Skocz do zawartości
Zozom3d

I7 920 na i7 990x. Wymiana i nie uruchamiający sie Windows.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy na forum posiadam płytę x58a Pro E procesor i7 920 podkrec ony do 3600mhz postanowiłem wymienić go na nowy procesor i7 990 po wymianie procesora komputer Uruchomił się normalnie wyskoczyła opcja aby przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych.. komputer się uruchomił sprawdziłem ustawienia informacji i7990 działa. System pracuje, przetestowałem grę po czym zresetowalem komputer. Od tego czasu system startuje dźwięk biosu.. Ale jest czarny ekran i za chwilę 2 razy dzwiek biosu. Po czym wszystko stoi... Potrzebuję pomocy co mam zrobić aby naprawić ten problem.. Wybaczcie za pismo ale jestem w pracy. Czekam na odpowiedzi

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530 W xilence

 

Od czasu resetu nie mogę nic zrobić

 

Płytka główna sockel 1366 x58 pro E. Ramy corsair 16 GB

 

, Przypominam że po wymianie procesora 920 na 990 uruchomiłem komputer przetestowałem wszystko działało prawidłowo po czym zresetowałem komputer do tej pory jest tak jak napisałem...

 

 

Aha jeszcze jedno gdy naciskam przycisk reset komputer się nie resetuje lecz po prostu wyłącza

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pip, przerwa i potem pip pip(2 krótkie) czy może jest pip pip piiiiiiiiiip (krótki krótki długi)?

 

W ilu kościach ram?

 

Jak więcej niż w jedej, to wyjmij jedną kość ram, odpal. Sprawdź, potem drugą to samo.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości są 2 po 8 GB jedna corsair druga crucial Pika raz przy włączeniu.. Nadal towarzyszy czarny ekran po czym jest 2 razy pip pip i cisza

 

Gdy wyjme jedna kość jest długie pikanie gdy włączam komputer i po czym się włącza wyłącza pc.

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości są 2 po 8 GB jedna corsair druga crucial Pika raz przy włączeniu.. Nadal towarzyszy czarny ekran po czym jest 2 razy pip pip i cisza

 

Gdy wyjme jedna kość jest długie pikanie gdy włączam komputer i po czym się włącza wyłącza pc.

 

Wszelkie kombinacje próbowałeś?

 

Każdą kość pojedynczo w każdy slot wsadzaj i próbuj.

 

dwa krótkie sygnały bios oznaczają problem z Ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno jest to problem z ramem na pewno nie z procesorem? nie wiem do końca się nie znam Nie ale po prostu pytam.. Jestem teraz w pracy jak wrócę zobaczę i dam znać. Dziękuję :)

 

Może reset poprzez wyjęcie bateryjki pomoże.

z baterią również próbowałem ale teraz jestem w pracy teraz bateria jest wyciągnięta Zobaczymy jak przyjdę Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno jest to problem z ramem na pewno nie z procesorem? nie wiem do końca się nie znam Nie ale po prostu pytam.. Jestem teraz w pracy jak wrócę zobaczę i dam znać. Dziękuję :)

 

Dwa krótkie sygnały o tym świadczą. Weź w łapkę jedną kość, po kolei wsadzaj w sloty i odpalaj kompa. Niezależnie od tego czy będzie działał czy nie, zrób to samo z drugą kością, aby wykluczyć wadliwość którejś z nich. Potem możesz porobić kombinacje. Jak każda kość osobno będzie normalnie działała to potem próbuj obie wkładać tylko w inne sloty Dual Channel

 

1+3 slot, 2+4 slot, 3+5 slot, 4+6 slot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały offtop ile w jakiej cenie można dziś dostać i7 990x?

https://ithardware.pl/testyirecenzje/retro_test_procesorow_intel_core_i7_975_oraz_i7_990x_lga1366_wiecznie_zywe-5021.html

Bez zmian pozostał podsystem pamięci, oferując trzykanałową obsługę DDR3 o taktowaniu oficjalnie dochodzącym do skromnych 1066 MHz. W praktyce nie było oczywiście problemów z dużo wyższymi wartościami, ale warto tutaj zwrócić uwagę na drobne, aczkolwiek bardzo pomocne usprawnienie w tym zakresie. W przypadku rodziny Bloomfield (czterordzeniowce) taktowanie części uncore (m.in. kontroler RAM oraz cache L3) musiało być przynajmniej dwukrotnie wyższe od zegara pamięci. W praktyce oznaczało to, że osiągnięcie 2000 MHz (realne maksimum) wiązało się z NB pracującym co najmniej przy 4000 MHz, co z kolei wymagało napięć grubo powyżej 1,4 V. Natomiast w przypadku Gulftowna dolny limit częstotliwości uncore był tylko o 50% wyższy od RAM, co ułatwiło sprawę na tyle, że osobiście nie miałem problemów, aby osiągnąć 2400 MHz na pamięciach, chociaż oczywiście do takiego rezultatu potrzebny jest też procesor z dobrym kontrolerem.

może to OC RAM'u?

[nie żebym kiedykolwiek miał LGA 1366]

a tak na marginesie to czy on nie ma 3 kanałowego kontrolera?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 990 za 150 euro można dostać. Przypominam że i7 920 miałem wczesniej podkrecone razem z ramami. Gdy wymieniłem procesor na 990 automatycznie wyskoczyło czy chce zmianie ustawienia biosu na fabryczne. Przez 20 min działał system. Po resecie. Padł jak wcześniej napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 990 za 150 euro można dostać. Przypominam że i7 920 miałem wczesniej podkrecone razem z ramami. Gdy wymieniłem procesor na 990 automatycznie wyskoczyło czy chce zmianie ustawienia biosu na fabryczne. Przez 20 min działał system. Po resecie. Padł jak wcześniej napisałem

 

a w ogóle po co taka zmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po co? 920 a i7 990 x Extreme Edition. Wydajność

 

a w ogóle po co taka zmiana?

myślę że to nie wina ramu.... Dzis sprawdzę i napisze co wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle po co taka zmiana?

i7 920 4/8

i7 990x 6/12

Już rozumiesz po co zmiana?

 

@Zozom3d, jak masz wcześniejszy procesor to sprawdź czy płyta się uruchamia ze starym procesorem. Jeśli się ze starym uruchamia a z nowym nie to może coś jest z 990x.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oba się nie uruchamia.. Sprawdzałem ani 920 ani 990 nadal. Oczywiście gdy włożyłem 990 działal system pokazywał że jest 990 w środku. Ale po resecie jest ciemno i jest pierwszy sygnał startu biosu a po chwili są 2 krótkie i cisza... To samo.. Sprawdzę niedługo ramy , kombinacje itd. Jak nie to to nie wiem...

 

i7 920 4/8

i7 990x 6/12

Już rozumiesz po co zmiana?

 

@Zozom3d, jak masz wcześniejszy procesor to sprawdź czy płyta się uruchamia ze starym procesorem. Jeśli się ze starym uruchamia a z nowym nie to może coś jest z 990x.

Z oba się nie uruchamia.. Sprawdzałem ani 920 ani 990 nadal. Oczywiście gdy włożyłem 990 działal system pokazywał że jest 990 w środku. Ale po resecie jest ciemno i jest pierwszy sygnał startu biosu a po chwili są 2 krótkie i cisza... To samo.. Sprawdzę niedługo ramy , kombinacje itd. Jak nie to to nie wiem...

 

i7 920 4/8

i7 990x 6/12

Już rozumiesz po co zmiana?

 

@Zozom3d, jak masz wcześniejszy procesor to sprawdź czy płyta się uruchamia ze starym procesorem. Jeśli się ze starym uruchamia a z nowym nie to może coś jest z 990x.

Że starym już nie działa, sprawdziłem po tym incydencie.. Wyciągnolem 990 i zmieniłem na 920.. Bez zmian..ciemno gdy włączam pc pierwszy sygnał startu biosu jest, a po chwili są 2 krótkie i cisza... To samo.. Sprawdzę niedługo ramy , kombinacje itd. Jak nie to to nie wiem...

 

i7 920 4/8

i7 990x 6/12

Już rozumiesz po co zmiana?

 

@Zozom3d, jak masz wcześniejszy procesor to sprawdź czy płyta się uruchamia ze starym procesorem. Jeśli się ze starym uruchamia a z nowym nie to może coś jest z 990x.

Że starym już nie działa, sprawdziłem po tym incydencie.. Wyciągnolem 990 i zmieniłem na 920.. Bez zmian..ciemno gdy włączam pc pierwszy sygnał startu biosu jest, a po chwili są 2 krótkie i cisza... To samo.. Sprawdzę niedługo ramy , kombinacje itd. Jak nie to to nie wiem...

 

920 nie działa. Oczywiście gdy włożyłem 990 działal system.. Ale to było przed restetem. Ale po resecie jest ciemno włączam pc, pierwszy sygnał startu biosu a po chwili są 2 krótkie i cisza... To samo.. Sprawdzę niedługo ramy , kombinacje itd. Jak nie to to nie wiem...

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy BIOS ?

LINK

 

Przynajmniej jeden moduł w podstawowych slotach pamięci jest potrzebny aby zaskoczyły dodatkowe (ograniczenie IMC).

Ogarnij instrukcję obsługi, aby sprawdzić które to są u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za spam xd , ale dodawalen posty lecz nie były widoczne

 

Najnowszy BIOS ?

LINK

Nie miałem update biosu

 

 

Poprostu 920 wyciągnolem i włożyłem 990. Wiem że to błąd. Ale teraz już wiem że najpierw trzeba zrobić update... Ale już za późno. Teraz nie wiem co zrobić i co się stalo

Moje parametry :

 

PŁYTA GŁÓWNA X58 pro E

PROCESOR : I7 920 wymiana na i7990x

RAM: CRUCIAL 8GB, 1600MHZ CORSAIR 8GB 1600MHZ

KARTA GRAFICZNA :GEFORCE 1050 TI OC 4GB

ZASILACZ:Xilence 530 w.

Chlodzenie : cooler master 120 litle

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zozom3d Wyjmij procesor z socketu i dokładnie się przyjrzyj czy przypadkiem jakieś piny w gnieździe nie są wygięte. Z socketami typu LGA jest ten problem, że instalując w nich procesor trzeba to robić bardzo uważnie, bo łatwo pogiąć piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy BIOS ?

LINK

 

Przynajmniej jeden moduł w podstawowych slotach pamięci jest potrzebny aby zaskoczyły dodatkowe (ograniczenie IMC).

Ogarnij instrukcję obsługi, aby sprawdzić które to są u Ciebie.

Agent.. Możesz napisać jaśniej??? Jakie ograniczenie? O co chodzi, proszę jaśniej. Mam 30 lat heeh ale nie wiem wszystkiego

 

Najnowszy BIOS ?

LINK

 

Przynajmniej jeden moduł w podstawowych slotach pamięci jest potrzebny aby zaskoczyły dodatkowe (ograniczenie IMC).

Ogarnij instrukcję obsługi, aby sprawdzić które to są u Ciebie.

Agent.. Możesz napisać jaśniej??? Jakie ograniczenie? O co chodzi, proszę jaśniej. Mam 30 lat heeh ale nie wiem wszystkiego

 

Agent.. Możesz napisać jaśniej??? Jakie ograniczenie? O co chodzi, proszę jaśniej. Mam 30 lat heeh ale nie wiem wszystkiego

 

Agent.. Możesz napisać jaśniej??? Jakie ograniczenie? O co chodzi, proszę jaśniej. Mam 30 lat heeh ale nie wiem wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z baterią również próbowałem ale teraz jestem w pracy teraz bateria jest wyciągnięta Zobaczymy jak przyjdę

Może uwaga oczywista, ale ta bateria to wyjęta przy wyłączonym zasilaczy/wypiętym kablu od zasilacza, żeby całkowicie odciąć zasilanie do płyty?

 

Z tymi RAMami to pierwszy zestaw kości musi być w białych slotach, żeby płyta wystartowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś z ramem jak ci pisałem?

O 23 kończę pracę ?

 

Może uwaga oczywista, ale ta bateria to wyjęta przy wyłączonym zasilaczy/wypiętym kablu od zasilacza, żeby całkowicie odciąć zasilanie do płyty?

 

Z tymi RAMami to pierwszy zestaw kości musi być w białych slotach, żeby płyta wystartowała.

Wyjęta przy wyłączonym zasilaczu i wyciagnietym kablu a sloty mam niebieskie i czarne

 

@Zozom3d Wyjmij procesor z socketu i dokładnie się przyjrzyj czy przypadkiem jakieś piny w gnieździe nie są wygięte. Z socketami typu LGA jest ten problem, że instalując w nich procesor trzeba to robić bardzo uważnie, bo łatwo pogiąć piny.

Przecież chodził procesor.. To jak piny mogą być wygięte? Nie znam się xd. Jeżeli będą wygięte to co mam zrobić? Da się jakoś to naprawić?

Edytowane przez Zozom3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...