Skocz do zawartości
Mexxi

Restartowanie się komputera - Ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

CPU: Ryzen 5 3600 + bequiet Dark Rock 4

GPU: RTX 2060 MSI GamingZ

RAM: 2x8 GB HyperX 3200 MHz CL 16

Płyta główna: MSI B450 GAMING PLUS - wymieniona na MSI X570 GAMING PLUS

Dysk systemowy: Adata XPG SX8200 Pro 512 Gb

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600 W

 

Pod koniec sierpnia kupiłem taką konfigurację z chipsetem b450. Wykonałem aktualizację biosu przy użyciu funkcji Flashback, komputer ostatecznie wstał, system zainstalowałem, ale zauważyłem, że przy każdym uruchomieniu komputera świeciła się sekwencja diod Led debug. Najpierw cpu, następnie vga + boot, gasły i jeszcze na chwilę boot chyba. Opóźniało to start komputera, więc probowałem jeszcze raz zainstalować bios, ale nic to nie dało. Więc odpuściłem i już nic z tym nie robiłem. Gry i aplikacje działały bez zarzutu. Ale nagle pewnego dnia system nie chciał wstać, tylko ciągle się restartował komputer w momencie, gdy chwilę pokręciło się kółko od ładowania windowsa. Postanowiłem, że jest jest to dobra okazja, żeby wymienić płytę na x570, żeby naprawił się problem z ledami debug i przy okazji może te restarty. Jednak jak się okazało nie pomogło to w ogóle i diody nadal tak świecą. Co ciekawe komputer w biosie chodzi normalnie, jak i również instalacja systemu z pendriva działa bez zarzutów, aż do momentu, gdy komputer musi się zrestartować w trakcie instalacji, bo w tedy znowu się zaczyna restartować w nieskończoność. Kolejną rzeczą jaką zaobserwowałem to, że jak uruchomię komputer bez pamięci RAM to dioda cpu zaświeca się może na 0,1 s i gaśnie, co wydaje się być poprawne (oczywiście później świeci się od ramu, bo nie jest włożony). Jak włożę z powrotem chociaż jedną kość, to znowu zaczyna się ta sekwencja (również bez włożonej karty graficznej). Trochę skomplikowane, ale może ktoś wie co jest problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody się świecą, bo jest wszystko po kolei sprawdzane, przynajmniej tak mi się na logikę wydaje ;) A z tego twojego słowotoku już zgłupiałem i w końcu nie wiem czy ten komputer Ci działa, czy nie :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi ... ;)

Z deszczu pod rynne ? :)

 

Przetestuj CPU na jakiejś normalnej płycie głównej bo może on być problemem. To nowe procesory i może coś jest nie tak z jego wyprodukowaniem. Albo płyta lub ustawienia w biosie.

 

Zmieniałeś jakieś ustawienia OC odnoście CPU w biosie ?

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty MSI są jak najbardziej całkiem normalne. Ba! Do chwili pojawienia się Ryzenow 3000, były best selerami a poprzednie generacje ryzenow śmigały na nich aż miło. Wszelkie problemy pojawiły się przy najnowszych Ryzenach i pewnie jak przy poprzedniej generacji, tycza się niedopracowanych BIOSow. W listopadzie mają się pojawić nowe BIOSy, na nowym micro kodzie AGESA 1.0.0.4, który ma wiele rzeczy poprawić. Pozostaje mieć nadzieje ze wraz z nowym BIOSEM wszelkie problemy znikną ;)

 

AMD AGESA 1.0.0.4 zaoferuje ponad 100 usprawnień -PCL

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

To poczekam na tą aktualizację, bo ma wyjść pod koniec października dla socketów x570. A jak nie to serwis.

Nie zmieniałem żadnych ustawień oc procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...