Skocz do zawartości
KOrkodyl5

Ryzen 3200G grafika zintegrowana niekompatybilna z monitorem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z którym walczę od 2 dni i przegrywam :(

Mam ryzena 3200G na płycie Gigabyte B450 S2H. Sprzęt podłączony był dotychczas do TV 4K Panasonic korzystając z grafiki zintegrowanej przez HDMI. Żadnych problemów.

2 dni temu zakupiłem monitor Samsung 144Hz(LC24RG50FQUXEN) i... monitor wyłącza się po instalacji sterowników AMD do grafiki. Po prostu przechodzi w stan czuwania(czarny ekran i miga dioda).

Czysta instalacja windows 10 przebiega zupełnie poprawnie do czasu właśnie gdy system zainstaluje sterownik ekranu - monitor się wyłącza i przechodzi w stan czuwania.

Po ponownym podłączeniu do TV wszystko ok. Instalowałem wszystko od początku na TV - wszystkie aktualizacje, najnowszy sterownik od AMD, wszystkie driver'y do płyty i nic.

W końcu zaktualizowałem bios do najnowszego i też porażka. Po podłączeniu do monitora czarny ekran.

Próbowałem też uruchomić system z minimalną rozdzielczością i też wyświetlacz gaśnie.

Uruchamia się TYLKO w trybie awaryjnym więc bez sterownika ekranu...

 

Do monitora podłączałem też laptopa oraz innego kompa na intelu z radeonem i tutaj wszystko gra! Sprzęt sprawny.

Monitor ma dwa wejścia HDMI. Próbowałem obu oraz wszystkich opcji w menu z resetem do fabrycznych włącznie. Zmieniałem HZ itp. To samo. Na 3 rożnych kablach HDMI ten sam efekt(1 z kompletu z monitorem).

 

Nie mam już pomysłów a poziom frustracji 99% ;)

Może ktoś miał podobny problem? Pomocy!

Edytowane przez korkodyl5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie tv pod hdmi a monitor pod dvi-d jak drugi i obadaj czy go w ogóle wykrywa. Jak tak to może sobie pod CRU zmień ustawienia dla danej rozdzielczości może ma integra problem z odpaleniem 144 Hz jak tak to wywal tę rozdzielczość i spróbuj zostawić max 120 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...