Skocz do zawartości
staryznajomy

Paweł Piła Pilarczyk opuszcza PClab po 17 latach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Niby wiemy jak sytuacja z Pawłem wyglądała, że PCLab od dawna był sierotą i nie zajmował się nim jak kiedyś, zanim interes przejął Onet, ale mimo wszystko to jakieś wydarzenie. Piła po 17 latach oficjalnie opuszcza Pclaba i całą grupę wydawniczą.

 

"Paweł Pilarczyk, znany w branży dziennikarz technologiczny oraz redaktor naczelny serwisu PCLab.pl postanowił odejść ze stanowiska i z grupy Ringier Axel Springer Polska. Zamierza poświęcić się własnym projektom dziennikarskim, w firmie pozostanie do końca października. - Po ponad 10 latach zdecydowałem się odejść z Ringier Axel Springer Polska, ponieważ czuję, że moja misja w ramach tej organizacji się skończyła - tłumaczy Pilarczyk w rozmowie z Wirtualnemedia.pl."

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/szef-pclab-pl-pawel-pilarczyk-odchodzi-z-ringier-axel-springer-polska-chcialbym-wrocic-do-korzeni

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Niby co ma robić, skoro ma minimalny wpływ na portal? Nie ma powodu aby tu siedział. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co ma robić, skoro ma minimalny wpływ na portal? Nie ma powodu aby tu siedział. ;)

Ale Redaktorem naczelnym był i jest,do końca października

 

No nic,życzę Pile przyszłych sukcesów z projektami.

Pozdrawia kilkuletni czytelnik oraz od stosunkowo niedawna forumowicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co ma robić, skoro ma minimalny wpływ na portal? Nie ma powodu aby tu siedział. ;)

Ale kasa była pewnie niezła za "nic nie robienie" ;) I jeśli się nie mylę, to z dobrze płatnej i niezbyt obciążającej pracy tak po prostu się nie odchodzi, chyba że niebawem PCL zostanie zamknięty lub zmarginalizowany na rzecz KŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że niebawem PCL zostanie zamknięty lub zmarginalizowany na rzecz KŚ.

Oby do czegoś takiego nie doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chce otworzyć własny portal lub coś w tym stylu? Może go po prostu zredukowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeśli się nie mylę, to z dobrze płatnej i niezbyt obciążającej pracy tak po prostu się nie odchodzi, chyba że niebawem PCL zostanie zamknięty lub zmarginalizowany na rzecz KŚ.

chyba, że masz coś takiego jak ambicja i aspiracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kasa była pewnie niezła za "nic nie robienie" ;) I jeśli się nie mylę, to z dobrze płatnej i niezbyt obciążającej pracy tak po prostu się nie odchodzi, chyba że niebawem PCL zostanie zamknięty lub zmarginalizowany na rzecz KŚ.

Ze skrawków, które do mnie docierały za czasów moderowania, to raczej było stresujące zajęcie, chyba że ktoś lubi robić w strefie biznesu, a nie redakcji, czy pisać teksty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nic w tej wiadomości niesamowicie zaskakującego nie ma :>

Myślę też, że nie ma sensu wchodzić z butami w czyjeś portfele, prywatę i inne, gdybając ile kto za co zarabiał i ile będzie, czy jakie miał warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przejęciami tak już jest, że przez chwilę wszystko zostaje po staremu, a później albo do kosza albo rewolucja.PCLab i tak długo się trzymał, bo zaczął się sypać dopiero gdzieś przy przeprowadzce do Mordoru, a teraz mamy epilog tego etapu. Dobreprogramy i SportoweFakty szlag trafił już krótko po przejęciu przez WP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeee bez Pilarczyka to już nie to samo.

 

"Ringer Springer, you fu@@@@@@ed it up!" @AngryJoe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba, że masz coś takiego jak ambicja i aspiracje.

I te ambicje obudziły się tyle lat po przejęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z jednej strony zdruzgotany, ale z drugiej tego się właśnie spodziewałem. Sam z Laba odszedłem troszkę ponad rok temu, nie widząc dla siebie perspektyw w tym serwisie, opanowywanym przez korpo-szczury. Kompletne odsunięcie Pawła od decyzyjności na Labie w sierpniu ubiegłego roku sprawiło, że to już nie był serwis, z którym chciałem się utożsamiać. Paweł odszedł po 17 latach, ja po 15. Jest mi porażająco przykro, że Paweł opuścił dzieło, które sam stworzył. Paweł, dziękuję Ci za blisko 15 lat współpracy. Tak, tak, rzućcie się, hejterzy, bez argumentów, bo PCLab.pl nie miał nigdy newsmana, recenzenta, blogera, który nie puścił fake newsa. Dziś PCL to agregat fake-newsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z jednej strony zdruzgotany, ale z drugiej tego się właśnie spodziewałem. Sam z Laba odszedłem troszkę ponad rok temu, nie widząc dla siebie perspektyw w tym serwisie, opanowywanym przez korpo-szczury. Kompletne odsunięcie Pawła od decyzyjności na Labie w sierpniu ubiegłego roku sprawiło, że to już nie był serwis, z którym chciałem się utożsamiać. Paweł odszedł po 17 latach, ja po 15. Jest mi porażająco przykro, że Paweł opuścił dzieło, które sam stworzył. Paweł, dziękuję Ci za blisko 15 lat współpracy. Tak, tak, rzućcie się, hejterzy, bez argumentów, bo PCLab.pl nie miał nigdy newsmana, recenzenta, blogera, który nie puścił fake newsa. Dziś PCL to agregat fake-newsów.

Bill Gates też opuścił M$, szefowie Google też je opuścili, założyciele CD-Projekt też już opuścili CDPR, pewnie tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bill Gates też opuścił M$, szefowie Google też je opuścili, założyciele CD-Projekt też już opuścili CDPR, pewnie tak musi być.

 

Gates odszedł z Microsoftu i co się z nimi stało? Ballmer rżał ze śmiechu komentując pierwszego iPhone'a. Gdzie we wtedy rozwijającej się branży mobilnej zaprowadził Microsoft? Gdzie dziś jest Microsoft w branży mobilnej? W dupie. Dziś ściekiem Ballmera jest to, że Windows 10 musiał być przez rok darmowy, bo bez tego mało kto chciałby go kijem tknąć. Owszem, Microsoft robi kasiorę, ale z jakich segmentów rynku? Dziś tylko z tych skazanych na wymarcie. Parę lat i Google rozwali Microsoft tak, że wióry polecą. Nie wierzysz? Spoko, spotkajmy się za dwa, trzy lata. Ja fake newsów nie puszczam. W 2002 roku, na FrazPC pisałem, że za circa 5 lat wszyscy zaczniemy używać ekranów dotykowych, jako podstawowej formy sterowania urządzeniami elektrowniczymi. Wtedy, na FrazPC, śmiano się ze mnie. Sęk w tym, że dokładnie pięć lat później pojawił się pierwszy iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, rzućcie się, hejterzy, bez argumentów, bo PCLab.pl nie miał nigdy newsmana, recenzenta, blogera, który nie puścił fake newsa.

Czytam to piąty raz i dalej nie rozumiem. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i przeczytamy tutaj nawiązania do układu planet oraz wpływu Illuminati na rynek IT. Nie może też zabraknąć Apostołów, oczywiście. Wszystko to, bo ktoś zmienia pracę po 10 latach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś PCL to agregat fake-newsów.

Niby fake-newsy,a łykają jak pelikany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gates odszedł z Microsoftu i co się z nimi stało? Ballmer rżał ze śmiechu komentując pierwszego iPhone'a. Gdzie we wtedy rozwijającej się branży mobilnej zaprowadził Microsoft? Gdzie dziś jest Microsoft w branży mobilnej? W dupie. Dziś ściekiem Ballmera jest to, że Windows 10 musiał być przez rok darmowy, bo bez tego mało kto chciałby go kijem tknąć. Owszem, Microsoft robi kasiorę, ale z jakich segmentów rynku? Dziś tylko z tych skazanych na wymarcie. Parę lat i Google rozwali Microsoft tak, że wióry polecą. Nie wierzysz? Spoko, spotkajmy się za dwa, trzy lata. Ja fake newsów nie puszczam. W 2002 roku, na FrazPC pisałem, że za circa 5 lat wszyscy zaczniemy używać ekranów dotykowych, jako podstawowej formy sterowania urządzeniami elektrowniczymi. Wtedy, na FrazPC, śmiano się ze mnie. Sęk w tym, że dokładnie pięć lat później pojawił się pierwszy iPhone.

Hmmm, tow. Wałęsa mówi tak samo, wszystko wiedział, nie słuchaly go, on to wszystko przewydział, tylko głupi lud nie słuchał.

 

A co do odejścia Piły, to mi to lotto. Pamiętam czasy, kiedy chciało się na forum udzielać, kiedy na forum był ruch, ludzie byli serdeczni,a Piła i moderatorzy udzielali się w wielu tematach. Pamiętam forumowy zjazd rowerowy w 2003 roku, pamiętam recenzje na żywo, jak siedziałem w ogólniaku, a Piła o drugiej aktualizował wyniki FX5900 albo 5800 :) Pamiętam dyskusje z Agnes, Bono i Analomasacrisem :E Tylko niestety PCLab został przejęty przez Onet i przestał być taki fajny, teraz raz na jakiś czas coś napiszę. Aktywność Piły i innych była już bardzo niska w 2006 roku, kiedy przestałem wchodzić na forum. Rok później musiałem założyć nowe konto, bo zapomniałem hasło do starego :E W niczym mi to nie przeszkodziło, wszyscy starzy użytkownicy powoli odchodzili, a poziom spadał na łeb, na szyję. Teraz na forum jest dzieciarnia, szczujnia i piaskownica, newsy są tragiczne, a dużych artów/testów prawie nie ma w porównaniu z tym co było. Jak Ringer Axel Springer będzie chciał zamknąć PCLola, to nic się nie stanie, i tak ciągle jest gorzej i gorzej.

 

Piła, stworzyłeś coś fajnego, przez kilka lat była tu super atmosfera, fajni ludzie, świetne artykuły i mnóstwo życzliwości. Nikt nie będzie mieć pretensji, że sprzedałeś portal Onetowi, bo przecież kasa jest summa summarum najważniejsza. Teraz pewnie masz już całkiem sporo :cool: , więc życzę, żebyś realizował się w tym, w czym chcesz i żeby wyszło nie gorzej, niż pierwsze kilka lat PClaba, a nawet lepiej :) Powodzenia!

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ te dzieciaki właśnie mają pretensje do tego, że pclab został sprzedany kiedyś tam, że potem nastąpił cały ciąg wydarzeń :)

To jest po prostu durne. Misja misją, ale żyć z czegoś trzeba i każdy ma prawo do kapitalizacji na efektach swojej pracy. Pclab został sprzedany wtedy, kiedy był (jeszcze) czymś wartościowym. Nie tylko z powodu zawartości, ale także dlatego, że wtedy fora internetowe wydawały się mieć o wiele większą wartość dla użytkowników, niż teraz, kiedy zainteresowanie jest przeniesione mocno w kierunku mediów społecznościowych, a i nawet one chyba nie budują już społeczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,dla mnie jest obojętne jak skończy PCLab.

Tym aktualności i newsów praktycznie nie czytam,jak już to czasem przeczytam testy np.świeże testy GTX 1660 Super.

Dla mnie ważniejsze jest forum niż pozostała część PCLaba

 

Nie tylko z powodu zawartości, ale także dlatego, że wtedy fora internetowe wydawały się mieć o wiele większą wartość dla użytkowników, niż teraz, kiedy zainteresowanie jest przeniesione mocno w kierunku mediów społecznościowych, a i nawet one chyba nie budują już społeczności.

Te facebooki,instagramy,snapchaty itd. są w dzisiejszych czasach ważniejsze niż fora dyskusyjne i tego już nie zmienimy.

Najlepsze na dzisiaj jest to,że jak ktoś np.nie ma konta na fb to od razu jest traktowany jak na dziwaka ;)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i przeczytamy tutaj nawiązania do układu planet oraz wpływu Illuminati na rynek IT. Nie może też zabraknąć Apostołów, oczywiście. Wszystko to, bo ktoś zmienia pracę po 10 latach...

nie tylko tutaj ale i na głównej Kotowski już się o to zatroszczy by zawartość była napisana takim żargonem ze z czasem zainteresowanie główną laba będzie deficytowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pojawi się jakakolwiek informacja na głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, ale to chyba nie jest wiadomość korzystna wizerunkowo dla marki. Poza tym, patrząc na to, jak wyglądały ostatnie odejścia z pclaba, może (ale nie musi) być w tle trochę dramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko tutaj ale i na głównej Kotowski już się o to zatroszczy by zawartość była napisana takim żargonem ze z czasem zainteresowanie główną laba będzie deficytowe

Ogólnie to dziw bierze, że pan Adrian marnuje się tutaj, a nie rozwija skrzydeł w Gazecie Polskiej albo gdzieś na Niezależnej. Może wynika to z mojego ograniczonego obeznania w polskich realiach, ale zanim stylistyka newsów trochę zmatowiała, byłem w ciężkim szoku, że takim językiem można pisać o technologii.

 

Swoją drogą, ten marazm na labie mnie trochę martwi. Odchodzą ludzie, znikają mądre głowy, które przetaczały się przez lata przez główną i forum... Niby były zmiany strony głównej, ale to też była pojedyncza akcja i koniec. Przycisku do zgłaszania błędów w artykułach dalej nie ma, ale za to błędów czasami tyle, że się czytać nie da :] W newsach dominują z kolei komórki, co też nie wróży dobrze portalowi z PC w nazwie.

 

Szkoda by było laba ze względu na forum. Jeśli chodzi o polskojęzyczne fora dla laików, jest to miejsce kilka długości przed wszelką konkurencją. Wciąż. Mimo wszystko.

A może po prostu w czasach facebooka, instagrama i discordów wszelkiej maści ten format się po prostu wyczerpał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...