział moje piny? Jaka jest wasza opinia

Socket wygląda na w porządku, nie dopatrzyłem się wygiętych pinów.

A masz możliwość podpiąć płytę do innego zasilacza? Może już kończy żywot i nie daje odpowiednich napięć. Ile lat ma ten zasilacz? Przyznam że nie znam tej marki zasilacza. Więc się nie wypowiem czy on jest "czarna lista czy nie" Ale dobrze by było sprawdzić na innym zasilaczu.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany 2 lata xilence 530 w

 

Socket wygląda na w porządku, nie dopatrzyłem się wygiętych pinów.

A masz możliwość podpiąć płytę do innego zasilacza? Może już kończy żywot i nie daje odpowiednich napięć. Ile lat ma ten zasilacz? Przyznam że nie znam tej marki zasilacza. Więc się nie wypowiem czy on jest "czarna lista czy nie" Ale dobrze by było sprawdzić na innym zasilaczu.

2 lata używany xilence 530 W

 

Powiem wam tak że nawed nie ma nic na ekranie przy starcie systemu jest roslzruch ale jest pusto jak by wszystko znikło.

LINK DO ZASILACZA

https://www.mindfactory.de/product_info.php/530-Watt-Xilence-Performance-A--Serie-Non-Modular-80--Bronze_1024346.html

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że uruchomieniu nawet ekran startowy biosu(ten przed startem Windowsa) się nie pojawia?? Może być jeszcze taki przypadek że "wysypał się bios". To się rzadko zdarza, ale są takie przypadki.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie pojawia się, wskakuje obraz na monitor znaczek hdmi i to tyle. gdy resetowalem pc po zmianie na 990. Wskoczył chwilę bios przy starcie za chwilę znikł i nastała cisza... I tak jest cały cza czarny ekran.. I jak wcześniej opisalem

 

Wiesz jak wygląda ekran przy starcie pc.. Przez chwilę masz możliwość wejścia do biosu. No właśnie na tym etapie wszystko zniklo

 

Na płycie głównej są przyciski włącznik, restet i cmos clr. Przysik reset i główny włącznik świeci gdy chodzi płyta a cmos nie. Nie wiem czy to da cokolwiek

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bios się wysypał, to konieczne będzie wgranie biosu na nowo programatorem, pod warunkiem że kość biosu nie padła. W innym przypadku trzeba wymienić kość biosu na nową z wgranym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie płyta się uwaliła ;/ Może była u kresu swojego żywota, a dostała mocniejszego cepa to klękła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie będzie najlepsze rozwiązanie? Ponieważ nie chcę innego sockelu. 1366. Kupienie tej samej płyty głównej czy inna kupić pod prosesor i7990?

Chociaz naprwede nie jestem pewny tego co jest naprawdę na rzeczy.

Naprade jestem zielony.. Wszystko już próbowałem... :\

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje się Xeony, nie 990X ;)

kupuje się nowego Ryzena 1600 za 420 zł :P

X5680 399,00

X5675 269,00

X5670 199,00

X5660 135,00

 

chociaż X5687 135,00 zł

tylko trzeba mieć odpowiednia płytę :P

 

Uwielbiam sockel 1366 a x58 to naprade dobra płyta główna. Choć teraz są lepsze modele itd. Dużo uczę się na starym 1366.

a za co to uwielbienie?

Jakie będzie najlepsze rozwiązanie? Ponieważ nie chcę innego sockelu. 1366. Kupienie tej samej płyty głównej czy inna kupić pod prosesor i7990?

Chociaz naprwede nie jestem pewny tego co jest naprawdę na rzeczy.

Naprade jestem zielony.. Wszystko już próbowałem... :\

zostaje przetestowanie wszystkiego; podmiany komponentów

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam pod 1366 sockel

32 GB Ramu a wchodzi 24.

2 karty graficzne 2 procki 920 i 990

Nak trochę tych części a nie chce aby leżały.. Nie rozwiązałem problemu. Więc pytam czy nie lepiej kupić płytkę główna ta sama? Co jescze doradzicoe panowie

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje się nowego Ryzena 1600 za 420 zł :P

X5680 399,00

X5675 269,00

X5670 199,00

X5660 135,00

No i po co manipulujesz? X5670 za stówę można mieć, jak się tylko poszuka (za to cenę R5 1600 oczywiście walnąłeś najniższą możliwą). Jak ktoś ma już mobasa X58, to taki upgrade z czterordzeniowego Core i7 da wydajność niewiele niższą od tego Ryzena (wariant OC vs OC).

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co manipulujesz? X5670 za stówę można mieć, jak się tylko poszuka (za to cenę R5 1600 oczywiście walnąłeś najniższą możliwą). Jak ktoś ma już mobasa X58, to taki upgrade z czterordzeniowego Core i7 da wydajność niewiele niższą od tego Ryzena (wariant OC vs OC).

Co byście zrobili na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie sprawdzisz, co dokładnie padło, to nic.

Przecież wszystko zrobiłem tak jak pisaliście... Tylko nie mam jak sprawdzić reszty podzespołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam sprawdzałem, mam gforce 710 stara. I nawed też sprawdzałem w 2 gniazdach. To samo. Nawet nowe ramy sprawdziłem tak samo ta sama sytuacja

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zozom3d Nie wiem czy jest sens reanimować trupa. Lepiej zbieraj fundusze na coś nowszego. Jakiś Ryzen R5 1xxx do tego jakaś płyta gł na b350/450. chyba że koniecznie chcesz zostać na LGA1366 to poszukaj na Allegro jakiejś x58 np: https://allegro.pl/oferta/gigabyte-ga-x58-usb3-8535834697

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij płytę z obudowy i złóż wszystko na "pająka"

Przy okazji bo na filmie nie widać szczegółowo - płyta do obudowy jest przykręcona z użyciem dystansów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij płytę z obudowy i złóż wszystko na "pająka"

Przy okazji bo na filmie nie widać szczegółowo - płyta do obudowy jest przykręcona z użyciem dystansów?

Tak, dokladnie.. Myślisz że to coś pomoże jak ja wyjme?

 

@Zozom3d Nie wiem czy jest sens reanimować trupa. Lepiej zbieraj fundusze na coś nowszego. Jakiś Ryzen R5 1xxx do tego jakaś płyta gł na b350/450. chyba że koniecznie chcesz zostać na LGA1366 to poszukaj na Allegro jakiejś x58 np: https://allegro.pl/oferta/gigabyte-ga-x58-usb3-8535834697

Zostaje na 1366 chce z i7 990 wypapowac wszystko. Na nowszy model przyjdzie czas. Zbyt dużo inwestuje w ten pc na ten moment a składam go od zera.

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz historię tego PC. Kupiłeś płytę, procesor, RAM teraz niedawno czy już wcześniej posiadałeś ten sprzęt i tylko chciałeś zmienić procesor? Bo zakup w obecnych czasach tej platformy jest delikatnie mówiąc bezsensem.

Druga sprawa, to dobrze jakbyś miał kogoś znajomego z zasilaczem, aby podpiąć płytę pod inny zasilacz, bo być może to zasilacz podaje złe napięcia i dlatego płyta nie wstaje. A pisałeś że ten zasilacz też kupiłeś używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go jako komplet z monitorem z wszystkim za grosze... Miał w nim gforce 710 procek 920 stary zasilacz który już nie mam. Jedna kość ramu. Chłodzenie procka również stare. Poprostu od paru dobrycj miesięcy ładuje w niego chociaż ma stary sockel. I jedyny dobry procek z dobrymi wynikami to i7990. Kupiłem do niego zasilacz ramy kartę chłodzenie. Dyski itd. I przyszła właśnie ta opcja ze wymienię procek i się trafiła ta sytuacja

 

Pisałem żeby podkrecone dużo czytałem jakie napięcia itd. Na wszystkim. Poradniki filmy. Uzyskałem max stabilnie 3800mhz temperatura do max 69 stopni.

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...