Skocz do zawartości
Sidr

Napięcie zasilania w R3600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak optymalnie ustawić zasilanie dla tego procesora? Na obrazku zdjęcie z ustawień zasilania na auto. Ustawiłem też na sztywno 1.35v i zegary o raz temperatury są prawie takie same. Swoją drogą w OCCT maksymalna częstotliwość zegara jaką uzyskał procesor to 4GHz. To nie za mało?

 

Mam płytę MSI Tomahawk MAX. Jak i czy da radę ustawić próg zasilania, do np. 1.35v, a nie tylko na sztywno?

 

post-132628-15720733584097_thumb.jpg

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw offset mode np na -0.05v i przetestuj w grach, jakie napięcie trzyma i zegar. Oczywiście zrób test porównawczy na stock np w cinebench r20 , i na offsecie też, porównaj czy nie ucina wydajności offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3700 wszystko na auto i nic nie grzebać no oprócz Ramu.

Edytowane przez Icek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CR20 po dodaniu offsetu bez zmian (5pkt mniej). W HWINFO64 CpuCoreVoltage spadło do 1.417, ale poszczególne rdzenie dalej mają chwilowy pobór do 1.475 max.

 

Wiem, że kręcenie RAM daje wymierne korzyści w Ryzenie, ale mam Beta BIOS i na razie dałem profil XMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4Ghz nie jest źle, ani dobrze, jest normalnie. 4,2 boost jest dla 1 rdzenia. Jak ustawiasz offset to może się zmniejszyć wydajność 1 rdzenia i jego testuj. Cinebench w zaawansowanych opcjach ma test jednego rdzenia. Ok jest też Geekbench do sprawdzania różnic single/multi core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można tłumaczyć, że to jest normalna praca Ryzenów 3xxx, skoki do 1.475V absolutnie nic nie robią dla tego CPU... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4Ghz nie jest źle, ani dobrze, jest normalnie. 4,2 boost jest dla 1 rdzenia. Jak ustawiasz offset to może się zmniejszyć wydajność 1 rdzenia i jego testuj. Cinebench w zaawansowanych opcjach ma test jednego rdzenia. Ok jest też Geekbench do sprawdzania różnic single/multi core.

Boost zalezy raczej ob obciążenia prądowego proca. Jego temperatury i napięcia przy PBO. Oraz oczywiście od limiterów prądowych/mocowych ( 3 rodzaje na zen są ).

 

Jeden test zbije zegar mocniej ( PrimeSmallFFT ) inny z powodu niskiego poboru prądu na CPU pozwoli zachować wyższy boost.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...