Skocz do zawartości
staryznajomy

Paweł Piła Pilarczyk opuszcza PClab po 17 latach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda by było laba ze względu na forum. Jeśli chodzi o polskojęzyczne fora dla laików, jest to miejsce kilka długości przed wszelką konkurencją. Wciąż. Mimo wszystko.

Też tak uważam,szkoda by było forum,jeżeli PCLab runie wiadomo gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą temat forum długo był wałkowany ale teraz to PCLOL odwalił maniane lol2.gif 0 rozmowy na temat ewentualnej zmiany wyglądu/dostosowania forum ale przywitanie zaj.....iste panie redaktorze naczelny lol2.gif Je...em ze śmiechu szczerbaty.gif Nie robicie nic co by było widoczne czy to na głównej czy na forum lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam sekcję komentarzy pod tamtymi "zmianami w serwisie" :lol2::thumbup:

 

Ważne wydarzenie jak całkowite opuszczenie pclaba przez jego założyciela wciśnięte w "ogłoszenia duszpasterskie" pokazuje że wydarzyło się coś konkretnego, a nikt "z bardzo wysokiej góry nie ma jaj" by napisać jak jest i Arek musi "świecić oczami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne wydarzenie jak całkowite opuszczenie pclaba przez jego założyciela wciśnięte w "ogłoszenia duszpasterskie" pokazuje że wydarzyło się coś konkretnego, a nikt "z bardzo wysokiej góry nie ma jaj" by napisać jak jest i Arek musi "świecić oczami".

 

Wolno to tak, oficjalnie bez żadnych reperkusji wyrażać dezaprobatę do jedynie słusznych działań "zarządu" ? szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to przecież napisała już ta bardzo wysoka góra.

No chyba że oczekujemy, żeby CEO korpo zabłysnął jakimś rymowanym pożegnaniem? :)

 

Pamiętajmy, w korpo nie ma przyjaciół, rodziny. Jest team :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że oczekujemy, żeby CEO korpo zabłysnął jakimś rymowanym pożegnaniem? :)

To mogłoby być dosyć ciekawe. Scenka w której CEO narzuca na głowę Pawła biały welon ze słowami "mój ci on! mój! nie wypuszczę go z pclaba". Albo scenka w której CEO po usłyszeniu zasług Pawła dla pclaba mówi w jego kierunku "Pawełku! ran twoich niegodny jestem całować". W ostateczności można by zrobić coś na wesoło. Przykładowo w stylu indyjskiego musicalu rodem z najnowszego Aladyna z Willem Smithem, CEO to Dżin, Paweł to Aladyn i impreza na wesoło w podziękowaniu za lata spędzone przez Pawła w pclabie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wołać prezesa do tak błahej sprawy jak odejście założyciela i redaktora naczelnego jednego z serwisów? Panie, na takie sprawy to nawet najniższy staff nie ma czasu poklikać i zaktualizować strony oraz zdjąć praw admina użytkownikowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bollywoodooowa wersja lepsza. Trzeba dużo dramy, tańca, teatralnych ruchów, makijażu, może parę symbolicznych ujęć gołębi odlatujących w ciemne, listopadowe niebo? Może przebitka z toczacą się piłką po pustym rynku o poranku w Kazimierzu Dolnym?

Popularny jest też seks, ale nie wiem jak by wyszło.

Ostatecznie można zastąpić scenami ze Zmierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='06 Listopad 2019 - 08:49' timestamp='1573026550' post='15687147']

Chcesz wołać prezesa do tak błahej sprawy jak odejście założyciela i redaktora naczelnego jednego z serwisów? Panie, na takie sprawy to nawet najniższy staff nie ma czasu poklikać i zaktualizować strony oraz zdjąć praw admina użytkownikowi ;)

Dobry pocisk :lol2::D:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tow. Wałęsa mówi tak samo, wszystko wiedział, nie słuchaly go, on to wszystko przewydział, tylko głupi lud nie słuchał.

 

A co do odejścia Piły, to mi to lotto. Pamiętam czasy, kiedy chciało się na forum udzielać, kiedy na forum był ruch, ludzie byli serdeczni,a Piła i moderatorzy udzielali się w wielu tematach. Pamiętam forumowy zjazd rowerowy w 2003 roku, pamiętam recenzje na żywo, jak siedziałem w ogólniaku, a Piła o drugiej aktualizował wyniki FX5900 albo 5800 :) Pamiętam dyskusje z Agnes, Bono i Analomasacrisem :E Tylko niestety PCLab został przejęty przez Onet i przestał być taki fajny, teraz raz na jakiś czas coś napiszę. Aktywność Piły i innych była już bardzo niska w 2006 roku, kiedy przestałem wchodzić na forum. Rok później musiałem założyć nowe konto, bo zapomniałem hasło do starego :E W niczym mi to nie przeszkodziło, wszyscy starzy użytkownicy powoli odchodzili, a poziom spadał na łeb, na szyję. Teraz na forum jest dzieciarnia, szczujnia i piaskownica, newsy są tragiczne, a dużych artów/testów prawie nie ma w porównaniu z tym co było. Jak Ringer Axel Springer będzie chciał zamknąć PCLola, to nic się nie stanie, i tak ciągle jest gorzej i gorzej.

 

Piła, stworzyłeś coś fajnego, przez kilka lat była tu super atmosfera, fajni ludzie, świetne artykuły i mnóstwo życzliwości. Nikt nie będzie mieć pretensji, że sprzedałeś portal Onetowi, bo przecież kasa jest summa summarum najważniejsza. Teraz pewnie masz już całkiem sporo :cool: , więc życzę, żebyś realizował się w tym, w czym chcesz i żeby wyszło nie gorzej, niż pierwsze kilka lat PClaba, a nawet lepiej :) Powodzenia!

 

Kurła aż mi się łezka zakręciła w oku... może wyjdę na pierdziela co to wygaduje frazesy w stylu: "aaa kiedyś było lepiej", ale cholera KIEDYŚ to nawet kłótnie na jakieś kontrowersyjne tematu na forum były hmmm… fajne, jakby bardziej cywilizowane, choć przecież nikt nikogo nie oszczędzał ;)

 

' date='06 Listopad 2019 - 08:49' timestamp='1573026550' post='15687147']

Chcesz wołać prezesa do tak błahej sprawy jak odejście założyciela i redaktora naczelnego jednego z serwisów? Panie, na takie sprawy to nawet najniższy staff nie ma czasu poklikać i zaktualizować strony oraz zdjąć praw admina użytkownikowi ;)

 

 

A żebyś wiedział :D Po odejściu z pewnego "wiodącego" Portalu WPolsce ;) jeszcze przez pół roku mogłem z domu wejść w administrację nie tylko mojego byłego serwisu, ale też główną portalu - zmienić, skasować, dodać tekst i grafikę itd. :D Włącznie z zatwierdzeniem publikacji i puszczeniem na żywo w eter. Czego oczywiście nie zrobiłem, ale to było zabawne. Also w samej firmie można było z ogólnodostępnego WiFi-Rifi ;) wejść gdzie tylko się chciało co też było przezabawne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła aż mi się łezka zakręciła w oku... może wyjdę na pierdziela co to wygaduje frazesy w stylu: "aaa kiedyś było lepiej", ale cholera KIEDYŚ to nawet kłótnie na jakieś kontrowersyjne tematu na forum były hmmm… fajne, jakby bardziej cywilizowane, choć przecież nikt nikogo nie oszczędzał ;)

 

 

Piotrek, kiedyś nie było hejtu. Były kłótnie, ale nie było przyziemnego, gówniarskiego hejtu. I tak, nawet jeśli braliśmy się czasem za łby na tym forum to były to kłótnie popieranie mniej lub bardziej istotnymi argumentami, ale nie hejt. Argumentami....

 

 

 

 

 

A żebyś wiedział :D Po odejściu z pewnego "wiodącego" Portalu WPolsce ;) jeszcze przez pół roku mogłem z domu wejść w administrację nie tylko mojego byłego serwisu, ale też główną portalu - zmienić, skasować, dodać tekst i grafikę itd. :D Włącznie z zatwierdzeniem publikacji i puszczeniem na żywo w eter. Czego oczywiście nie zrobiłem, ale to było zabawne. Also w samej firmie można było z ogólnodostępnego WiFi-Rifi ;) wejść gdzie tylko się chciało co też było przezabawne :D

 

Nie zapominaj, że miałeś wtedy Pomarańczowy paszport :cool:;) Który pozwalał WPuszczać wszystkich w maliny :D

 

 

Odnośnie tematu: chyba mogę powiedzieć, że z Piłą znam się 15 lub więcej lat. Tak od czasów PCcom.pl, jego publikacji w "Enterze" na przykład. I nie mówię, że zawsze pomiędzy nami było super, hiper, różowo i w ogóle. Czasami było, czasami... nie. Nie wiem dlaczego to zostawił/odszedł i co będzie dalej robił. Naprawdę nie mam pojęcia.

 

Paweł, dzięki za to, co wniosłeś swego czasu do mojego (informatycznego, że tak to ujmę) życia. Co je ubogaciło. Za wiedzę, którą dzięki Tobie rozwijałem w sobie. Przykro mi, że w pewnym momencie nasze drogi się rozeszły, ale widocznie tak być musiało. Dzięki za tych kilka naprawdę fajnych lat z PCL. PCL a nie Onetem. Naprawdę dzięki :)

 

Nie doszukuj się w tym poście krzty ironii, szydery. Wiesz dobrze, że jeśli chciałem kogoś wyśmiać, to zawsze robiłem to wprost, pisząc po imieniu. I z premedytacją. Teraz tego nie robię.

 

Tak, jak napisałem powyżej - nie wiem dlaczego tak naprawdę opuściłeś ten (swój) wortal. Nie moja sprawa. Ale tak czy siak... good luck Paweł! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że odszedł. Mógł na zakończenie chociaż poprawić problem z linijkami w postach na forum :E

 

Fajnie było, kiedy Piła jeszcze pisał na forum.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bill "William" Gates odszedł kiedyś z Microsoftu....

 

PCLab.pl. 2002-2019.

 

Piotr "CarnAge" Czyszczoń. PLL Lot ;) ) Piotr "Vega" Gontarczyk. FrazPC, PCL, PPC.

 

Napisał... Tomek "Tommo" Ł. Ten jeden z najbardziej znienawidzonych polskich modów :D

 

Szacunek Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, pomyślałem, że warto napisać jeszcze kilka słów od siebie :)

 

Moja misja w PCLabie dobiegła końca. Serwis działa już zupełnie samodzielnie i nie potrzebuje już mojego dalszego wsparcia.

 

PCL został już całkowicie wchłonięty w trybiki korporacji i niestety nie miałem już w nim takiej swobody decyzyjnej, jak wcześniej. Teraz jest częścią dużego segmentu Nowe Technologie w Ringier Axel Springer Polska, w którym - decyzją firmy - kluczowym serwisem jest Komputer Świat, a wszystkie inne marki (PCLab.pl czy Verdykt.pl, a wcześniej także Technologie.onet.pl czy Softonet.pl) są markami wspomagającymi.

 

Ja z kolei zatęskniłem za byciem szefem dla samego siebie i stąd między innymi moja decyzja o rozstaniu się z RASP :) Ale na forum PCL będę jeszcze zaglądał!

 

Chciałbym Wam z całego serca podziękować za te 17 lat. Strasznie mi miło, gdy czytam Wasze wypowiedzi w tym wątku. Jeszcze raz Wam dziękuję.

 

Gdyby kogoś interesowało, co teraz robię - reaktywowałem serwis ITbiznes. Przez wiele ostatnich lat nic tam się nie działo, więc buduję go teraz praktycznie od nowa. Trochę mi się przypominają początki PCLabu przy okazji ;) Zapraszam w wolnej chwili do odwiedzin, o ile tematyka - odmienna jednak od tej poruszanej na PCL - Was interesuje :)

 

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję i do zobaczenia gdzieś tam w necie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karp na święta przygotowany? Multipla umyta na pasterkę? ;)

 

"Gdyby kogoś interesowało, co teraz robię - reaktywowałem serwis ITbiznes."

"Grupa: Forumowicze"

Reklama na pclab jest płatna. Permban. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karp na święta przygotowany? Multipla umyta na pasterkę? ;)

Nie myję Multipli w ogóle. Umycie jej i tak jej nie pomoże ?

 

"Gdyby kogoś interesowało, co teraz robię - reaktywowałem serwis ITbiznes."

"Grupa: Forumowicze"

Reklama na pclab jest płatna. Permban. :rotfl:

Mam nadzieję, że moderatorzy oszczędzą mnie po starej znajomości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aż tak długo tutaj nie jestem, bo wcześniej aktywnie działałem na byłym Nvision.pl więc mogę tylko życzyć sukcesów z nowym projektem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis działa już zupełnie samodzielnie...

Cóż, komentując kąśliwie, tak, wygląda na taki, który działa już bez udziału ludzi ;):P

Powodzenia w nowych, świeżych przedsięwzięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, co teraz robię - reaktywowałem serwis ITbiznes.

Wpadłem sobie z ciekawości - w zasadzie to nic wielkiego,prawie pusty serwis,czytelnicy w zasadzie wchodzą,przeczytają,wychodzą,bardzo mało komentarzy.

Polonistą nie jestem,więc merytoryki nie będę oceniał.

Mimo to,życzę powodzenia z nowym projektem!

 

Nie myję Multipli w ogóle. Umycie jej i tak jej nie pomoże ?

:E:E :E

Mycie Multipli na pewno nie pomaga i nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, obecna moderacja (a konkretnie jeden z nich) i dzieciarnia zniszczyła to forum po całości. Gdzie są użytkownicy tacy jak Nataly, Karla, Superangel, Mieszko, Rogi, (DSL) Dszywała, Zigu etc ? Gdzie czasy zlotów, na które jeździłem praktycznie co roku od roku 2007 ? Gdzie ci ludzie ? I nie, nie tylko jest to zmiana wieku i własne życie. Po prostu atmosfera tutaj zrobiła się tak zj...na, że aż nie da się tu przesiadywać. Szkoda. Tęsknię za forum z najlepszych lat tj 2006-10 i tamtymi ludźmi, a nie tym czymś, co ośmiela się dzisiaj nazywać PCLabem. Teraz jeszcze przypadkowo trafiam na ten temat i czytam, że po tylu latach odszedł Vega i Pila, osoby, które były kolebką tego forum, które go zbudowały i to, które zostało tak zniszczone. Lipa.

Starzy użytkownicy z ww lat - jeśli to czytacie, tęsknię za Wami.

Edytowane przez Ciachus4040

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę, ten "jeden z nich" Ci zbanował oryginalne konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że moderatorzy oszczędzą mnie po starej znajomości

 

Że Ty mi tą belkę zdjąłeś... Bo już ostrzyłem noże :glodny:

 

 

;)

 

A tak serio, miło wreszcie zobaczyć/przeczytać Piłę. Tak, Piłę. Nie korporacyjnego, nastawionego li tylko na odsłony i zysk z nich płynący Pawła Pilarczyka, ale Piłę - tego z pccom.pl i laba anno domini 2002. Zresztą ten korporacyjny Paweł nawet się tutaj nie udzielał, Piła jak widać to potrafi ;)

 

Dzięki Paweł jeszcze raz za wszystko, za te wszystkie lata spędzone na tym sajcie/forum, za przyjaźnie tutaj nawiązane, za naukę (życia poniekąd). Raz było lepiej, raz gorzej. Ja będę pamiętał tylko te dobre chwile tutaj spędzone :) Powodzenia Tobie i Gosi :)

 

Tomek.

 

BTW: tęsknię za tym starym Labem. Za ekipą z Carnem, Vegą, Rafałem... To se ne vrati... Sajt w jego obecnej formie jest mi obojętny. Zaglądam tutaj od czasu do czasu, szukając dobrych newsów/recek na Pure (bo to na chwilę obecną najlepszy, polski sajt IT). Za Labem sprzed 10-15 bym tęsknił, naprawdę. Ten obecny jest mi obojętny. Jest na wskroś korporacyjny, "suchy", nijaki.

 

Jest, bo jest.

 

I tak, dobrze, że już tego nie moderuję, bo jak czasami wchodzę w działy sprzętowe, czytam, co tam piszą, to... jeśli nie połowa, to jakieś 25% miałoby bany. Nie, nie permy. Tylko takie na 999999 dni ;)

 

Trzymaj się Paweł. Dzięki za wszystko once again! :) I gdzieś tam w necie kiedyś jeszcze się spotkamy. Jestem tego... więcej niż pewny :)

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie tym czymś, co ośmiela się dzisiaj nazywać PCLabem.

 

 

Właśnie. W punkt.

 

Nie wiem kim jesteś, jako zwykły user nie mam dostępu do panelu, nie widzę IP z jakiego piszesz i nie mogę go porównać ze zbanowanymi userami. I na tej podstawie, tudzież formie i stylu pisania wydedukować kim jesteś. Mogę się tylko domyślać ;)

 

Natomiast jestem więcej niż pewny kto Ci podstawowe konto zbanował. Bo tylko dwie osoby z obecnej moderacji tutaj "szaleją". Z tym, że druga pojawia się sporadycznie więc stawiam na pierwszą.

 

I mógłbym się założyć, że to ona o sześciocyfrową kwotę. Ściąganą bezpośrednio z mojego konta :)

 

Ale tego raczej nigdy się nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...