Skocz do zawartości
legolas333

Dziowne zachowanie temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj złożyłem nowy zestaw z ryzenem 5 3600. W Wszystko działa i jest w jak najlepszym porządku tylko nie temperatury. W kompletnym idle procesor ma około 33stopnie, ale jak tylko zaczynam robić cokolwiek, scrollować internet, to nagle skacze do 50, wiatraki się załączają i spada, i tak w kolko, Mega to irytujące. Ustawienia w biosie są defaultowe, w wykresie nic nie mieszałem. Do tego z wiatraka Fortisa 3 słychać taki dziwny metaliczny zgrzyt kiedy się wkręcą. Co to możee być? dodam, ze trochę mi się mogło dodać za dużo pasty, ale nie znowu jakoś potężnie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3xxx tak ma - nawet w spoczynku są skoki napięcia do ~1,5V.

Pokombinuj w biosie z napięciami bądź jak płyta nie ma najnowszej wersji biosu,zaktualizuj bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko. Podczas pobierania gry ze steama mam 1.4V i ponad 50 stopni a wiatraki gora-dol ida jak oszalale. Glosno bedzie. A BIOS zaktualizuje, dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na jakim napięciu chodzi ten Ryzen. Niektórzy użytkownicy raportują napięcia z zakresu 1.4-1.49V i wtedy może być problem. Sprawdź czy masz najnowszy BIOS. Poczytaj o swojej płycie i czy ktoś inny miał już takie sytuacje. Niektórzy producenci płyt dali bezpieczne napięcia (w sensie stabilności), za to momentalnie pod obciążeniem skaczą temperatury.

Sam Ryzen bardzo często i mocno zmienia taktowania, także podobne objawy mi się zdarzały. Sprawdź też sobie czy jakiś soft w tle nie lubi sobie podgryźć czasu procesora. Jak najpierw próbowałem przeportować mój stary system na Ryzena (miałem tam dużo launcherów, soft do klawiatury, RGB karty, żeby go wygasić, inne pierdoły) i tam mocno mielił. Na czystym było dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...